Ta strona używa plików cookie, żeby korzystanie z niej było dla Ciebie bardziej komfortowe. Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, zgadzasz się na ciasteczka.

Porady dla salonów

3 pomysły na działania marketingowe dla Twojego salonu! ⭐️

pomysly-na-marketing pomysly-na-marketing

Branża beauty jest jedną z najprężniej rozwijających się, dlatego tak ważna jest umiejętność wyróżnienia się na tle konkurencji. Niezwykle istotne jest nie tylko odpowiednie zaprezentowanie i promowanie swoich usług, ale również wykazanie się kreatywnością i zaoferowanie klientom wyjątkowej, spersonalizowanej oferty. Brakuje Ci pomysłów na konkretne działania marketingowe? Oto kilka naszych propozycji, które doskonale sprawdzą się w Twoim salonie!

 

1. Promocje skrojone na każdą okazję!

Promocje to doskonale znane i niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe. Często jednak zapominamy o ich potencjale! Obniżka ceny towaru nie powinna kojarzyć nam się jedynie z mniejszym zyskiem. Oferowanie klientom wyjątkowych cen pozwala bowiem budować długotrwałe relacje, zachęca do ponownej wizyty w salonie, a tym samym gwarantuje większe przychody w przyszłości. Jak więc wykorzystać to narzędzie w praktyce? Korzystając z Booksy, otrzymasz od nas możliwość łatwego organizowania promocji doskonale dopasowanych do Twoich potrzeb. Promocje Flash Sale, Happy Hours oraz Last Minute świetnie sprawdzą się, gdy w Twoim kalendarzu znajduje się kilka pustych miejsc lub odnotowujesz znacznie mniej wizyt w niektórych okresach. Istnieje mnóstwo okazji, aby stworzyć atrakcyjne promocje dla klientów – wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina kreatywności!

 

2. Zabawa w formie konkursu

Zaproszenie Twojej internetowej społeczności do udziału w konkursie jest niezwykle skuteczną metodą promowania salonu. Wyjątkowa nagroda to doskonały sposób, aby zaangażować fanów Twojej marki i zadbać o dobre relacje. Co więcej, dzięki aktywności uczestników konkursu, możesz również dotrzeć do wielu nowych odbiorców, a tym samym zyskać potencjalnych klientów. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i stwórz konkurs w dowolnej formie! Możesz zachęcić uczestników do udostępnienia Twojego zdjęcia, docierając tym samym do nowych użytkowników lub poprosić o pozostawienie kreatywnego komentarza pod postem konkursowym, rozbudowując w ten sposób swoje zasięgi w mediach społecznościowych. Atrakcyjna nagroda w konkursie z pewnością zachęci użytkowników do śledzenia Twoich profili na stałe! Organizując konkurs na swoim profilu nie zapomnij o przygotowaniu regulaminu, który sprawi, że zasady będą jasne i przejrzyste dla wszystkich użytkowników.

 

3. Tutoriale – bądź ekspertem w swojej dziedzinie!

Media społecznościowe to doskonały sposób, aby zbudować zaangażowaną społeczność i przekonać klientów, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Oprócz zdjęć prezentujących efekty Twojej pracy, warto więc czasami zdradzić jej tajniki! Świetnym sposobem na podzielenie się wiedzą i doświadczeniem będą tutoriale, czyli krótkie filmy instruktażowe. Co możesz w nich zaprezentować? Pokaż klientom, jak samodzielnie wykonać makijaż wieczorowy, zdradź niezbędne elementy codziennej pielęgnacji lub doradź, jak poprawnie zdjąć samodzielnie hybrydę – Twoi klienci z pewnością docenią wszystkie profesjonalne porady związane z Twoją pracą. Skorzystaj ze swojej wiedzy i doświadczenia aby wzbudzić zaufanie obserwatorów, dać doskonały dowód swoich umiejętności i bez trudu przyciągać nowych klientów!

Share:

Zobacz także