7 powodów, dla których warto korzystać z formularzy w salonie

0
148

Potrzebujesz przeprowadzić wywiad z klientem przed wizytą? Chcesz zwięźle poinformować klientów o postępowaniu przed lub po zabiegu? A może myślisz o zgodach na zabieg lub o innych informacjach, które możesz zbierać od klientów? Teraz bez trudu wprowadzisz w życie swoje zamiary z funkcją dostępną w aplikacji Booksy Biz.

1. Elastyczność i szybkość tworzenia

Booksy pomoże Ci stworzyć formularze zgody na zabieg lub inne formularze i kwestionariusze,  dostosowane do potrzeb świadczonych przez Ciebie usług. Formularze możesz zastosować w przypadku kilku usług lub odnieść je do wszystkich wykonywanych zabiegów w Twoim salonie. Co ważne, funkcja tworzenia formularzy jest w pełni modyfikowalna. Oznacza to, że stworzysz dokumenty w 100% dopasowane do Twojej firmy. Wystarczy, że w specjalnym polu wpiszesz treść, wstawisz pole wyboru i pole podpisu.
Treść formularza jest całkowicie elastyczna, dzięki temu napiszesz tekst, jaki tylko chcesz.
Jeśli w Twoim salonie funkcjonują już formularze, możesz posłużyć się do tej pory wykorzystywaną treścią, możesz również wzorować się na przykładowych dokumentach stosowanych w Twojej profesji, bez trudu znajdziesz je w sieci. Warto także rozważyć kontakt z prawnikiem w celu ich doprecyzowania, ponieważ formularze powinny w jak największym stopniu zapewnić ochronę Tobie i Twojemu biznesowi.

2. Pomoc w zarządzaniu

Z funkcją tworzenia formularzy w aplikacji Booksy Biz, wyeliminujesz problemy związane z zarządzaniem tego typu dokumentami. Po pierwsze, nie musisz się martwić o przedstawienie ich klientom czy o pamiętaniu o nich przy każdej wizycie. System pozwala nie tylko na szybkie tworzenie dostosowanych formularzy, ale także automatyczne wysyłanie ich do klientów po dokonaniu rezerwacji. Gdy klient zarezerwuje usługę wraz z towarzyszącym jej formularzem, jest proszony o jego wypełnienie (w aplikacji dla użytkowników znajduje się specjalne miejsce, w którym widoczne będą formularze). Formularze mogą być również wysyłane pocztą elektroniczną lub pobierane w formacie PDF.
A po drugie, zawsze będziesz mieć porządek w dokumentach. Wypełnione formularze przechowywane są w karcie klienta, dzięki czemu nie musisz poświęcać czasu na papierkową robotę.

3. Bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo w salonie beauty składa się nie tylko przestrzeganie zasad higieny. Elementem bezpieczeństwa są także sprawy formalne. Funkcjonujące w salonie formularze zgody stanowią ważną procedurę, która pokazuje, że dołożono należytej staranności w przygotowaniu klienta do wizyty. 
Na pewno zależy Ci na bezpieczeństwie klientów i zawsze z największą pieczołowitością podchodzisz do każdego z nich. Jednak czasami, mimo najlepszego przygotowania i wykonania zabiegu coś może pójść nie tak i to nie z Twojej winy. W przypadku nieudanego zabiegu i  ewentualnych roszczeń klienta, podpisany przez niego formularz, pozwala zabezpieczyć się prawnie w razie konieczności wkroczenia na drogę sądową.

4. Szybki i kompletny wywiad

Jak już wiesz, dzięki Booksy z łatwością stworzysz, wyślesz i przechowasz stworzone formularze. Czy pomyślałeś również o tym, że bez problemu zbudujesz odpowiedni formularz, który pomoże Ci lepiej poznać klienta i wzmocnić jego zadowolenie z wizyty w Twoim salonie? Funkcja ta, to także doskonała możliwość na przeprowadzenie wywiadu przed wizytą. Nie musisz się martwić, że w natłoku obowiązków, zapomnisz zadać klientowi ważne pytanie, dotyczące np. alergii klienta.

5. Komunikacja z klientem

Formularze są świetnymi narzędziami do komunikacji z klientami. Mogą służyć jako narzędzia do zbierania informacji, informowania klienta o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach czy zaleceniach pozabiegowych. Dzięki niemu nie tylko zbierzesz wnikliwy wywiad, ale również całkowicie omówisz z klientem zabieg. Podczas wypełniania formularza klientowi mogą przychodzić do głowy różne pytania i wątpliwości. Punkty zawarte w formularzu naturalnie skłaniają klienta do zadawania pytań. Taki formularz stworzy doskonałą możliwość do wyczerpujących odpowiedzi na pytania oraz rozwiania wątpliwości klienta przed wykonaniem usługi.

6. Formalności pod kontrolą

Przystępując do zabiegu, jak doskonale wiesz, spoczywa na Tobie obowiązek wcześniejszego poinformowania klienta o możliwych skutkach ubocznych. Przed wykonaniem usługi należy zatem uzyskać od klienta informacje dotyczące stanu jego zdrowia, wykluczające przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Może zdarzyć się, że klient nie jest świadomy że np. odbyty w nieodległym czasie podobny zabieg uniemożliwia mu poddanie się kolejnemu zabiegowi ze względu na zbyt krótki upływ czasu między tymi dwoma zabiegami. Przeprowadzenie zabiegu może również uniemożliwić uczulenie na składnik preparatu, który jest wykorzystywany podczas usługi. Dlatego tak ważne jest odebranie formularza zgody przed przystąpieniem do zabiegu. System Booksy nie pozwoli zapomnieć Tobie, jak i klientowi dopięciu o dopięciu formalności na ostatni guzik.
Gdy klient zarezerwuje usługę, która wymaga formularza zgody lub innego określonego przez Ciebie formularza, dokument ten zostanie udostępniony klientowi w momencie dokonywania rezerwacji. Klient wypełnia, podpisuje i przesyła do Ciebie taki  arkusz – oczywiście on – line. Jeśli klient nie odeśle podpisanego formularza przed wykonaniem usługi, zostaniesz o tym poinformowany. Wówczas istnieją 3 możliwości: przesyłasz ponownie formularz z prośbą o podpis, prosisz o podpis na własnym urządzeniu (tak! klient może złożyć podpis za pomocą Twojego smartfona) lub dodajesz zdjęcie formularza papierowego, który klient podpisał na miejscu.

7. Dobre praktyki zawodowe i świadomość klienta

Co prawda pisemne zgody na wykonanie zabiegu nie są obowiązkiem według polskiego prawa, niemniej jednak stosowanie ich uważane jest za dobrą praktykę zawodową. Posiadanie formularzy w salonie podnosi nie tylko Twój poziom bezpieczeństwa. W oczach klienta taka procedura wygląda na kompleksowe i profesjonalne przygotowanie do świadczonych usług. Nie bez znaczenia jest również świadomość klienta. Ważne jest, żeby klient zanim złoży podpis, zapoznał się dokładnie z treścią dokumentu. Zdarza się przecież, że w dniu wizyty klient jest zaaferowany zabiegiem i godzi się na usługę bez posiadania pełnej świadomości konsekwencji czy pozabiegowych wymogów pielęgnacyjnych. Posiadany w telefonie formularz z dużym prawdopodobieństwem zostanie wnikliwie przeczytany, a w przypadku pojawienia się pytań czy ewentualnych wątpliwości będzie mógł Ci je zadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here