7 wskazówek, jak robić profesjonalne zdjęcia na social media ?

0
97

Zdjęcia na social media Twojego salonu spędzają Ci sen z powiek? Chcesz oddać na nich piękno swoich prac lub wnętrza, ale efekt końcowy odbiega od Twoich oczekiwań? Zrobienie idealnej fotografii to nie lada wyzwanie. Dlatego przygotowaliśmy 7 wskazówek, dzięki którym zrobione przez Ciebie zdjęcia będą wyglądać niczym z żurnala.

Zaktualizuj informacje

Zanim zaczniesz “zalewać” sieć perfekcyjnymi zdjęciami, upewnij się czy wszystkie informacje na social mediach Twojego salonu są aktualne. Sprawdź godziny otwarcia, napisz parę zdań o salonie. Świetną praktyką jest umieszczenie przycisku do rezerwacji online, który będzie powiązany z Twoim kalendarzem wizyt w Booksy.. Jeśli jeszcze nie masz go na swoich social mediach, koniecznie wypróbuj jego działanie.

Więcej o rezerwacjach przez Instagram przeczytasz
TUTAJ.
Więcej o rezerwacjach przez Facebooka znajdziesz TUTAJ.

Dobrze uzupełniony profil to początek sukcesu, a zdjęcia są jego kontynuacją. Użytkownicy wchodząc na profil, na którym nie ma informacji o salonie lub są szczątkowe mogą potraktować go jako fake konto. W konsekwencji nie zostaną jego fanami, a co za tym idzie są marne szanse, że skorzystają z oferty. Ważne jest także, aby stworzyć potencjalnemu klientowi szybką możliwość rezerwacji. Pomoże w tym, wyżej wspomniany, przycisk zarezerwuj teraz.

Wskazówka 1: Określ swoje potrzeby

Przed przystąpieniem do działania, zastanów się, jakie konkretnie chcesz zamieszczać zdjęcia na social mediach. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas, ponieważ unikniesz ujęć, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Do wyboru masz: 

  • zdjęcia salonu (z zewnątrz i w środku),
  • zdjęcia efektów pracy, 
  • zdjęcia podczas wykonywania usługi, 
  • zdjęcia z klientami, 
  • zdjęcia pracowników lub całego zespołu, 
  • Twoje zdjęcia, 
  • zdjęcia z ważnego wydarzenia, np. urodziny salonu.

Wskazówka 2: Śmiało sięgnij do kieszeni po telefon  

Może Cię to zaskoczy, ale dobrej jakości zdjęcia możesz zrobić również smartfonem. Nie musisz inwestować w profesjonalny sprzęt, czy zatrudniać fotografa. Relatywnie nowe modele dostępne na rynku doskonale sobie poradzą i “cykną” profesjonalne fotografie.

Wskazówka 3: Znajdź miejsce, gdzie jest najlepsze światło 

Światło to podstawa dobrego zdjęcia. Staraj się fotografować w takich miejscach w salonie, do których dociera największa ilość promieni słonecznych. Może to być stanowisko pracy ustawione przy oknie lub fragment oświetlonej ściany. Pamiętaj tylko, żeby nie robić zdjęć pod światło. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wyjdą korzystnie. Postaraj się mieć światło za plecami lub z boku. Takie ustawienie idealnie doświetli fotografowany obiekt/osobę. 

Wskazówka 4: Korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań – lampa LED

Pierścieniowa lampa LED, to ona jest bohaterką wielu sesji zdjęciowych. Nie jest tajemnicą, że wykorzystywana jest również w salonach beauty. Pozwala odwzorować kolory, co jest szczególnie istotne na zdjęciach przedstawiających efekty koloryzacji włosów czy manicure. Ponadto jest niezastąpiona, kiedy na zewnątrz brakuje promieni słonecznych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu lap. Z pewnością znajdziesz odpowiednią dla swoich potrzeb.

Wskazówka 5: Zwracaj uwagę na tło 

Puste opakowania po kosmetykach, zużyte pilniczki czy ścięte włosy na podłodze nigdy nie wyglądają dobrze. Skupiając się wyłącznie na pierwszym planie, łatwo jest przeoczyć “bohaterów drugiego planu”. Dlatego zanim uwiecznisz coś na zdjęciu, zwróć uwagę na wygląd otoczenia. Czy w kadr nie wkradło się coś, co po prostu popsuje ładną fotografię.

Wskazówka 6:  Pamiętaj o kadrowaniu zdjęć

Prawdą jest, że większość smartfonów nie dorównuje zoomem optycznym nowoczesnym aparatom fotograficznym. Ale czy to jest problem? Żaden! Smartfony pozwalają robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu wystarczy wyciąć fragment kadru, bez konieczności przybliżania obiektu podczas fotografowania. Wystarczy, że pobierzesz aplikację do obróbki zdjęć.

Wskazówka 7: Mniej znaczy więcej – nie przesadzaj z filtrami

Filtry nakładane na zdjęcia od kilku lat królują na social mediach. Przysłowie “co za dużo, to niezdrowo”, w tym przypadku również doskonale się sprawdza. Dlaczego nie powinno się przesadzać w “upiększaniu” fotografii? Odpowiedzią jest brak naturalności. Zdjęcia wyglądają sztucznie, gdy przesadzisz z ostrością. Kolejną kwestią jest zbyt duży kontrast. To prawda, że nadaje on charakteru zdjęciom, ale łatwo można przedobrzyć. W konsekwencji obraz nie jest przyjemny dla oka. Zbyt duże nasycenie kolorów, ono również może popsuć każde ujęcie. Ich nadmiar może prowadzić do kiczu, który zdecydowanie nie jest dobrze odbierany. Podsumowując: filtry jak najbardziej tak, ale z umiarem.

Zdjęcie to pierwsze co rzuca się w oczy klientom. Skorzystaj z naszych wskazówek i przyciągaj uwagę perfekcyjnie wykonanymi fotografiami. Twój kalendarz wizyt Ci za to podziękuje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here