Dlaczego włosy przestają rosnąć?

Dlaczego włosy przestają rosnąć?

Pragniesz zapuścić długie i przede wszystkim zdrowe włosy? Niestety, czasem zdarza się, że rosną bardzo wolno, a nawet zauważasz, że kompletnie nie zmienia się ich długość. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Poznaj je i zobacz, co możesz zrobić, aby przyspieszyć ich porost.

Kiedy są zniszczone…

Przesuszenie włosów powoduje ich kruszenie, łamanie się, więc jeśli są w złym stanie na pewno ich nie zapuścimy. Dzieje się tak na skutek ich częstego suszenia, prostowania, kręcenia lokówką. Ich kondycja staje się słabsza, gdy farbujemy, rozjaśniamy włosy, wykonujemy zabiegi chemiczne. Niestety, nawet gdy zastosujemy dobrej jakości maski i odżywki, to jedynie poprawimy ich wygląd, a nie odbudujemy rozdwojonych końcówek. W takim wypadku niestety jedynym wyjściem jest ich obcięcie, a następnie pielęgnacja i unikanie szkodliwych czynników, odstawienie prostownicy, lokówki, suszenie ich chłodnym nawiewem.

Co sprawia, że włosy przestają rosnąć?

Uwarunkowania genetyczne

Pragniesz zapuścić włosy do pasa? Niestety, nie każdej kobiecie się to uda. Długość, do której mogą rosnąć włosy uwarunkowana jest genetycznie. Kiedy ją osiągają, wypadają. Rosną one przez określoną ilość czasu, od 2-5 lat. Długość fazy wzrostu to kwestia indywidualna. Mieszki włosowe są tak rozmieszczone, że te obok siebie mają różne fazy, więc nie powstają na głowie tzw. „prześwity”.

Stan skóry głowy

Czasem włosy przestają rosnąć na skutek chorób skóry głowy, takich jak np. zapalenie łojotokowe lub łupież. Zbierający się łój może hamować ich prawidłowy wzrost. Zastanówmy się więc czy to nie tutaj tkwi przyczyna i zacznijmy stosować odpowiednie preparaty. Możliwe, że będzie konieczna wizyta u specjalisty.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Wiek

Im jesteśmy starsi, tym nasze włosy stają się cieńsze, słabsze, łamliwe, a także skraca się ich faza wzrostu. Niestety w pewnym wieku będzie nam bardzo ciężko je zapuścić, dlatego lepszym wyjściem jest ich obcięcie.

Dieta

Kolejną przyczyną wolnego wzrostu włosów może być brak minerałów, takich jak cynk, krzem i żelazo. Bardzo istotne są także przyspieszające go witaminy z grupy B, które znajdziemy w drożdżach, kaszy gryczanej, ziarnach słonecznika, zielonych warzywach, ziemniakach. Ważna jest również wzmacniająca włosy witamina A.

Zastanów się, co może być przyczyną tego, że twoje włosy nie rosną i zadbaj o nie. Być może zmiana pielęgnacji lub diety sprawi, że uda nam się je zapuścić!

Podobne artykuły