7 powodów, dla których warto mieć program do zarządzania salonem
7 powodów, dla których warto mieć program do zarządzania salonem

7 powodów, dla których warto mieć program do zarządzania salonem

Inne, Wszystkie,

Prowadzenie salonu health & beauty wymaga odpowiedniego podejścia do klienta, ale również umiejętności zarządzania. Nieoceniona w tym działaniu jest automatyzacja części procesów, na którą pozwala program do zarządzania salonem. Takie oprogramowanie nie tylko podniesie poziom sprzedaży usług, jakość obsługi klienta, ale także wpłynie na sprawne kierowanie Twoją firmą. Sprawdź, co może zrobić dla Ciebie Booksy – najłatwiejszy w obsłudze system do zarządzania salonem, rezerwacji wizyt i przyjmowania płatności bezgotówkowych.

1. Nie tracisz klientów, bo zawsze jesteś dostępny – rezerwacje online 

Wydaje Ci się niemożliwe, żeby być dostępnym dla klientów 24/7? Z Boosky jest to nie tylko osiągalne, ale i proste. Klienci rezerwują wygodnie wizytę, a Ty zwiększasz liczbę rezerwacji oraz budujesz bazę lojalnych klientów – nawet jeśli jesteś już po godzinach pracy i nie możesz odebrać telefonu. Jak to zrobić? Dzięki specjalnym narzędziom wbudowanym w program. 

 • Wirtualny kalendarz – pomoże Ci sprawnie i efektywnie zarządzać salonem. Nie tylko sprawi, że codzienne czynności związane z obsługą i realizacją usług będą dla Ciebie przyjemnością, ale także pomoże klientom umówić się do Ciebie o każdej porze dnia i nocy. Pamiętaj, że im łatwiej się do Ciebie zapisać, tym więcej osób to zrobi. 
 • Grafik pracy – posiadając elektroniczny grafik pracy w łatwy sposób ustawisz pracownikom zmiany, zaplanujesz urlop oraz przerwy w ciągu dnia. Wszystkie wprowadzone przez Ciebie aktualizacje, zostaną uwzględnione na Twoim profilu widocznym dla klienta. 
 • Nowe rezerwacje – po zarezerwowaniu terminu przez klienta w Twoim salonie otrzymasz powiadomienie. Powiadomienia przyjdą do Ciebie również, gdy klient anuluje rezerwację lub edytuje termin wizyty. 
 • Baza Klientów – posiadając wszystkie informacje o klientach w zasięgu ręki, bez trudno odnajdziesz dane kontaktowe, jak również sprawdzisz historię rezerwacji, odwołane i nieodwołane wizyty i przypomnienia. W bazie klientów dodasz także swoje notatki np. o alergii klientki na dany produkt. 

2. Zmniejszasz liczbę odwołanych wizyt  

Ile razy zdarzyło Ci się, że klient nie pojawił się na umówionej wizycie nie uprzedzając Cię o tym? Albo 15 minut przed wizytą dowiadujesz się, że klient nie przyjdzie? Dzięki programowi do zarządzania salonem zyskasz pewność, że zarezerwowany termin, a z nim Twoje pieniądze, nie przepadną. Odkryj specjalne funkcjonalności programu Booksy, które chronią Twój biznes przed tego typu zdarzeniami.

 • Przypomnienia o wizytach – system do każdego klienta, który zarezerwował termin w Twoim salonie, wyśle przypomnienie o wizycie w postaci SMS-a na 24 godziny przed jej rozpoczęciem. 
 • Lista oczekujących – odwołana wizyta to nie problem, ponieważ zwolnione miejsce wykorzystają klienci z listy oczekujących. 
 • Przedpłaty i kaucje za wizyty – pobieranie przedpłat i kaucji w Booksy jest w pełni zautomatyzowane. Oznacza to, że cały proces odbywa się bez Twojego zaangażowania. Wystarczy, że ustawisz odpowiednie parametry, takie jak wysokość kaucji czy przedpłaty.
 • Czarna lista – program pozwala Ci również na zablokowanie możliwości rezerwacji klientom, którzy często nie przychodzą na umówione wizyty. Wówczas zablokowanemu klientowi, chcącemu dokonać rezerwacji w Twoim salonie, nie wyświetlą się wolne terminy. 

3. Szczegółowe dane zawsze pod ręką – raporty 

Booksy przygotuje dla Ciebie przydatne statystyki, dzięki którym zawsze będziesz trzymał rękę na pulsie. Prosty dostęp do gotowych raportów zaoszczędzi Twój czas, ułatwi zarządzanie salonem, a tym samym pozytywnie wpłynie na rozwój i dochody Twojej firmy. 

