7 wskazówek, jak zwiększyć sprzedaż przed świętami

0
94

Grudzień stwarza wiele możliwości na zwiększenie sprzedaży w Twoim salonie. Jeśli chcesz powiększyć swoją bazę klientów i utrzymać relację ze stałymi klientami, ale też zapewnić sobie stabilność finansową w mniej obleganym okresie na początku roku, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz, co możesz zrobić, żeby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż przed świętami.

1. Uwzględnij w ofercie vouchery

Voucher to bon upominkowy o określonej wartości, uprawniający klienta do skorzystania  z oferowanej przez Twój salon usługi. Jest to jedna z chętniej wybieranych form prezentu, która pozostawia obdarowanemu dużą swobodę i niweluje ryzyko nietrafionego upominku. Na tym jednak nie koniec zalet posiadania voucherów w ofercie! Martwi Cię nieco mniej wizyt na początku roku? Bony upominkowe ułatwiają zapełnienie kalendarza po świętach, czyli w okresie charakteryzującym się zwykle mniejszym ruchem. Realizacja vouchera stwarza również doskonałą okazję do pozyskania stałych klientów – jeśli usługa okaże się satysfakcjonująca istnieje duża szansa, że posiadacze bonu upominkowego będą w przyszłości regularnie odwiedzać Twój salon! Aktywacja voucherów w Booksy jest niezwykle prosta i zajmuje zaledwie kilka minut! Więcej o Voucherach w Booksy znajdziesz TUTAJ.

2. Włącz Booksy Boost

Booksy Boost, czyli funkcja, która przekłada się na wzrost wizyt w Twoim salonie, to zdecydowany must-have świątecznego sezonu. Włączając Booksy Boost znajdziesz się nie tylko na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania w aplikacji, ale również zyskasz wsparcie zespołu Booksy przy tworzeniu atrakcyjnego profilu Twojego salonu, narzędzia niezbędne do tworzenia promocji (Last minute, Happy Hours, Flash Sale) oraz pewność, że klienci zostaną zachęceni do ponownej wizyty. Dzięki Booksy Boost możesz z łatwością przyciągać zupełnie nowych klientów, co jest szczególnie cenne w sezonie, w którym tak wielu z nich poszukuje ciekawych i wyróżniających się miejsc. Postaw na jakość – aktywuj funkcję Boost, a my zajmiemy się resztą! Więcej o Booksy Boost znajdziesz TUTAJ.

3. Zorganizuj promocje

Promocje to niezwykle skuteczny sposób, aby przyciągnąć klientów. Z Booksy ich tworzenie zajmuje nie więcej niż kilka minut, a przynosi wiele korzyści dla biznesu! 

Wizyta odwołana w ostatniej chwili? Promocja Last Minute pomoże Ci zachęcić klienta do podjęcia szybkiej decyzji o rezerwacji, dzięki czemu z łatwością zapełnisz puste miejsce w grudniowym kalendarzu. Kolejne niezwykle cenne narzędzie to Flash Sale – zniżki obowiązujące w krótkim, wybranym przez Ciebie czasie. Klient bez trudu zauważy, że rezerwując wizytę właśnie teraz może wykonać usługę w promocyjnej cenie. Nawet w napiętym przedświątecznym okresie nie brakuje również pory dnia, w której liczba wizyt jest nieco mniejsza. Rozwiązaniem tego problemu jest promocja Happy Hours, czyli obniżka cen w trakcie najmniej popularnych godzin. Te trzy rodzaje promocji dostępne są w ramach Booksy Boost. 

4. Przygotuj posty na media społecznościowe

Wśród wielu obowiązków związanych z prowadzeniem salonu niełatwo znaleźć czas na tworzenie wartościowych treści, które mogłyby pojawić się w Twoich mediach społecznościowych. Booksy oferuje Ci gotowe rozwiązanie w postaci kreatora postów, które następnie z łatwością udostępnisz na swoich profilach! Systematyczna komunikacja online z klientami jest szczególnie istotna w okresie, w którym tak wielu z nich planuje przedświąteczne wizyty. Dzięki Kreatorowi Postów Twoje media społecznościowe będą tętnić życiem, a Twój kalendarz będzie pękać w szwach! Więcej o Kreatorze Postów Social Media znajdziesz TUTAJ

5. Zadbaj o dobrą organizację pracy i swojego kalendarza

W tym intensywnym okresie, kiedy wizyty klientów następują często jedna po drugiej, niezwykle ważna jest dobra organizacja pracy. Dzięki temu unikniesz opóźnień lub niespodziewanego wolnego czasu, w którym mogłaby zostać wykonana kolejna usługa. Dbając o dobrze zorganizowany kalendarz uchronisz się przed niepotrzebnym stresem, zniwelujesz ryzyko niezadowolenia klientów oraz unikniesz strat finansowych. Każdy ceni swój czas – zarówno Twój salon, jak i jego klienci! Korzystając z kalendarza dostępnego w aplikacji Booksy bez trudu zadbasz o organizację czasu pracy i sprawisz, że grudzień nie zmieni się w nerwowy maraton. Pokaż swoim klientom, że ich satysfakcja jest dla Ciebie najważniejsza i postaraj się, aby w nowym roku wrócili do Twojego salonu! Więcej o programie do zarządzania salonem znajdziesz TUTAJ.

6. Stwórz portfolio swoich prac

Wielu Twoich klientów korzysta z mediów społecznościowych, poszukując pomysłów i inspiracji. W grudniu szczególnym zainteresowaniem cieszą się fryzury i upięcia idealne na sylwestrową noc, manicure ze świątecznym akcentem czy regenerujące zabiegi, będące chwilą wytchnienia pośród wielu obowiązków. Wszystko po to, aby w tym niezwykłym dniu czuć się wyjątkowo. Wykorzystaj swój profil w Booksy, aby podzielić się z klientami dawką świątecznych i sylwestrowych inspiracji. Prezentując swoje prace online zyskujesz możliwość przyciągnięcia zupełnie nowych klientów oraz niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoją kreatywność. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż, nie może zabraknąć Cię online!

7. Nie zapomnij o dobrej komunikacji z klientem

W przedświątecznym okresie trudniej niż zwykle wygospodarować czas na odbieranie telefonów czy odpowiadanie na wiadomości klientów. Zadbaj o to, aby poinformować ich o wszystkich istotnych szczegółach pracy Twojego salonu.  Booksy umożliwia przesyłanie wiadomości i powiadomień do klientów w niezwykle łatwy sposób. To świetna metoda na poinformowanie o wyjątkowych promocjach, nieobecnościach czy godzinach pracy salonu. W łatwy sposób zrobisz to w Booksy Biz, gdzie możesz przygotować wiadomość dla swoich odbiorców w formie SMS, e-mail lub mobilnej wiadomości Push. Dzięki temu szybko przekażesz swoim klientom istotne informacje i pokażesz, że o nich pamiętasz, za co odwdzięczą Ci się lojalnością.

W Booksy wiemy, że w natłoku obowiązków związanych z zarządzaniem salonem niełatwo znaleźć czas na poszukiwanie konkretnych rozwiązań, które usprawnią pracę i pomogą Ci przygotować biznes zwłaszcza w tak natężonym czasie, jakim jest okres przedświąteczny. Wypróbuj wyżej wymienione porady i ciesz się maksymalnie wykorzystanym grudniem w Twoim salonie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here