5 oznak, że jesteś w dobrym salonie fryzjerskim! Na co warto zwrócić uwagę podczas wizyty?

0
858

Krzywo obcięta fryzura, spalone włosy lub niedobrana koloryzacja? Zły fryzjer może zamienić wymarzoną stylizację w prawdziwy koszmar. Dlatego tak istotne jest, by wybrać profesjonalny salon. Jak go rozpoznać? Przygotowaliśmy dla ciebie zestaw 5 cech, które powinno posiadać takie miejsce.

#1 Przestrzeganie higieny

W ciągu dnia nożyczki i inne fryzjerskie akcesoria mają kontakt ze skórą wielu osób. Dlatego dbałość o higienę w salonie jest absolutnym priorytetem. Jak to sprawdzić? Gdy czekasz na swoją kolej zwróć uwagę, czy fryzjerzy dezynfekują wszystkie narzędzia. Powinni to robić po obsłużeniu każdego klienta. Jeżeli tego nie zauważysz poproś, by zrobiono to przy tobie. Profesjonalista nie będzie mieć z tym problemu. Równie ważna jest czystość samego salonu i stanowiska, przy którym siedzisz. W końcu przychodzisz tam także po to, by się zrelaksować.

#2 Słuchanie klienta

Marzysz o podcięciu końcówek, a kończysz z bardzo krótkim bobem? Dobry fryzjer zanim chwyci za nożyczki, powinien dokładnie wypytać Cię o Twoją wizję i preferencje. Kluczowa jest także ocena stanu włosów. Profesjonalista powinien na bieżąco konsultować i tłumaczyć Ci to, co robi z Twoją fryzurą. Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi ścięcie lub farbowanie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że nie dogadacie się co do oczekiwanego efektu.

#3 Najwyższa jakość produktów

W dobrym salonie nie ma miejsca na farby z drogerii i najtańsze odżywki. Profesjonalny fryzjer zwraca uwagę na to, czym traktuje włosy klientek. Dlatego przypatrz się, co stoi na półkach. Powinny znajdować się tam produkty do różnego typu włosów. W ten sposób masz pewność, że pielęgnacja będzie dostosowywana do Twoich potrzeb. Dobra jakość odnosi się także do używanego sprzętu – przede wszystkim nożyczek i szczotek.

 

#4 Dobra komunikacja

Wstępna konsultacja to doskonała okazja do szybkiej weryfikacji poziomu obsługi. Jeżeli na tym etapie otrzymujesz wyczerpujące i miłe odpowiedzi to dobry znak. Nie powinna być także tajemnicą marka używanych w salonie farb i kosmetyków.

#5 Profesjonalne doradztwo

Może zdarzyć się, że sama nie do końca wiesz, o jaki efekt końcowy Ci chodzi. Albo masz jakiś wyjątkowo szalony pomysł na koloryzację. Dobry fryzjer powinien być w stanie odpowiednio doradzić lub… odradzić. Uwzględniając przy tym stan Twoich włosów i czas, jaki chcesz poświęcić na ich stylizację. Żaden profesjonalista nie zgodzi się np. na dekoloryzację mocno zniszczonych włosów w czasie jednej wizyty. Raczej doradzi odpowiednią pielęgnację i stopniowe schodzenie z koloru.

Chcesz mieć pewność, że trafisz na dobry salon fryzjerski? W Booksy.com  czekają na Ciebie sprawdzone miejsca z profesjonalną obsługą. Pobierz aplikację już dziś i umów wizytę w najlepszym salonie w Twojej okolicy!

Znajdź najlepszy salon fryzjerski w swoim mieście