 • Zarządzanie magazynem  – w prosty sposób stworzysz katalog produktów dostępnych w Twoim salonie, uwzględniając ich opis, ceny i ilość. W systemie widać, co sprzedałeś i automatycznie uaktualnia się stan magazynowy. Dzięki temu w porę uzupełnisz braki, ciesząc się zawsze uzupełnionymi zapasami. 
 • Sprzedaż produktów i usług – za sprawą intuicyjnych raportów sprzedaży w łatwy sposób sprawdzisz, które usługi cieszą się największą popularnością w Twoim salonie. Dodatkowo możesz wystawiać rachunki niezależnie od formy płatności jaką wybrał klient – gotówka, karta kredytowa, czy płatność przez aplikację. Łatwe dodawanie zmian w zamykaniu rachunku, pozwala na doliczenie produktów, czy dodatkowych usług, a także szybką zmianę ceny, jeśli chcesz dać klientowi promocyjną ofertę albo specjalny rabat. 
 • Zarządzanie finansami – stworzony przez nas software pozwala Ci indywidualnie ustalić wysokość napiwków, dostosować wysokość podatków obowiązujących dla sprzedawanych produktów i świadczonych usług. Ustalisz także wysokość prowizji pracowników. Na koniec miesiąca szybko wyliczysz pensje pracownicze oraz dowiesz się, który pracownik generuje największy zysk dla Twojego biznesu. 

4. Wcielasz się w Specjalistę ds. Marketingu – narzędzia marketingowe 

System do zarządzania salonem pozwoli Ci dysponować kilkoma wygodnymi narzędziami, dzięki którym będziesz w stałym kontakcie ze swoimi klientami. Ponadto w programie znajdziesz gotowe grafiki, które możesz publikować w swoich mediach społecznościowych. 

 • Zwiększasz częstotliwość wizyt – trafienie w odpowiedni moment jest najważniejsze przy zachęcaniu klientów do rezerwacji wizyty. Z Booksy możesz wysłać klientom wiadomość jednorazowo, ale możesz też zaplanować wysyłkę cykliczną, jak i wysyłkę z datą przyszłą. Możesz także wysłać wiadomości automatycznie, jeśli jakiś klient spełni ustawione przez Ciebie kryteria (np. minęło 6 tygodni od ostatniej wizyty). 
 • Docierasz do klientów z właściwą ofertą – w Booksy znajdziesz gotowe szablony na różne okazje (SMS, E-mail, powiadomienia PUSH), które możesz z łatwością zmienić i nadać im swój styl. Wystarczy, że ustawisz odpowiednie filtry, a wiadomości wyślą się automatycznie do wybranego grona odbiorców. 
 • Tworzysz swój wizerunek w sieci i budujesz reputację – nic nie jest lepszą reklamą niż opinie zadowolonych klientów. Booksy wprowadziło rozwiązanie, dzięki któremu użytkownicy serwisu mogą zapoznać się z wiarygodnymi opiniami klientów (tak, to prawda! Wszystkie opinie w Booksy są w 100% prawdziwe). Ponadto, w program wbudowany jest moduł, za sprawą którego zaprezentujesz galerię swoich prac. Niewątpliwie to wszystko pozwolą Ci zyskać zaufanie klientów zostawiając konkurencję daleko w tle. 
 • Kreator Postów Social Media – w swoim panelu do zarządzania znajdziesz wiele gotowych grafik, które w kilka chwil opublikujesz w Internecie, w tym na swoich profilach na Facebooku i Instagramie. I to od razu z linkiem do Twojego profilu w Booksy. Ty decydujesz czy korzystasz z gotowych szablonów czy samodzielnie wybierasz zdjęcie i dodajesz tekst. Salony publikujące regularnie grafiki zaproponowane przez Booksy po kilku tygodniach zyskują aż 12% więcej rezerwacji. A zatem do dzieła!

5. Zwiększasz swój zasięg – 6 kanałów rezerwacji wizyt

Klienci rezerwują wygodnie wizytę w każdym miejscu, w którym znajdą Twój salon, a Ty zwiększasz liczbę rezerwacji. Już ponad 5 milionów osób na całym świecie umawia wizyty przez Booksy. Czas na Twoich klientów. Sprawdź, gdzie i jak mogą umówić się właśnie do Ciebie. 

