3 sposoby na sztuczne piegi na twarzy

3 sposoby na sztuczne piegi

Sztuczne piegi od pewnego czasu budzą niemałe zainteresowanie. Naturalnie występujące przebarwienia, będące efektem szybkiego tempa syntezy melaniny przez melanocyty, wyglądają uroczo. Nic dziwnego, że wiele kobiet chce posiadać je na swojej skórze i zastanawia się, jak zrobić sztuczne piegi.  Nie wiemy, jak nakłonić matkę naturę, by obdarzała piegami. Ale wiemy, jak samodzielnie lub z pomocą specjalisty stworzyć je na twarzy.

Jak powstają piegi

Piegi zazwyczaj powstają u osób z jasną karnacją, które posiadają blond lub rude włosy. Oczywiście są wyjątki od tej zasady. Plamki w brunatnym lub brązowym kolorze mogą występować nie tylko na twarzy, dekolcie i ramionach (najczęstsze obszary ich występowania), ale także na całym ciele. Skłonność do ich posaidania może być nabyta lub wrodzona. W pierwszym przypadku ich występowanie zależy od genetyki – pojawiają się już u kilkuletnich dzieci i mogą utrzymywać się przez większość życia. U osób, które nie mają skłonności genetycznych, sprawcą ich pojawiania się jest słońce. W okresie letnim promienie słoneczne pobudzają melanocyty do pracy, stąd u niektórych skóra może zostać ozdobiona uroczymi plamkami.

Obraz rudowłosej szczęśliwej kobiety z piegami

1. Sztuczne piegi z henny 

Henna od tysięcy lat wykorzystywana jest do koloryzacji skóry. Współcześnie najczęściej używana jest do przyciemniania brwi i rzęs. Jednak już od kliku sezonów zyskuje na coraz większej popularności wśród entuzjastek sztucznych piegów. Przenosząc pigment na skórę można uzyskać naprawdę spektakularnie wyglądające plamki, które nie są nachalne lecz wyglądają naturalnie. W ten sposób zrobione piegi utrzymują się na twarzy nawet do dwóch tygodni – nie zmyje ich deszcz czy słona woda w morzu. Sztuczne piegi z henny możesz wykonać samodzielnie w warunkach domowych, możesz również poprosić o pomoc specjalistę, jeśli masz obawy lub nigdy nie miałaś do czynienia z tym roślinnym barwnikiem. Kosmetyczki wykonujące hennę brwi i rzęs na pewno będę wiedziały, jak uzyskać idealny efekt sztucznych piegów, pasujący do Twojej urody.

Kosmetyczka nakłada klientce hennę na policzki. Sztuczne piegi.

2. Permanentny makijaż piegów

Sztuczne piegi na dłużej? Czemu nie! Makijaż permanentny brwi, ust czy tak zwanej kreski górnej i dolnej oka, to metoda trwałej pigmentacji, po którą sięgnęły już tysiące kobiet w Polsce. Małymi krokami zyskuję sławę makijaż permanetny w zupełnie innych częściach twarzy. Mowa oczywiście o policzkach i nosie, gdzie najczęściej powstają przebarwienia. Zdecydowanie się na sztuczne piegi w takiej odsłonie wymaga absolutnej pewności, ponieważ efekt będzie widoczny przez co najmniej dwa lata. Jeśli jest gotowa na taki krok, to podstawą jest udanie się do sprawdzonego specjalisty. Jak go znaleźć? Jednym ze sposób są w 100% wiarygodne opinie w Booksy, pozostawione wyłącznie przez klientów danego miejsca.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

3. Sztuczne piegi – makijaż 

Łatwo zakochać się w piegach. Jeśli też to czujesz, to na pewno chciałaś/chcesz je mieć już teraz, natychmiast. Najszybszym sposobem na uzyskanie sztucznych piegów jest makijaż. Co ciekawe zaledwie kilka lat temu wizażystki musiały przekonywać swoje klientki, że ich piegi są piękne i szkoda ukrywać je pod toną make-upu. Dziś trend się odwrócił i coraz więcej pań prosi o namalowanie brązowych “kropeczek”. 

Możesz poeksperymentować w domu, wykorzystując kosmetyki, które masz pod ręką. Do narysowania sztucznych piegów wystarczy jeden z tych produktów: brązowa kredka do oczu lub brwi, brązowy eyeliner czy brązowy cień do powiek. Ważne, aby produkt odpowiadał kolorystycznie Twojemu typowi urody – odpowiednio dopasowany odcień brązu.  W drogeriach znajdziesz także kosmetyki stworzone z myślą o sztucznych piegach.

Cechy naturalnych piegów 

Na koniec mamy dla Ciebie parę charakterystycznych cech naturalnych piegów. Znając je, będziesz wiedziała, jak powinny wyglądać idealne sztuczne piegi.

  • Nie istnieją dwa takie same piegi – mają różne kształty, odcienie. Niektóre piegi są zbliżone do kropki, a niektóre przybierają kształt nieregularnych plamek. 
  • Rozmieszczone są na twarzy asymetrycznie. Oznacza to, że znajdują się w różnych odległościach względem siebie. Niektóre są tak blisko, że na siebie nachodzą. Inne z kolei dzieli stosunkowo znaczna odległość. 
  • Najwięcej piegów na twarzy występuje w miejscach, które są najbardziej wystawione na promienie słoneczne: nos, policzki i czoło.

Gotowa na piegi? Pamiętaj, że w Booksy znajdziesz wielu specjalistów, którzy zatroszczą się o Twoją urodę, spełniając Twoje oczekiwania.

Podobne artykuły