Czy każdy zabieg u każdego będzie przynosił takie same efekty?

1
179

Wyczekiwany zabieg nie przyniósł Ci takich efektów, o jakich mówili znajomi lub internetowe relacje? To niekoniecznie wina salonu, ani nawet samej usługi! Dlaczego czasami rezultaty naszych wizyt różnią się od pozytywnych opinii, które słyszeliśmy? I jak w takim razie upewnić się, że wydane przez nas pieniądze okażą się dobrą inwestycją? O wszystkim przeczytasz w artykule eksperckim przygotowanym przez Magdalenę Ziemak, Top Ekspertkę z salonu Yasumi Mediestetic – Warszawa Powiśle.

Zabiegi kosmetyczne przepełniają Polski rynek. Każdy gabinet stara się uzupełniać swoją ofertę o usługi umożliwiające rozwiązanie każdego problemu. Tylko właśnie… problem w tym, że ilu klientów, tyle problemów.

Oczekiwania klientów względem efektów są coraz większe. Zdecydowanie zwiększa się też świadomość na temat profesjonalnej pielęgnacji i dostępnych usług – a to za sprawą forów, blogów, a także innych portali, na których klienci wychwalają ulubione i sprawdzone zabiegi. Rzecz w tym, że decyzje o wyborze konkretnej kuracji często opierane są tylko na takich źródłach – a bez konsultacji ze specjalistą. Efekt? Rozczarowania i poczucie zmarnowanych pieniędzy, które odbijają się nie tylko na kliencie, ale i pracownikach salonów. A przecież nie musi tak być!

Dobry zabieg, słabe rezultaty – czy to możliwe?

Pewnie wiele z Was zastanawiało się przynajmniej raz, jak to się dzieje, że dany zabieg u jednej osoby przyniesie wspaniały rezultat, a u innej pozostawi niesmak źle wydanych pieniędzy. Rozwiązanie jest oczywiste! Każdy z nas czasem bardziej, czasem mniej pracuje na niedoskonałości swojej cery lub sylwetki. Nieprawidłowa dieta, mało aktywny tryb życia, stres, błędy pielęgnacji domowej, tryb pracy. Każdy z nas żyje w zupełnie inny sposób, a co za tym idzie – boryka się z problemami o różnym natężeniu i mającymi różne przyczyny. Właśnie dlatego nie ma szans, aby znaleźć jeden “złoty środek”, który zastosowany u stu czy tysięcy różnych osób przyniesie dokładnie taki sam rezultat.

Czy zdarzają się złe zabiegi?

Nie ulega wątpliwości, że można trafić do salonu, który po prostu źle wykonuje swoją pracę. Jednakże takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej – a to dlatego, że konkurencja na rynku beauty jest na tyle mocno rozwinięta, że producenci sprzętów starają się jak najlepiej konstruować aparatury, a kosmetyki zawierają coraz więcej oryginalnych substancji, których celem jest dynamiczna poprawa kondycji naszej skóry. Faktem jest, że zabiegi mogą być delikatniejsze i mocniejsze, ale nadal każde z nich znajdą swoją docelową grupę klientów, która może być usatysfakcjonowana z rezultatów działania.

zlota-maska

Nieprawidłowy dobór zabiegów

Nagminnie powtarzającym się błędem są natomiast zabiegi źle dobrane – takie, które nie zostały odpowiednio dopasowane do potrzeb danej osoby. Jak już wcześniej wspomniałam, każdy z nas żyje w zupełnie inny sposób. Przykład? Jeśli mamy kłopot z nadmiarem tkanki tłuszczowej, u każdego z nas sposób jej eliminacji powinien być dopasowany do naszego trybu życia. Przytyć można w przeciągu 10 lat albo pół roku, możemy uprawiać sport lub unikać go, pić duże ilości wody lub nie pić jej wcale. Istnieje mnóstwo zmiennych.

W zależności od tego z jakim typem klienta mamy do czynienia, zabiegi muszą być kompatybilne ze wszystkimi czynnikami wpływającymi na przyczyny, z jakich nadmiar tłuszczu zgromadził się w danym obszarze ciała. Muszą być również kompatybilne z dalszym trybem życia klienta. Jeśli posadzimy obok siebie dwie osoby z podobną budową ciała i wykonamy zabieg kriolipolizy (wymrażanie komórek tłuszczowych) to u każdej z nich reakcja organizmu może być zupełnie różna. Dlaczego? Ponieważ wpływa na nią ich dotychczasowe życie, a także chęci do zmian na lepsze – czyli to, jak będą dbały o siebie w najbliższej przyszłości. To samo dotyczy każdego innego problemu: trądzik, cellulit, wiotka skóra, cera zanieczyszczona.

