Depilacja bikini u kosmetyczki – jak wygląda? - Booksy - Blog
Depilacja bikini u kosmetyczki – jak wygląda?

Depilacja bikini u kosmetyczki – jak wygląda?

Inne, Wszystkie,

Chciałabyś usunąć niechciane owłosienie z okolic bikini u kosmetyczki, ale nie wiesz, jak wygląda pierwsza wizyta? Sprawdź, jak przygotować się do profesjonalnej depilacji bikini w gabinecie kosmetycznym i nie obawiaj się tego zabiegu!

depilacja bikini

Depilacja bikini – która kosmetyczka najlepsza?

Przed pierwszą wizytą warto poświęcić czas na poznanie opinii zamieszczanych na internetowych forach o poszczególnych gabinetach kosmetycznych. Dobry gabinet kosmetyczny powinien posiadać specjalny, zapewniający komfort i intymność, pokój do wykonywania zabiegów depilacji, posiadać odpowiednie kosmetyki do depilacji i zatrudniać wykwalifikowany personel. Powinno w nim być czysto, ale też przyjemnie.

Pierwsza depilacja bikini u kosmetyczki – jak się przygotować? 

W pierwszej kolejności powinnaś pomyśleć, na jaki rodzaj depilacji chcesz się zdecydować (depilacja woskiem lub depilacja laserowa). Będzie to ważne podczas rezerwacji wizyty, gdyż czas wykonywania zabiegu różni się w obydwu przypadkach. Nie wstydź się powiedzieć kosmetyczce, że to twoja pierwsza tego typu wizyta. Dzięki temu, specjalistka opisze ci zabieg, przeprowadzi z tobą wywiad i opowie o ewentualnych przeciwwskazaniach. Przeciwwskazaniem do depilacji woskiem są jedynie stany zapalne w obrębie miejsca, które chcemy wydepilować. W przypadku depilacji laserem jest ich niestety znacznie więcej, dlatego szczegółowy wywiad z pacjentem jest absolutną koniecznością.

Pamiętaj też, że decydując się na depilację woskiem, powinnaś zostawić kilkumilimetrowy odrost włosków, żeby wosk mógł je dokładnie „chwycić”. Zastanów się też jak bardzo chcesz wydepilować bikini i powiedz o tym swojej kosmetyczce.

Nie wstydź się! większość salonów kosmetycznych oferuje komfortowe miejsca do przebrania się i jednorazową bieliznę (przeważnie stringi), które ułatwiają wykonanie zabiegu i jednocześnie gwarantują jego komfort i pozwalają przełamać wstyd.

Rodzaje depilacji bikini

Możesz wybierać między wieloma rodzajami depilacji bikini:

  • hollywodzka – depilacja całkowita, która usuwa wszystkie włoski, łącznie ze szparą międzypośladkową;
  • brazylijska – pozostawia cienki pasek włosów na wzgórku łonowym;
  • francuska – depilacja samych pachwin.

Decyzja ta zależy wyłącznie od ciebie, dlatego jasno zakomunikuj kosmetyczce, o jaki efekt ci chodzi.

Czy depilacja bikini u kosmetyczki boli? 

Zabieg depilacji okolic bikini woskiem zazwyczaj trwa krótko i jest bolesny przede wszystkim za pierwszym razem (poziom odczuwania zabiegu jest jednak uwarunkowany indywidualnie, może się więc okazać, że nie poczujesz bólu :)). Jego bolesność zmniejsza się z każdym kolejnym zabiegiem (wiążę się to z sukcesywnym osłabianiem włosa). Podobnie jest w przypadku laserowej depilacji bikini. Gwarantujemy jednak, że ból ten jest do wytrzymania, a późniejsze efekty z pewnością są w stanie go wynagrodzić.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!