Booksy. Od startupu do globalnej firmy
Booksy. Od startupu do globalnej firmy

Booksy. Od startupu do globalnej firmy

Bez kategorii, O Booksy,

Latem zeszłego roku Booksy połączyliśmy swoje siły z serwisem rezerwacji online Lavito i zdobyiśmy prawie 50 mln zł od inwestorów. Ale na tym nie zakończyło się nasze pasmo sukcesów – w ostatnim czasie rozpoczęliśmy współpracę z L’Oréal Polska oraz z Facebookiem, współtworząc globalny program Spotkania na Facebooku (a tego typu współdziałanie z Facebookiem prowadzą zaledwie 4 firmy na świecie!).  Nie zwalniamy tempa i świętujemy 4 – krotny wzrost przychodów r/r na strategicznych rynkach.

Założyciele Booksy od samego startu wzięli duży rozbieg i wciąż przyspieszają. Stefan Batory i Konrad Howard wprowadzili możliwość rezerwacji online w salonach z branży zdrowia i urody początkowo w Stanach Zjednoczonych, zakładając że po zdobyciu rozpoznawalności wśród mieszkańców USA, wejście na kolejne rynki będzie łatwiejsze – i nie mylili się. 4 lata od narodzin Booksy, posiadamy biura w Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA, Hiszpanii, jak również w Polsce. Możemy również poszczycić się właśnie osiągniętą rentownością na lokalnym rynku oraz ze spokojem wkraczać w kolejną fazę rozwoju.

Zakładamy, że za 3 lata co czwarty mieszkaniec dużego polskiego miasta będzie korzystał z Booksy do rezerwowania usług z branży urody. Już teraz niemal 15% mieszkańców Wrocławia i 10% mieszkańców Warszawy sięgnęło po Booksy. Polacy pokochali zamawianie online jedzenia czy transportu, teraz pora dotrzeć szeroko do odbiorców innych usługmówi Stefan Batory, CEO Booksy.

Cyfrowe rezerwacje przynoszą realne zyski

Osoby poszukujące w Internecie usług w zakresie urody wybierają właśnie Booksy. Dzięki temu odnotowujemy w Polsce ponad 2- krotnie więcej odsłon niż największy rynkowy konkurent. Dodatkowo to Booksy jest najchętniej pobieraną przez Polaków aplikacją z branży beauty w Google Play. A nasza popularność przekłada się bezpośrednio na wzrost przychodów salonów korzystających z naszego systemu do zarządzania biznesem oraz również dla samego Booksy.

Platforma pozwala nie tylko lepiej organizować pracę całego zespołu dzięki rezerwacjom online, ale też pozyskiwać nowych klientów, co wyróżnia ją spośród innych rozwiązań dostępnych na rynku. Podczas gdy ja poświęcam uwagę moim klientom, Booksy dba o szereg spraw związanych z zarządzaniem i rozwojem salonu –  mówi Maciej Wróblewski, czołowy stylista gwiazd polskiego show-biznesu, który do obsługi swojego prestiżowego salonu Hair Studio Macieja Wróblewskiego (Gold) wybrał właśnie Booksy.

W maju 2019 roku zanalizowana wartość transakcji w serwisie internetowym Boosky (nosząca również nazwę GMV) wyniosła 300 mln zł, oznacza to zatem 2,5 – krotny wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Z kolei przychody pochodzące z płatnego promowania salonów na platformie osiągnęły ponad 5 – krotnie wyższy wynik niż rok temu.

Ten szeroki zasięg nie byłby możliwy, gdyby nie przejęcie innego dużego gracza oferującego rezerwację online oraz płatne promowanie. Połączenie sił spółek oraz wykorzystanie potencjałów specjalistów, kadry zarządzającej oraz bazy klientów, zaowocowało dla Booksy mianem największej platformy rezerwacyjnej w segmencie urody w Polsce.Przypieczętowaniem sukcesu na rodzimym runku było dla nas nawiązanie w maju 2019 r. partnerstwa z marką L’Oréal Professionnel, mającą sieć prawie 900 Salonów Expert w całej Polsce.

