5 postanowień noworocznych dla Twojego salonu
5 postanowień noworocznych dla Twojego salonu

5 postanowień noworocznych dla Twojego salonu

Inne, Wszystkie,

Nowy Rok skłania do podsumowań oraz stawiania przed sobą i swoim biznesem zupełnie nowych wyzwań. Zastanawiasz się jednak jak przekuć postanowienia w sukces? Marzysz o zwiększeniu sprzedaży i stworzeniu silnej marki, cieszącej się zaufaniem klientów? Oto 5 noworocznych postanowień, dzięki którym rok 2020 będzie należał do Twojego salonu!

1. Skutecznie zachęcaj klientów do ponownej wizyty 

Po satysfakcjonującej wizycie klient deklarował chęć powrotu do Twojego salonu, jednak entuzjazm szybko opadł, a jedyne co pozostało to puste miejsce w kalendarzu? Przedstawiamy proste rozwiązanie, dzięki któremu zmotywujesz klientów do ponownej wizyty! Już dziś w aplikacji Booksy znajdziesz karnety – narzędzie pozwalające na sprzedaż dowolnej liczby usług w wybranym czasie. Płatność z góry pozwoli Ci bez trudu oszacować liczbę potencjalnych wizyt w nadchodzących tygodniach czy miesiącach oraz zapełnić kalendarz w znacznie mniej obleganym okresie na początku roku. Karnety doskonale sprawdzą się również jako prezent na nadchodzące Walentynki czy Dzień Kobiet. Zmotywuj swoich klientów do ponownych wizyt w salonie i obserwuj zwiększający się przychód.

2. W pełni wykorzystuj najbardziej dochodowe miesiące

Zastanawiasz się w jaki sposób najefektywniej wykorzystywać najbardziej oblegane przez klientów sezony i maksymalnie zwiększać sprzedaż? Postaw na vouchery! Bony upominkowe o określonej wartości, dzięki którym klient może zrealizować konkretną usługę to świetny pomysł na prezent. Posiadanie ich w ofercie stwarza również doskonałą okazję do pozyskania stałych klientów – jeśli wizyta będzie satysfakcjonująca, posiadacze vouchera z chęcią odwiedzą Twój salon ponownie. Bony upominkowe to zdecydowany must-have roku 2020, który pozwoli Ci zapełnić kalendarz oraz zwiększyć sprzedaż w salonie.

3. Wypełnij kalendarz po brzegi

Nic nie przyciąga klientów równie skutecznie jak atrakcyjne promocje. Rosnąca konkurencyjność w branży urodowej sprawia, że to właśnie obniżki cen pozwolą Ci w łatwy sposób zachęcić klientów do rezerwacji usług w Twoim salonie. Aktywuj dostępne w Booksy Boost promocje – Happy Hours, Last Minute i Flash Sale – i zapełnij kalendarz w wolniejszych okresach. Z naszą aplikacją ich utworzenie zajmie nie więcej niż kilka minut i przyniesie wiele korzyści dla Twojego biznesu. Zapomnij o wolnych porankach czy wizytach odwołanych w ostatniej chwili – postaw na atrakcyjne ceny i spraw, aby Twoim noworocznym postanowieniem stał się kalendarz wypełniony po brzegi!

4. Postaw na aktywność w mediach społecznościowych

Aktywność w mediach społecznościowych to klucz do biznesowego sukcesu w roku 2020. To właśnie tam użytkownicy szukają informacji o salonie, efektów Twojej pracy czy inspiracji na kolejną usługę. W Booksy wiemy, że w natłoku obowiązków niełatwo znaleźć czas na tworzenie ciekawego i atrakcyjnego wizualnie contentu, dlatego w naszej aplikacji znajdziesz kreator postów, dzięki któremu w kilka minut stworzysz unikalną grafikę na media społecznościowe. Informuj obserwatorów o istotnych zmianach czy atrakcyjnych promocjach w estetycznej formie. Zadbaj o aktywność zarówno w mediach społecznościowych, jak i w aplikacji Booksy – pokaż swoim klientom, że o nich pamiętasz, a z pewnością nowy rok przyniesie dla Twojego biznesu sukces sprzedażowy!

5. Wzmocnij swój zespół 

Posiadanie programu do zarządzania salonem niewątpliwie pomaga w rozwoju biznesu. Jednak rdzeniem, który pozwala na funkcjonowanie salonu są ludzie – klienci, jak i pracownicy. W związku z tym inwestycja w pracowników to inwestycja w salon. To od ich umiejętności zależy bowiem satysfakcja klientów, a tym samym liczba wizyt i sprzedaż Twojego salonu. W roku 2020 zaplanuj więc szkolenia dla siebie oraz swoich pracowników i zadbaj tym samym o satysfakcję z realizowanych usług. W dynamicznie rozwijającej się branży urodowej szczególnie ważne jest stałe pogłębianie wiedzy o najnowszych rozwiązaniach i trendach. Wzrost kompetencji Twojego personelu znajdzie z pewnością odzwierciedlenie w liczbie wizyt, a bogatsza oferta salonu pozwoli Ci przyciągnąć zupełnie nowych klientów. Spraw, aby rok 2020 należał do Twojego salonu!

 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!