10 pomysłów na promocje. Czyli, jak zwiększyć obroty w salonie
10 pomysłów na promocje. Czyli, jak zwiększyć obroty w salonie

10 pomysłów na promocje. Czyli, jak zwiększyć obroty w salonie

Inne, Wszystkie,

Promocje zazwyczaj kojarzą się ze sprzedażą produktu lub usługi w niższej cenie. Oferowanie zabiegów z uwzględnieniem zniżki nie jest wołaniem o pomoc w utrzymaniu płynności finansowej, ale doskonale sprawdzającym się narzędziem, pomagającym rozwijać salon. 

W czym może pomóc promocja?

Aby akcja promocyjna przyniosła oczekiwane rezultaty, nie może być spontaniczną decyzją, a przemyślanym działaniem. Warto więc zastanowić się, dlaczego chcesz stosować promocje. 

  • Chcesz zwrócić uwagę na swoje usługi, a tym samym zwiększyć liczbę wizyt.
  • Chcesz nakłonić klientów do skorzystania z zabiegów, które już wzbudziły ich zainteresowanie, a promocja pomoże w szybszym podjęciu decyzji. 
  • Chcesz nagradzać klientów za lojalność. 
  • Chcesz mieć przygotowane rozwiązanie, gdy klient dopytuje się o promocję.

Poniżej znajdziesz 10 pomysłów na promocje w salonie, które z powodzeniem dostosujesz do swoich potrzeb. Wybierz promocje szyte na miarę Twojego salonu. 

1. Promocje z okazji urodzin 

Świętuj urodziny klientów razem z nimi. Pamiętając o klientach w tak wyjątkowych dniach, nie tylko wywołujesz uśmiech na ich twarzach, ale również zapraszasz ich do swojego salonu “po odbiór prezentu”. Oczywiście mowa tutaj o zniżce na Twoje usługi.

Posiadając bazę klientów, możesz wykorzystać ją do wysłania promocyjnej oferty urodzinowej. Wystarczy, że wyślesz spersonalizowaną wiadomość zachęcającą do ponownych odwiedzin. Bez trudu zaplanujesz taką wysyłkę w systemie Booksy. 

2.  Promocje świąteczne 

W ciągu roku znajdziesz kilka dat, kiedy możesz spodziewać się wzmożonego ruchu: Walentynki, Dzień Kobiet, Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia. To doskonałe okazje na pozyskanie nowych klientów oraz uaktywnienie tych, którzy już dawno nie przekroczyli progu Twojego salonu. Święta to doskonała okazja do maksymalizacji zysków, kiedy klienci chętniej wydają pieniądze.
W Booksy znajdziesz narzędzie do tworzenia promocji Flash Sale, której głównym celem jest oferowanie zniżek obowiązujących w krótkim czasie. W łatwy sposób zaproponujesz  zniżki do swojego salonu w ramach różnego rodzaju okazji. Więcej o promocji Flash Sale w Booksy przeczytasz TUTAJ. 

3. Promocje Happy Hours 

Niech klienci wiedzą, że w Twoim salonie mogą “upolować” swoje ulubiony zabiegi w atrakcyjnej cenie. Pomogą Ci w tym promocje Happy Hours. Co jakiś czas możesz zaskakiwać klientów miłą niespodzianką – cennikiem pełnym promocji. Zniżki możesz zastosować w przypadku pojedynczych zabiegów lub całych kategorii usług. Tego typu promocje najlepiej sprawdzają się w godzinach, w których zazwyczaj masz mniejsze obłożenie. Więcej o promocji Happy Hours przeczytasz TUTAJ

4. Poznaj moc Pakietów

W grupie siła. Z powodzeniem możemy odnieść te powiedzenie do pakietów zabiegów. Dzięki nim masz szansę przekonać klientów do zabiegów, których jeszcze nie mieli okazji spróbować. Tworząc pakiety, pamiętaj, żeby były uniwersalne. W ten sposób dotrzesz do większej grupy docelowej. Zawarta w nich promocja powinna polegać na tym, że cena jest niższa niż w przypadku zakupu pojedynczych zabiegów.
Więcej na temat Pakietów w Booksy przeczytasz TUTAJ

5. Doceniaj lojalność klientów 

Promocją, która doskonale sprawdzi się w przypadku lojalnych klientów jest program lojalnościowy. Dobrze przemyślany program lojalnościowy to taki, który zwiększy zysk z jednego klienta. Powinien więc nakłaniać go do zwiększenia wartości usługi. Brzmi świetnie, prawda? Jak to zrobić? Przykładowo możesz zaoferować klientom z kartą lojalnościową rezerwację usług z wykonaniem w domu. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się Usługi Mobilne w Booksy, o których przeczytasz więcej TUTAJ. Korzystając z “oferty vip”, w konsekwencji klienci zapłacą więcej. Jak widzisz, promocja nie musi oznaczać – taniej. W takiej sytuacji promocją jest dojazd do klienta. 

