“Bycie barberem jest dla mnie wszystkim w życiu” – wywiad z Dusanem, mistrzem barberingu

0
284

Zapraszamy Was na spotkanie z Dusanem – mistrzem barberingu, na codzień wspólpracującego z Barber House w Krakowie. Niezwykle charyzmatyczną osobą, która oddała kawał serca swojej pasji. W krótkiej rozmowie Dusan przedstawił nie tylko swoje zamiłowanie do barberingu, doradził również jak stać się dobrym barberem oraz odsłonił kulisy pierwszego w Polsce tak fenomenalnego projektu, którego jest organizatorem. Bądźcie gotowi na szkolenie, poprowadzone przez znamienitych barberów, połączone z… imprezą.  

Booksy:  Od czego zaczęła się Twoja przygoda z barberingiem? Jak to się stało, że zostałeś barberem? 

Dusan: Będąc przeciętnym uczniem w szkole podstawowej zdałem sobie sprawę, że potrzebuję kreatywnego zawodu. Wybór padł na technikum fryzjerskie. Po kilku miesiącach zdałem sobie sprawę, że to wszystko czego chcę od życia, ponieważ we fryzjerstwie odnalazłem swoją drogę. To była iskra. Dowodem tego jest nieprzerwana praca w zawodzie od 20 lat oraz ciągłe udoskonalanie umiejętności.  

B: Co skłoniło Cię do otwarcia barber shopu w Polsce? Dlaczego właśnie Polska?  

D: Po wielu latach pracy w zawodzie dochodzisz do punktu, w którym chciałbyś zrobić coś jeszcze. Jeżeli chcesz się w pełni realizować zaczynasz myśleć o własnym biznesie. Miałem to szczęście, że osoby zarządzające Barber House dostrzegły we mnie potencjalnego partnera i zaproponowały współpracę. Dlaczego Polska? Myślę, że odpowiedź jest dość prosta. Jest to jeden z najbardziej obiecujących krajów w Europie jeżeli chodzi o barbering. Myślę, że dowodem na to jest mieszanka starej i nowej szkoły. Za kilka lat Polska będzie wiodącym krajem w dziedzinie barberingu. 

B: Poza prowadzeniem barber shopu, prowadzisz również szkolenia i właśnie otworzyłeś własną Akademię. Opowiesz nam o tym projekcie? Dlaczego warto zapisać się na szkolenie z barberingu właśnie u Dusana? 

D: Barber House Academy. Przez okres 1 roku przeprowadzaliśmy szkolenia grupowe oraz indywidualne. Osoby decydujące się na szkolenia w naszej akademii otrzymują nie tylko sporą dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej ale również mają okazję poczuć atmosferę, która u nas panuje. Myślę, że po takim szkoleniu każdy jest w stanie zdecydować czy chce pójść dalej tą ścieżką czy jednak sobie odpuści. Z doświadczenia wiem, że osoby te kontynuują swoją przygodę z barberingiem. Gwarancją jakości w naszej akademii są osoby prowadzące szkolenia. Przyjeżdżają do nas najlepsi edukatorzy z Polski oraz z zagranicy. 

B: Jak wygląda szkolenie w Twojej Akademii? Czy macie już zaplanowany najbliższy sezon? 

D: Szkolenia planujemy z wyprzedzeniem, aby każdy miał możliwość dostosować termin indywidualnie. Jeżeli chodzi o tematy szkoleń – wszystko jest dokładnie przemyślane, tak aby dostosować temat szkolenia do potrzeb klienta. Wszystkie informacje na temat szkoleń można znaleźć na naszym Facebooku. [TUTAJ]
Naszym kolejnym projektem chcemy zaprezentować swoją oryginalność. Będzie to pierwsze w Polsce szkolenie SHOW TIME, które poprowadzą m.in barberzy z Anglii oraz Ukrainy i oczywiście nasi szkoleniowcy. Będzie to świetna okazja do nowej dawki wiedzy połączona z imprezą. 

B: Co poradziłbyś osobom, które chcą zostać barberami? Masz jakiś przepis na sukces, którym możesz się podzielić?  

D: Moja rada to odbyć szkolenie, po którym będziemy w stanie zdecydować czy chcemy pójść w tym kierunku czy jednak zrezygnować. Jest to zawód, w którym musimy nieustannie podnosić swoje umiejętności oraz kreować trendy. Czas sam zweryfikuje daną osobę. Ta praca to nie tylko talent, ale również charakter danej osoby.  

B: Co charakteryzuje dobrego barbera? Jakie cechy powinien posiadać barber, by jak najlepiej wykonywać swój zawód? 

D: Chciałbym nadmienić, iż tworzymy zespół najlepszych ludzi na rynku, posiadających swoisty kunszt, pomysłowość i energię do pracy. Najważniejsze cechy to na pewno kreatywność i wyobraźnia. Dobry barber powinien posiadać twórczą wizję. Liczy się również ambicja oraz dokładność w wykonywanej pracy. Komunikatywność oraz praca w zespole to niezwykle ważne elementy.   

B: Czy masz swój autorytet w świecie barbernigu? Kogoś kogo podziwiasz i od kogo czerpiesz inspiracje?  

D: Moją inspiracją jest Polski barber prowadzący swój biznes w Szkocji – Rafał Lewandowski, który po tylu latach pracy nie utracił swojej pasji i każdą minutę swojego życia poświęcił rozwojowi barberingu.  

B: Kim najczęściej są Twoi klienci? Czy jest jakaś grupa ludzi, która szczególnie wyróżnia się na tle pozostałych?  

D: Moimi klientami są zarówno studenci jak i kierownicy ogromnych firm. Większość z nich stawia po prostu na jakość wykonywanych przeze mnie usług. Tytuł master barbera mówi sam za siebie 🙂 

B: Czego możemy Ci życzyć w dalszej drodze prowadzenia Barber House?  

D: Życzcie mi tylko zdrowia, bo ekipa z którą pracuje w Barber House jest sama w sobie gwarancją sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here