Demakijaż japoński od A do Z, czyli jak oczyścić skórę z zanieczyszczeń

Demakijaż japoński od A do Z, czyli jak oczyścić skórę z zanieczyszczeń

Zastanawiałaś się jak to możliwe, że tak wiele Japonek ma nieskazitelną cerę bez śladu zmarszczek? To, że wyglądają młodo to ani przypadek, ani też zasługa genów. Michalina Dyczkowska z Yasumi Polska zdradza sekrety demakijażu japońskiego, któremu kobiety z kraju kwitnącej wiśni zawdzięczają idealną skórę. 

Podstawą pielęgnacji twarzy Azjatek jest jej prawidłowy demakijaż. W codziennej pielęgnacji twarzy tak często o tym zapominamy lub przemywamy skórę twarzy kosmetykami niedostosowanymi do jej potrzeb. Czy wiesz, że demakijaż to tak naprawdę najprostszy sposób dbania o skórę twarzy? Wykonany prawidłowo potrafi istotnie spowolnić procesy starzenia.

Etapy wykonania demakijażu japońskiego

Demakijaż oczu i ust

Prawidłowo wykonywany demakijaż to połowa sukcesu. Potrafi uchronić nas przed pierwszymi niechcianymi zmarszczkami, trądzikiem, czy nawet stanami zapalnymi. Największym błędem jest zasypianie z makijażem, kiedy po całym dniu nasza skóra potrzebuje oczyszczania. Demakijaż oczu i ust zaczynamy od nawilżenia wacika płynem micelarnym. Zmywamy pozostałości szminki z ust. Następnie kolejnymi wacikami zmywamy cienie z powiek w kierunku od wewnętrznego kącika ust na zewnątrz.

Demakijaż olejem ryżowym

Ta część demakijażu działa na zasadzie “podobne rozpuszcza podobne” . W myśl tej zasady sebum i tłuste zanieczyszczania twarzy połączą się z produktem o tłustej konsystencji. Demakijaż wykonasz olejem arganowym lub ryżowym. Na czystą dłoń nanieś kilka kropel olejku (wystarczy jedno naciśnięcie pompki), rozgrzej w dłoniach olejek i rozprowadź go na twarzy masując okrężnymi ruchami. Taki masaż nie tylko odpręży, ale też wyciszy. Daj zadziałać olejkowi i po kilku minutach zmyj całość wilgotnym ręcznikiem.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Tonizacja skóry twarzy

Ten krok (w zależności od Twoich upodobań), możesz wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich: nanieś na waciki tonik i przetrzyj twarz. Zaczynając od czoła, poprzez okolice oczu, policzki i brodę, aż do okolicy uszu. Wykonuj ten etap delikatnymi ruchami, aby nie naciągać niepotrzebnie skóry. Drugi sposób – zaaplikuj tonik wprost na twarz i oczyść wacikiem. Plusem pierwszego sposobu z całą pewnością jest to, że nie pomoczysz włosów. Drugi z pewnością przyda się kiedy nie masz za wiele czasu. Dzięki tonizacji twarzy pozbywasz się resztek preparatów myjących i zapewnisz skórze odpowiednie, lekko kwaśne pH.

Peeling ryżowy

Piąty etap wykonuj raz w tygodniu, ale nie zapominaj o nim. Mowa o peelingu ryżowym. Oczyszcza i usuwa zanieczyszczenia z porów, stosowany przed nawilżaniem skóry. Nanieś na dłoń odpowiednią ilość preparatu, (wielkość orzecha laskowego będzie optymalna) i rozmasuj w palcach aby ogrzać produkt. Nanieś peeling ryżowy na twarz, następnie możesz wmasować pozostałość ruchami okrężnymi, skupiając większą uwagę na bardziej problematycznych okolicach, jak choćby płatki nosa, czy broda. Pozostaw peeling na kilka minut, aby mieć pewność, że substancje czynne w nim zawarte oczyściły skórę, po czym zmyj twarz wilgotnym ręcznikiem. Choć to jeszcze nie koniec pielęgnacji, już możesz cieszyć się czystą skórą. Pora na końcowy etap japońskiego demakijażu.  

Aplikacja kremu ryżowego.

Teraz należy zadbać o odpowiednie odżywienie skóry. Oczyszczone pory i dotleniona skóra potrzebują witamin. To bardzo ważny etap, tak dokładnie oczyszczona skóra jest w stanie zaabsorbować nawilżające składniki z kremów. Aplikacja polega na delikatnym wklepaniu i wmasowaniu preparatu w oczyszczoną cerę.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do wypróbowania tego sposobu pielęgnacji skóry. Nie bez powodu stosuje go z powodzeniem coraz więcej kobiet na całym świecie.

Podobne artykuły