Kolejnym elementem, który może wpłynąć na zmniejszenie efektywności zabiegów są czynniki genetyczne i choroby towarzyszące. Mogą one działać na naszą niekorzyść i sprawiać, że uzyskanie oczekiwanych efektów będzie trudniejsze i potrwa dłużej.

hifu

Jak zatem wybrać odpowiedni zabieg?

Nikt z nas nie musi znać się na wszystkim – to oczywiste. Jednak zapominając o tej zasadzie, zamiast skorzystać z profesjonalnej konsultacji, wybór zabiegu często opieramy na “podglądaniu” efektów, jakie przyniosły u naszych znajomych. Jeśli widzimy, że coś działa na koleżance, to czemu miałoby nie zadziałać u nas? To błędne podejście, które mimo wszystko często skłania nas do wydania pieniędzy na wizytę – bo łudzimy się, że taki teoretycznie sprawdzony zabieg nas nie zawiedzie.

Właśnie dlatego w naszym Instytucie najważniejszą rolę odgrywają konsultacje kosmetologiczne. Jest to czas na wspólne poznanie. Kosmetolog poznaje problem, a także genezę jego powstania, przeprowadza wywiad i tworzy charakterystykę programu. Klient z kolei ma szansę sprawdzić wiedzę specjalisty, uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania, a przy okazji przekonać się, że wykonujemy naszą pracę z pasją i prawdziwą chęcią niesienia pomocy przy eliminowaniu problemów, które nierzadko są sporym kompleksem.

Choć czasami się o tym zapomina, dobrym specjalistom zależy na osiąganiu maksymalnych efektów wizyt równie bardzo, co samym klientom. Właśnie dlatego stale rozwijamy naszą wiedzę i poświęcamy czas na to, aby dobrze poznać problem danej osoby i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

lavatron

Zaufanie, którym obdarzysz swojego kosmetologa zaprocentuje w rezultaty, jakie pragniesz uzyskać!

Nie bój się zaufać. Możesz doszukiwać się podstępów ze strony kosmetologa i obawiać się, że zabieg jaki Ci oferuje to naciąganie na większy wydatek. Sprawdźmy jednak fakty. Konkurencja między salonami jest coraz silniejsza, a walka o klienta jest nieodłącznym elementem codzienności naszej pracy. Finalnie to Ty podejmujesz decyzję, czy dane miejsce było godne Twojej uwagi i poświęconego czasu, czy nie.

Stała inwestycja w aparatury, szkolenia kosmetologów, rozwój firmy – to czynniki, którymi powinien kierować się każdy klient. Naszym zadaniem jest natomiast udowodnienie Ci poprzez efektywny zabieg, że zależy nam, abyś został z nami na dłużej. Wykonanie zabiegu, który nie będzie spójny z potrzebami Twojej skóry, może pozostawić złe wspomnienia o miejscu oraz osobie, która go wykonała – a przecież nie na tym nam zależy. Dlatego naszym obowiązkiem jest określenie, jaka usługa będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze i poinformowanie Cię o tym. Efekt to Twoje zadowolenie, a nasza satysfakcja. I szansa na to, że zechcesz odwiedzić nas ponownie 🙂

Wniosek? Nie każdy zabieg zadziała tak samo u każdej osoby, a dobieranie kuracji “na oko” to zdecydowanie zły pomysł. Jeśli kusi Cię skorzystanie z usługi, która świetnie sprawdziła się u kogoś innego, oczywiście masz do tego prawo. Jednak zanim faktycznie się na nią zdecydujesz, dla własnego dobra skonsultuj ten pomysł ze specjalistą. Zaufaj mu, szczerze opowiedz o swoim problemie i pozwól, by pomógł Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Być może okaże się, że interesujący Cię zabieg będzie strzałem w 10. A może jednak w Twoim przypadku zadziała coś zupełnie innego – i porządna konsultacja uchroni Cię przed zmarnowaniem pieniędzy? Warto o tym pamiętać.

 

1 KOMENTARZ

  1. Jak to w Yasumi bywa, u nas w Częstochowie przy ul. Krasińskiego 6 również, przed każdym zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad i doradza w celu dobrania najlepszego zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry. To zdecydowanie podstawa dobrze wykonanego zabiegu, którego efekty powinny cieszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here