Cieszymy się, że możemy zaproponować naszym Partnerom biznesowym i ich Klientom dostęp do innowacyjnej aplikacji Booksy. Salony Expert współpracujące z L’Oréal Professionnal dzięki Booksy mogą w łatwy i szybki sposób zarządzać kalendarzem wizyt klientów – wszystko, zgodnie z aktualnymi trendami, odbywa się za pośrednictwem aplikacji.

Na szybko zmieniającym się rynku usług kosmetycznych, dostarczanie nowych rozwiązań i narzędzi wspierających biznes Salonów Expert L’Oreal Professionnel to nasz priorytet. Dlatego wciąż podejmujemy wyzwania, aby innowacje były bardziej dostępne i miały realny wpływ na rozwój salonów. Udostępnienie Booksy to kolejny etap wprowadzania salonów fryzjerskich w świat trendów i rozwiązań przyszłości. – mówi Dorota Chociszewska, Dyrektor marki L’Oréal Professionnel HUB L’Oréal Poland & Baltic.

Dostęp do nowoczesnych narzędzi rozwoju jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, jak i potrzeby biznesowe samych salonów:

Rozszerzenie naszego portfolio o tak dużą, renomowaną sieć salonów fryzjerskich pokazuje, że nasz system do zarządzania rezerwacjami może skutecznie rozwijać i promować nie tylko małe, rodzinne firmy, ale także sieci dużych salonów z liczną grupą klientów mówi Batory.

Booksy na zagranicznych rynkach

Za granicą rozwijamy się równie prężnie co na ojczystym rynku. Za sprawą technologii stojącej za platformą rezerwacyjną oraz wynikającej z niej zasięgu, Booksy stało się łakomym kąskiem dla światowych gigantów takich jak Google, Yelp, Instagram czy Facebook. Ten ostatni zaprosił nas do współtworzenia nowej usługi, z której można korzystać od 17 maja tego roku. Funkcjonalność Spotkania na Facebooku polega na umożliwianiu rezerwacji wizyt w salonach i gabinetach przez stronę biznesową na Facebooku. Platforma stworzona przez Zuckerberga wybrała jedynie 4 firmy na świecie, z którymi będzie budować i rozwijać nowe rozwiązania. Idąc za ciosem pasma sukcesów, znaleźliśmy się w tym elitarnym gronie! 💪

Na sukces Booksy składa się wiele czynników, jednym z nich są niewątpliwie zawarte partnerstwa, te z kolei przekładają się na ilość rezerwacji dokonywanych przez stronę internetową. A liczby mówią same za siebie: w kwietniu bieżącego roku przez Booksy umówiono ponad 2 mln wizyt o zanalizowanej wartości ponad 620 mln USD. To ponad 2 razy więcej niż w poprzednim roku. W dodatku z naszej aplikacji skorzystało już ponad 4,2 miliona użytkowników i gonimy najlepszych: biorąc pod uwagę miesięczną liczbę użytkowników w USA posiadamy już 20% zasięgu Ubera i 25% Airbnb.

Wyniki zawdzięczamy managerom Booksy, którzy poprzednio pracowali na sukcesy międzynarodowych firm. Nasz zespół zarządzający z siedzibą w San Francisco ostatnio wzmocnił się o kolejne doświadczone osoby. W kwietniu dołączyła do niego Jenny Feinberg, która jako VP Marketplace rozwija w Booksy usługi pozyskiwania nowych klientów dla salonów. Jenny wcześniej odpowiadała za rozwój produktu i marketing w Amazon oraz Zillow. W maju szeregi Booksy zasilił z kolei Hindol Datta, który jako VP Finance pozyskuje fundusze na rozwój spółki oraz zarządza jej finansami. Hindol wcześniej pełnił rolę CFO w firmie Atari oraz Singularity University.

Nasze sukcesy i potencjał rozwojowy przyciągają do Booksy kompetentnych ekspertów z doświadczeniem w budowaniu dynamicznych, międzynarodowych biznesów. Dlatego już teraz pracujemy nad nowymi funkcjami, partnerstwami i zdobyciem kolejnych rynków – zapowiada Batory.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!