Czy moje włosy chcą się kręcić? 🤨

0
160
czy moje włosy chcą się kręcić

Czy moje włosy chcą się kręcić? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, których włosy są problematyczne, często się puszą i brakuje im połysku. Niewłaściwa pielęgnacja lub jej całkowity brak, źle dobrane kosmetyki, nieodpowiednie akcesoria – wszystko to może sprawiać, że fale czy loki mogą być niewidoczne, a Ty możesz żyć w przekonaniu, że Twoje włosy są niemal zupełnie proste! Dowiedz się, jak sprawdzić jaki typ skrętu reprezentują Twoje włosy i jak wdrożyć ich odpowiednią pielęgnację, dzięki naszemu kompleksowemu przewodnikowi po świecie kręconych włosów!

Czy moje włosy chcą się kręcić? 

Być może jesteś posiadaczką fal lub loków, a nawet o tym nie wiesz! W rozpoznaniu, jaki typ skrętu reprezentują Twoje włosy, pomoże Ci klasyfikacja stworzona przez stylistę, Andre Walkera. Skręt typu 2. to włosy falowane, które przy nieodpowiedniej pielęgnacji, bardzo skutecznie udają włosy proste. Skręt typu 3. reprezentują włosy kręcone, natomiast typ 4. to tak zwane włosy supełkowe. Dzięki poniższej grafice możesz spróbować rozpoznać, czy Twoje włosy to fale, czy już loki!

czy moje włosy chcą się kręcić typ skrętu

Ustal porowatość swoich włosów!

Istnieją trzy podstawowe rodzaje porowatości włosów: wysokoporowate, średnioporowate oraz niskoporowate. Aby codzienna pielęgnacja była efektywna, warto dowiedzieć się, jakie nasze włosy są i czego potrzebują. Czym jest więc ich porowatość? Jest to nic innego, jak naturalny stopień odchylenia łusek włosa. W ustaleniu porowatości Twoich włosów pomogą Ci testy online, które bez trudu znajdziesz i wykonasz w zaledwie kilka minut! Istnieje również domowy sposób, który polega na umieszczeniu włosa w szklance wody, a następnie obserwowaniu stopnia jego zanurzenia. Włos spadający całkowicie na dno jest prawdopodobnie wysokoporowaty, bowiem jego szeroko rozchylone łuski szybko chłoną wodę. Włosy średnioporowate zanurzają się mniej więcej do połowy, a niskoporowate pływają po powierzchni wody lub zanurzają się bardzo nieznacznie. Co ważne, porowatość może ulec zmianie w wyniku wykonanych zabiegów czy po prostu odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli znasz już, do której kategorii zaliczają się Twoje włosy, możesz teraz skuteczniej dobierać kosmetyki do ich pielęgnacji!

czy moje włosy chcą się kręcić

Chcą się kręcić! Co dalej?

Pierwszą istotną kwestią w pielęgnacji włosów kręconych jest już samo ich czesanie! Nigdy nie powinno się robić tego na sucho, ponieważ może to powodować plątanie oraz łamanie się końcówek. Jeśli wiesz już, że Twoje włosy są kręcone, postaraj się rozczesywać je jedynie wtedy, gdy są mokre, używając do tego grzebienia lub szczotki z szeroko rozstawionymi ząbkami. Twoje włosy mogą również polubić olejowanie, które pozytywnie wpłynie na ich elastyczność i ochronę. Na początku swojej przygody z kręconymi włosami postaraj się również ograniczyć kosmetyki bogate w silikony, bowiem mogą one sprawiać, że skręt Twoich włosów staje się mniej widoczny.

czy moje włosy chcą się kręcić

Fryzura ma znaczenie!

Aby wydobyć naturalne piękno włosów, warto zadbać również o odpowiednie cięcie pod okiem profesjonalisty! Fryzjer powinien przede wszystkich zwrócić uwagę zarówno na typ skrętu, jaki reprezentują Twoje włosy. Odpowiednio dobrana fryzura sprawi, że włosy będą uniesione, nada im objętości oraz podkreśli Twoje naturalne loki. Pamiętaj jednak, że wszystko zaczyna się od pielęgnacji, dlatego warto dbać o swoją fryzurę na co dzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here