Jak wybrać dobry gabinet kosmetyczny? - Booksy - Blog
Jak wybrać dobry gabinet kosmetyczny?

Jak wybrać dobry gabinet kosmetyczny?

Inne, Wszystkie,

Dobry salon kosmetyczny to klucz do pięknego wyglądu każdej z nas! Dlatego, wybierając się do kosmetyczki, nie wybieraj przypadkowego gabinetu kosmetycznego – zobacz, na jaki salon kosmetyczny warto się zdecydować!

dobry gabinet kosmetyczny

  1. Czystość w salonie kosmetycznym

Pamiętaj, że sterylne urządzenia, którymi wykonywane są zabiegi (nawet tak podstawowe jak regulacja brwi) to absolutny obowiązek każdego gabinetu kosmetycznego! Nie bój się pytania o sposób dezynfekcji narzędzi kosmetycznych – pamiętaj, że higiena w salonie kosmetycznym, to gwarancja bezpiecznego zabiegu – zadbaj o siebie!

  1. Kosmetyczka – jaka?

W przypadku kosmetyczki, stwierdzenie „szewc bez butów chodzi” nie może mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jeśli widzisz, że kosmetyczka, do której chcesz się zapisać jest schludna, zadbana, budzi twoje zaufanie, a jej kompetencje potwierdzone są przez liczne certyfikaty widniejące w gabinecie kosmetycznym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafiłaś na właściwą osobę i śmiało możesz skorzystać z jej usług. Warto wybrać również kosmetyczkę, która ma ukończone studia wyższe na kierunku kosmetologia i która uzyskała tytuł kosmetologa – masz wówczas pewność, że jej wiedza jest pogłębiona i z pewnością odpowie na wszystkie twoje pytania związane z zabiegiem, rozwieje wątpliwości i doradzi odpowiednią pielęgnację po zabiegu.

  1. Salon kosmetyczny z polecenia

Poczta pantoflowa to najłatwiejszy sposób na wybranie naprawdę dobrej kosmetyczki. Zapytaj znajomych, czy ktoś zna kosmetyczkę lub kosmetologa godnego polecenia, jeśli tak, zapytaj o wykonywane zabiegi – może się bowiem okazać, że kosmetyczka specjalizuje się wyłącznie w danej dziedzinie, a zabieg, który chcesz wykonać nie leży w zakresie jej specjalizacji. Uważaj na opinie o salonie kosmetycznym w internecie – sporo z nich jest rzeczywiście rzetelnych, jednak weź poprawkę na to, że konkurencja nie śpi i nie wszystkie negatywne opinie, które znajdziesz, muszą być zgodne z rzeczywistością.

  1. Gabinet kosmetyczny – atmosfera

Kiedy już poznałaś opinie koleżanek, prześledziłaś co piszą internauci o danym salonie kosmetycznym i o kosmetyczce w nim pracującej – wybierz się na miejsce jeszcze przed umówieniem się na wizytę. Pamiętaj, że to jak wygląda wnętrze salonu kosmetycznego, jaka panuje w nim atmosfera, a nawet to, jak rozmawia ci się z kosmetyczką, ma ogromne znaczenie – pamiętaj, że idziesz tam nie tylko na zabieg – masz również poczuć się tam komfortowo, masz też być odprężona i zrelaksowana.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!