Domowe sposoby na przebarwienia
Domowe sposoby na przebarwienia

Domowe sposoby na przebarwienia

Inne, Kosmetyka, Wszystkie,

Plamy w ciemniejszym kolorze niż nasza skóra to tzw. przebarwienia. Przyczyny ich powstawania mogą być różne: powoduje je promieniowanie słoneczne, są pozostałością po przebytym trądziku. Mogą się również pojawiać na skutek niektórych chorób i substancji zawartych w kosmetykach. Za pomocą jakich sposobów się ich pozbędziemy?

Okłady i maseczki

Skutecznym sposobem na przebarwienia są maseczki wykonane z naturalnych składników takich jak ogórek, banan, cytryna. Możemy także stosować okłady z rumianku. Takie zabiegi z pewnością nam nie zaszkodzą, a mogą znacznie rozjaśnić przebarwienia.

Peelingi

Bardzo ważne jest regularne ścieranie martwej warstwy naskórka. Ten efekt zapewnią nam peelingi. Jeżeli mamy wrażliwą skórę wybierzmy peelingi enzymatyczne. Gruboziarniste możemy wykonać samodzielnie, wykorzystując do tego kawę, cukier lub sól morską.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego bardzo dobrze się sprawdza jako środek na przebarwienia. Ma działanie antybakteryjne. Regularne smarowanie nim przebarwień sprawi, że będą coraz bledsze, aż w końcu znikną. Podobne działanie ma olejek lawendowy.

Chroń skórę przed słońcem

Powstawaniu przebarwień winne jest przede wszystkim promieniowanie UV, dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z filtrem. Unikajmy nadmiernej ekspozycji ciała na słońce – to wpływa nie tylko na powstawanie plam, ale również szybsze starzenie się skóry.

Dzięki tym sposobom przebarwienia staną się mniej widoczne i wyrówna się koloryt skóry.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!