Drenaż limfatyczny – co to jest? - Booksy - Blog
Drenaż limfatyczny – co to jest?

Drenaż limfatyczny – co to jest?

Inne, Wszystkie,

Próbujesz zwalczyć cellulit? A może twoim problemem są żylaki? Skorzystaj z drenażu limfatycznego – masażu, który znalazł zastosowanie nie tylko w lecznictwie, ale i kosmetologii. Sprawdź, na czym polega drenaż limfatyczny!

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, który pomaga zwalczyć wszelkie obrzęki (tzw. limfatyczne) poprzez usprawnienie krążenia limfy. Tempo masażu jest wyjątkowo wolne – jest to około 10-15 ruchów na minutę, a ruchy masażysty są płynne i wyjątkowo delikatne. Zabieg może być wykonywany nawet kilka razy dziennie. Drenaż limfatyczny przybiera zwykle tradycyjną formę –  jest  to masaż manualny (ręczny), choć ostatnio popularność zyskują również specjalistyczne aparaty do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny – dla kogo?

drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny znajduje zastosowanie w lecznictwie i kosmetologii. Jest tzw. leczeniem wspomagającym przy masektomii (amputacja piersi) , kwadrantektomii (usunięcie układu chłonnego pachy) i obrzęku limfatycznym. Z kolei w kosmetologii, dzięki temu, że pozwala uwolnić ciało od obrzęków i opuchlizny, doskonale sprawdza się, jako zabieg usuwający cellulit wodny czy żylaki.

Drenaż limfatyczny przyspiesza proces spalania tłuszczu oraz proces oczyszczania organizmu, dlatego jest świetnym zabiegiem wspomagającym odchudzanie, a także zabiegiem zalecanym po zabiegu kriolipolizy (jest to nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej) – dzięki niemu tłuszcz szybciej wydostaje się z organizmu. W kosmetologii masaż limfatyczny znajduje również zastosowanie w kosmetyce twarzy – prawidłowo wykonany sprawia, że znika opuchlizna wokół oczu i wygładzają się zmarszczki.  Drenaż limfatyczny likwiduje również powierzchniowe bruzdy i niedoskonałości cery, polepsza ukrwienie skóry i likwiduje suchość twarzy. Ma działanie uspokajające.

Drenaż limfatyczny – cena

Cena jednego zabiegu drenażu limfatycznego w salonie kosmetycznym to koszt około 60-70zł (za godzinę masażu). Można również zdecydować się na masaż poszczególnych części ciała –wówczas zabieg wykonuje się w krótszych sesjach czasowych (około 20 minut), a cena zabiegu relatywnie spada.

Drenaż limfatyczny – przeciwwskazania

Pacjentowi odmawia się wykonania drenażu limfatycznego, gdy występują przeciwwskazania medyczne, do których zalicza się:

  • zapalenie naczyń chłonnych
  • obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych
  • zakrzepica żył głębokich
  • choroby skóry
  • podwyższona temperatura ciała
  • niewydolność pracy serca
  • otwarte rany
  • czynna gruźlica płuc
  • choroba nowotworowa, stany po operacyjnym usunięciu nowotworów

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!