 • Aplikacja Booksy –  klienci mogą pobrać bezpłatną aplikację. 
 • www.booksy.com –  klienci znajdą Cię na naszej stronie, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bowiem odwiedza ją ponad 850 000 użytkowników miesięcznie. 
 • Twoja strona internetowa – zarezerwują wizytę, dzięki specjalnym widgetom, które pomożemy Ci zainstalować. 
 • Facebook – specjalny przycisk umożliwia rezerwację bezpośrednio z Twojego profilu na Facebooku …
 • Instagram – … i Instagramie. Masz dużo fanów w social mediach? Zmień ich w swoich klientów. 
 • Google – klienci mogą zarezerwować wizytę w Twoim salonie z poziomu wyników wyszukiwania w wyszukiwarce. 

Keratynowe prostowanie włosów

6. Przykuwasz uwagę klienta – Booksy Boost 

Booksy Boost to jedyny na rynku pakiet skupiający się na promowaniu Twojego biznesu, zachęcając nowych i dotychczasowych klientów do rezerwacji wizyty w Twoim salonie. Wszyscy dobrze wiemy, że podczas wyszukiwania jakichkolwiek informacji w Internecie, liczą się te, które są w czołówce. Nasze nowe rozwiązanie sprawi, że Twój salon stanie się bardziej widoczny dla klienta, a co za tym idzie przyciągnie jego uwagę. Zobacz co zyskujesz dzięki Booksy Boost.

 • Opieka nad profilem  – w ramach pakietu nasz zespół specjalistów sprawi, że Twój profil stanie się atrakcyjniejszy dla klientów, co przełoży się na większą ilość wizyt. Zadbamy o każdy detal, a Tobie pozostanie obserwowanie zapełniającego się kalendarza.
 • TOP miejsce w Booksy  – znajdziesz się na TOP miejscu w Booksy. Dzięki temu Twój salon trafi na wyższą pozycje w wynikach wyszukiwania, a to z kolei wpłynie na większe zainteresowanie Twoimi usługami.
 • Skuteczny system powiadomień klienta  nie pozwolimy również klientom o Tobie zapomnieć – regularnie wyślemy powiadomienia, że warto ponownie odwiedzić Twój salon.
 • Rozbudowane narzędzie promocyjne wiedząc, że promocje są częstym sposobem wykorzystywanym do zainteresowania klienta ofertą, opracowaliśmy kilka rodzajów efektywnych promocji Twojego biznesu. Otrzymasz narzędzie do tworzenia i wysyłki promocji, szybko zapełniających puste miejsca w kalendarzu.

7. Robisz to, co kochasz i zarabiasz więcej.  

 • Program do zarządzania salonem sprawi, że wszystko czego potrzebujesz jest w zasięgu Twojej ręki, na ekranie komputera lub  smartfona. Zaparz ulubioną kawę lub herbatę i usiądź wygodnie, bo dzięki Booksy w dowolnej chwili i na dowolnym urządzeniu, możesz zarządzać swoim biznesem.
 • Efektywne zarządzanie czasem pracy – czy wiesz, ile czasu spędzasz odbierając telefony od klientów i szukając dla nich wolnych terminów? My tak! Tracisz aż 12 dni w roku na rzeczy, które nie przynoszą Ci żadnego dochodu. Dodatkowo nie musisz ślęczeć godzinami nad obliczaniem dochodu czy przygotowywaniem akcji promocyjnej Twojego salonu. Wszystko to i wiele innych rzeczy związanych z prowadzeniem salonu, z programem do zarządzania wykonasz szybko, sprawnie i skutecznie. Dzięki Booksy oszczędzasz czas, który możesz wykorzystać, jak tylko chcesz.
 • Minimalizacja błędów – każdy z nas bywa zmęczony, zdekoncentrowany czy owładnięty rutyną, co niewątpliwie przyczynia się do popełniania błędów. Posiadając wsparcie w postaci systemu do zarządzania salonem masz gwarancję uniknięcia tych pomyłek.
 • Szybki dostęp do aktualnej sytuacji biznesu – nieważne gdzie jesteś i co robisz zawsze masz wgląd do do tego, co aktualnie dzieje się w Twoim salonie, ponieważ system Booksy pracuje w czasie rzeczywistym. 

To nie wszystko, co możesz mieć dzięki Booksy. Przekonaj się sam, jak działa Booksy testując naszą aplikację ZA DARMO przez  7 dni – bez żadnych zobowiązań. 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!