Dlaczego warto wybrać się do SPA

0
154

Wykonując codzienne obowiązki, zapominamy o odpoczynku. Warto jednak zadbać nie tylko o efektywną pracę, ale i odpowiednią regenerację organizmu. W jaki sposób to zrobić? Jednym z doskonałych sposobów na relaks jest wizyta w SPA!

Co to jest SPA?

Nazwa pochodzi z łac. „Sanus Per Aquam”, co oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. Jednak, jak wiemy w SPA wykorzystywane jest nie tylko działanie wody. Możemy wybrać się na takie zabiegi jak hydromasaże, masaże z użyciem gorących kamieni, kinezyterapia, kąpiele kosmetyczne, baseny, sauny, krioterapia. Takie i wiele innych zabiegów oferują:

  • hotele SPA,
  • salony/ gabinety SPA,
  • salony urody i SPA.

Popularne zabiegi SPA

W SPA największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi modelujące i odchudzające. Lubiane są również rytuały, masaże, zbiegi nawilżające i oczyszczające, peelingi kąpiele, sauny czy kinezyterapia.

Jak przygotować się do wizyty SPA?

Pamiętaj, aby umówić wizytę. Najlepiej zrobić to minimum tydzień wcześniej, tak aby nie okazało się, że brakuje dogodnych dla Ciebie terminów. Aby nie tracić czasu, skorzystaj z wygodnej rezerwacji online, dostępnej w najlepszych salonach SPA. Przed zabiegiem potrzebujesz kilkunastu minut na przebranie się i wypełnienie ankiety – wywiadu medycznego. W SPA otrzymasz szlafrok, jednorazowe kapcie i ubranie (do masażu) czy ręcznik. Jeśli zamierzasz korzystać z basenu, pamiętaj o klapkach i stroju kąpielowym.

Pierwsza wizyta w SPA, czyli SPA dla początkujących

Po wypełnieniu kwestionariusza, należy wziąć prysznic, przebrać się w jednorazową bieliznę i szlafrok, które otrzymasz na początku wizyty. W pokoju, w którym będzie się odbywał zabieg zwykle włączona jest muzyka relaksacyjna, światło jest przygaszone, a w odpowiedni nastrój wprawiają zapachy olejków i palące się świece. Jeśli będzie Ci zimno, podczas zabiegu, możesz mieć trudności z odprężeniem się i skoncentrowaniem na zabiegu. Pamiętaj, żeby poprosić o dodatkowy ręcznik, koc lub zwiększenie temperatury w pomieszczeniu. Osoba, która będzie wykonywała zabieg na pewno poinformuje Cię o jego przebiegu, niektóre zabiegi będą wymagały od ciebie całkowitego rozebrania się.

Jak zachowywać się w SPA

Podstawowa zasada to kulturalne i ciche zachowywanie, tak aby nie przeszkadzać innym. Wycisz telefon! SPA to miejsce odpoczynku i relaksu, a dzwonek telefonu będzie przeszkadzał i Tobie i innym. Pamiętaj o zasadach higieny, siadaj na ręczniku, przed zabiegiem i po jego zakończeniu weź prysznic. Jeśli czegoś nie wiesz, masz wątpliwości, zapytaj personel. 

Jakich efektów można spodziewać się po wizycie w SPA

Efekty wizyty w SPA zależą oczywiście od rodzaju zabiegu, których głównymi celami jest odprężenie, relaksacja, pozytywny wpływ na kondycję psychiczną oraz ogólny stan zdrowia naszego organizmu.

Kiedy najlepiej wybrać się do SPA

Jeśli szukasz sposobu, aby zadbać o kondycję swojego ciała i psychiki, wybierz się do SPA. Nawet jeżeli przeznaczasz czas na relaks i pielęgnację w domu, pamiętaj, że profesjonalne metody mogą okazać się bardziej efektywne, a rezultaty bardziej spektakularne. Wizyta w neutralnym miejscu, jakim jest SPA pozwala na oderwanie od codziennych obowiązków i prawdziwe skupienie i wyciszenie. 
Byłaś już w SPA? Jakie zabiegi najbardziej Cię relaksują?

Znajdź najlepsze SPA w Twoim mieście
Poprzedni artykułMetody przedłużania rzęs
Następny artykułZabiegi kwasem laktobionowym
Booksy.com
Booksy.com
Booksy.com to platforma do internetowej rezerwacji wizyt w najlepszych salonach urody w Twoim mieście. Poza możliwością umawiania się online, na stronie i w aplikacji znajdziesz również wyszukiwarkę usług i salonów, a także wiarygodne komentarze dotychczasowych klientów. Booksy.com dostarcza Ci również informacje na temat dbania o włosy, skórę czy paznokcie, promuje profesjonalne podejście do świadczenia usług w branży beauty i prezentuje inspiracje z najlepszych salonów w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here