Próbujesz zwalczyć cellulit? A może twoim problemem są żylaki? Skorzystaj z drenażu limfatycznego – masażu, który znalazł zastosowanie nie tylko w lecznictwie, ale i kosmetologii. Sprawdź, na czym polega drenaż limfatyczny!
Na czym polega drenaż limfatyczny?
Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, który pomaga zwalczyć wszelkie obrzęki (tzw. limfatyczne) poprzez usprawnienie krążenia limfy. Tempo masażu jest wyjątkowo wolne – jest to około 10-15 ruchów na minutę, a ruchy masażysty są płynne i wyjątkowo delikatne. Zabieg może być wykonywany nawet kilka razy dziennie. Drenaż limfatyczny przybiera zwykle tradycyjną formę – jest to masaż manualny (ręczny), choć ostatnio popularność zyskują również specjalistyczne aparaty do drenażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny – dla kogo?
Drenaż limfatyczny znajduje zastosowanie w lecznictwie i kosmetologii. Jest tzw. leczeniem wspomagającym przy masektomii (amputacja piersi) , kwadrantektomii (usunięcie układu chłonnego pachy) i obrzęku limfatycznym. Z kolei w kosmetologii, dzięki temu, że pozwala uwolnić ciało od obrzęków i opuchlizny, doskonale sprawdza się, jako zabieg usuwający cellulit wodny czy żylaki.
Drenaż limfatyczny przyspiesza proces spalania tłuszczu oraz proces oczyszczania organizmu, dlatego jest świetnym zabiegiem wspomagającym odchudzanie, a także zabiegiem zalecanym po zabiegu kriolipolizy (jest to nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej) – dzięki niemu tłuszcz szybciej wydostaje się z organizmu. W kosmetologii masaż limfatyczny znajduje również zastosowanie w kosmetyce twarzy – prawidłowo wykonany sprawia, że znika opuchlizna wokół oczu i wygładzają się zmarszczki. Drenaż limfatyczny likwiduje również powierzchniowe bruzdy i niedoskonałości cery, polepsza ukrwienie skóry i likwiduje suchość twarzy. Ma działanie uspokajające.
Drenaż limfatyczny – cena
Cena jednego zabiegu drenażu limfatycznego w salonie kosmetycznym to koszt około 60-70zł (za godzinę masażu). Można również zdecydować się na masaż poszczególnych części ciała –wówczas zabieg wykonuje się w krótszych sesjach czasowych (około 20 minut), a cena zabiegu relatywnie spada.
Drenaż limfatyczny – przeciwwskazania
Pacjentowi odmawia się wykonania drenażu limfatycznego, gdy występują przeciwwskazania medyczne, do których zalicza się:
- zapalenie naczyń chłonnych
- obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych
- zakrzepica żył głębokich
- choroby skóry
- podwyższona temperatura ciała
- niewydolność pracy serca
- otwarte rany
- czynna gruźlica płuc
- choroba nowotworowa, stany po operacyjnym usunięciu nowotworów
Spis treści