Bikini brazylijskie – kulisy zabiegu w warszawskim salonie Easy Waxing

0
1276

Depilacja pach czy nóg to codzienność większości kobiet. Najczęściej nie sprawia najmniejszego kłopotu. Kiedy jednak przychodzi do depilacji okolic bikini, robi się nieco trudniej – zwłaszcza, gdy chcemy zupełnie pozbyć się włosków. Jak poradzić sobie z tym skutecznie i możliwie delikatnie? O tym opowie dziś ekspert z warszawskiego salonu Easy Waxing.

Depilacja okolic intymnych to dla wielu osób temat trudny, z kilku powodów. Po pierwsze wykonanie jej samodzielnie w domu jest skomplikowane, a jeśli zależy nam na idealnie gładkiej skórze, staje się wręcz niemożliwe. Po drugie w grę wchodzi o strach przed bólem w tych wyjątkowo delikatnych rejonach ciała. Po trzecie zaś wizyta w salonie na początku może być bardzo krępująca. W Easy Waxing potrafimy jednak temu zaradzić! Już teraz możesz oswoić się z myślą o depilacji bikini w salonie, czytając nasz artykuł.

Depilacja brazylijska a hollywodzka

Na początek krótkie wyjaśnienie. Czy te dwa rodzaje depilacji czymś się różnią? W obu przypadkach depiluje się okolice intymne z przodu i z tyłu (w grę wchodzi również depilacja pośladków). Większość źródeł wskazuje jedynie na drobną różnicę estetyczną – w bikini brazylijskim można dla ozdoby pozostawić z przodu cienki pasek włosków, podczas gdy typ hollywoodzki zakłada ich całkowite usunięcie. My używamy tych dwóch nazw zamiennie. A jeśli chcesz puścić wodze fantazji i zamiast paseczka marzy Ci się serduszko lub inny wzorek – wykonamy go dla Ciebie! W końcu to Twoje ciało, efekt ma Cię zachwycić.

Depilacja brazylijska w Easy Waxing
Masz ochotę na depilację? Umów się na wizytę!

Jak to robimy w Easy Waxing?

Nasze salony oferują wybór różnych metod. Wśród nich znajduje się:

  • Depilacja brazylijska woskiem – używamy delikatnego wosku z wyciągiem z rumianku naszej własnej produkcji; wosk nakładany jest szpatułką z włosem i zrywany pod włos przy pomocy paska fizelinowego. Zabieg jest szybszy i tańszy niż w przypadku pasty cukrowej.
  • Depilacja pastą cukrową – będzie dobrym wyborem dla skóry bardziej wrażliwej lub z pękającymi naczynkami. Wykonuje się ją na zimno, nakładając pastę pod włos i zrywając z włosem. To dość pracochłonna metoda.
  • Depilacja Lyconem – to m.in. twardy wosk bezpaskowy. Pozwala usunąć wyjątkowo krótkie włoski.
  • Depilacja laserowa – trwałe usuwanie włosków laserem diodowym.

Metoda depilacji bikini musi być dobrana indywidualnie, w zależności od specyfiki włosków i skóry. Możesz tu liczyć na pomoc naszej profesjonalnej kadry, która na koncie ma już kilkadziesiąt tysięcy przeprowadzonych zabiegów. Z tego też powodu nie musisz się krępować, widok ludzkiego ciała to codzienność w pracy naszych kosmetyczek. Nigdy nie zapominają także o higienie – w naszych salonach to priorytet, dlatego używamy tylko materiałów jednorazowych!

 

Jak się przygotować?

Robimy wszystko, by każdy zabieg przynosił pożądany efekt, ale jego powodzenie zależy częściowo także od klienta. Depilacja bikini brazylijskie będzie udana, jeśli będziesz przestrzegać poniższych zasad:

  • Zrezygnuj z sauny i solarium na 2 dni przed zabiegiem.
  • Wykonaj peeling dzień przed.
  • Nie używaj tłustych balsamów, kremów i olejków w dniu depilacji.
  • Zapuść włoski. Jaka długość włosów jest wskazana w depilacji brazylijskiej? Wystarczy 0,5 – 1 cm. Jeśli będą dłuższe, skróć je nożyczkami.
  • Przed zabiegiem podmyj okolice intymne. Nasze łazienki wyposażone są w bidety.
Pracownicy Easy Waxing
Umów się na depilację i ciesz się gładką skórą!

Kiedy nie można wykonać zabiegu?

Są sytuacje, w których depilacja brazylijska woskiem czy pastą cukrową nie jest wskazana. Warto o tym pamiętać dla własnego bezpieczeństwa. Nie należy wykonywać depilacji na skórze świeżo opalonej, z ranami i obrzękami lub poddanej wcześniej epilacji. Przeciwwskazaniami są także stany zapalne i miesiączka.

Depilacja brazylijska – cena i efekty

Ile kosztuje bikini brazylijskie? W naszych salonach możesz zapłacić tylko 69 zł za jeden zabieg. Efekty utrzymają się od 3 do 4 tygodni. Aby były jak najlepsze, zadbaj o swoją skórę po zabiegu. Kilka dni po depilacji unikaj gorącej wody, sauny, promieni UV, uciskających ubrań i kosmetyków ze składnikami, które mogą podrażniać. Pamiętaj o higienie i zrób peeling, który pomoże wyeliminować problem wrastających wniosków. Bezpośrednio po zabiegu warto także przetrzeć skórę wodą utlenioną i posmarować Sudocremem.

Jeśli wydaje Ci się, że depilacja woskiem miejsc intymnych nie jest dla Ciebie, przyjdź do Easy Waxing. Odczarujemy tę metodę albo dobierzemy inną, która spełni Twoje oczekiwania w stu procentach!