Innym, dobrym rozwiązaniem jest gwarancja przyjęcia posiadaczy kart lojalnościowych w najbardziej obleganych godzinach. Klient wówczas czuje, że bycie stałym klientem wiąże się z przywilejami, które dla pozostałych  klientów nie są dostępne.  Oczywiście możesz zastosować standardowy program lojalnościowy, polegający na np. zniżce na dziesiąty zabieg. Najważniejsze, żeby Tobie się to opłacało. 

6. Promocje Last Minute 

Czy zdarzyło Ci się, że klient odwołał wizytę chwilę przed jej rozpoczęciem? Z pewnością tak. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się promocja  Last Minute, która zachęci klienta do podjęcia szybkiej decyzji o rezerwacji wizyty. Dzięki tej promocji po pustym miejscu w kalendarzu nie zostanie śladu  😉 W Booksy znajdziesz narzędzie do tworzenia m.in. tego typu promocji. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

7. Karty podarunkowe 

Karty podarunkowe to współczesna forma robienia prezentów. Duże sieci wykorzystują tę metodę masowo. W Twoim salonie również mogą zagościć i stać się doskonałym narzędziem rozbudowującym bazę klientów. A jeśli wprowadzisz Karty podarunkowe w promocyjnej cenie, to  sukces jest murowany.
Karta podarunkowa to także świetne rozwiązanie, gdy klient dopytuje o promocję. W takiej sytuacji możesz zaproponować zakup Karty podarunkowej, w ramach której zabiegi są w promocyjnej cenie. Więcej o Kartach podarunkowych w Booksy przeczytasz TUTAJ. 

8. Promocje za polecenie 

Dlaczego nie dać swoim klientom premii za reklamowanie Twoich usług? Choć żyjemy wśród wielu technologicznych rozwiązań, poczta pantoflowa to wciąż jeden z najlepszych sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Doceń to, że Twój salon cieszy się uznaniem i jest polecany. Po prostu uwzględnij promocję przy wizycie klienta, który rozsławia Twój salon. W końcu to dzięki niemu, Twoja baza klientów się powiększyła 😉

9. Promocje na nowości 

Wprowadzasz nową usługę do oferty i nie wiesz, jak ją rozreklamować? Odpowiedzią jest promocja, która doskonale się sprawdzi również w tym przypadku. Ludzie z natury ostrożnie podchodzą do nieznanych im rzeczy. Niższa cena pomaga złagodzić te odczucie. Dzieje się tak, ponieważ w razie, gdy zabieg nie przypadnie do gustu, to w zasadzie nic takiego się nie stanie i portfel na tym nie ucierpi. Dlatego promocyjna cena, tak dobrze się sprawdza się podczas wprowadzania nowości. Postępując w ten sposób, budujesz zainteresowanie nową usługą w cenniku, która po pewnym czasie na pewno zyska grono stałych entuzjastów. 

10. Darmowe konsultacje

Darmowe konsultacje to również dobry pomysł na promocję. Ważne, żeby nie znajdowała się na stałe w cenniku, a była wyłącznie dodatkiem do usługi przez jakiś czas. Ponadto powinna być unikalna, czyli nie powtórzy się w najbliższej przyszłości. Stosując darmowe konsultacje jako promocję, przyciągasz zainteresowanie klientów nie obniżając ceny za zabieg. 

Powiadom klientów o promocjach

Równie ważne co przygotowanie promocji, jest poinformowanie o nich. Daj znać swoim klientom, że pamiętasz o nich i masz dla nich wyjątkowe promocje. W Booksy Biz w prosty i szybki sposób powiadomisz klientów o niecodziennych cenach w Twoim salonie. Najpierw wybierasz typ wiadomości, którą otrzymają Twoi odbiorcy, może to być: e-mail, SMS lub mobilna wiadomość Push. Następnie wybierasz szablon wiadomości i dostosowujesz tekst. Voilà! Teraz obserwuj jak zapełnia się Twój kalendarz. Poza tym, że okazyjne ceny przedstawione są w cenniku usług na Twoim profilu w Booksy, informacja o nich wyświetla się również na stronie startowej aplikacji. Dzięki temu klienci szukający promocji bez trudu znajdą Twój salon. Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!