Endermologia LPG Alliance – recenzja z zabiegu w Studio Paula

0
274

Czas szybko leci – jakiś czas temu pomyślałam, że zbliża się wiosna, ani się obejrzę przyjdą wakacje, warto więc coś zrobić z cellulitem widocznym na moich udach, już teraz. Poczytałam trochę o różnych zabiegach i zdecydowałam się wybrać na Endermologię LPG Alliance w Studio Paula w Bielsku-Białej. Wizytę umówiłam online na Moment.pl.

Pierwsze wrażenia z salonu

Studio Paula to nowoczesny, przepięknie urządzony salon. Wnętrza są jasne, ale jednocześnie przytulne, co pozwala naprawdę pozbyć się stresu. Od wejścia spotkałam się z uśmiechem i życzliwością personelu, co też jest dla mnie bardzo ważne – w końcu w takiej wizycie chodzi również o to, by poprawić sobie nastrój. Pani Paulina, która miała wykonać mój zabieg, już na mnie czekała.

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba było wykonać wiele kroków – to dlatego pierwsza wizyta w serii trwa najdłużej. Najpierw przeprowadzono ze mną szczegółowy wywiad. Pani Paulina pytała między innymi o mój stan zdrowia czy zażywane leki. Jak się dowiedziałam, przeciwwskazaniami do zabiegu Endermologii są:

 

 • nowotwory,
 • zapalenie żył,
 • pierwszy trymestr ciąży,
 • antykoagulanty,
 • stany zapalne,
 • infekcje.

 

Z kolei wskazania do jego wykonania to:

 

 • cellulit,
 • utrata jędrności skóry,
 • obrzęki,
 • zaburzenia krążenia krwi i krążenia limfatycznego,
 • nadmiar toksyn w organizmie.
 • napięcie mięśniowe.

 

Mnie zależało na pozbyciu się widocznego cellulitu i ujędrnianiu skóry. Na szczęście nie mam żadnego problemu, który wykluczałby mnie z zabiegu, mogłyśmy więc przejść dalej.

Kolejny krok to pomiary wagi i obwodów oraz wykonanie zdjęć do dokumentacji. Przyznam, że byłam pozytywnie zaskoczona tym, że przygotowania do zabiegu są takie precyzyjne. No i cieszyłam się, że będę mogła dokładnie porównać efekt przed i po! Jeśli chodzi o pomiar wagi, w jego trakcie można też zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej, tkanki wiscelarnej,  poziom wody w organizmie, wagę mięśni, typ sylwetki, wagę kości oraz jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia. Z salonu wychodzimy więc z pełnym pakietem informacji o swoim ciele!

Ostatni krok przed przystąpieniem do zabiegu to założenie specjalnego kostiumu LPG Endermowear, który kupuje się jednorazowo i można z niego korzystać przez całą serię. Pani Paulina wyjaśniła że zabezpiecza on skórę przed rozciąganiem.

Endermologia LPG Alliance – przebieg

Program i parametry urządzenia zostały dostosowane do moich indywidualnych potrzeb. Pani Paulina przykładała do skóry głowicę, zbudowaną z rolki oraz zmotoryzowanej klapki. Dowiedziałam się, że imituje ona kciuk fizjoterapeuty, izolując tkankę tłuszczową od włókien mięśniowych. Skóra jest stymulowana przez zasysanie, miejsce po miejscu, lub jak to profesjonalnie ujęła Pani Paula: fałd skórny opracowywany jest jednostajnym ruchem z częstotliwością 16 Hz na sekundę 😀

Zabieg jest bezbolesny, a nawet przyjemny! W ciągu 40 minut, bo tyle mniej więcej trwa, można się naprawdę odprężyć.

Po zabiegu

Kolejne pozytywne zaskoczenie: okazało się, że każdy klient przy każdej takiej wizycie otrzymuje komplet kremów przed i po zabiegu oraz wodę. Jak się dowiedziałam, picie wody w trakcie serii jest kluczowe! Pani Paulina wyjaśniła mi, jak stosować otrzymane kosmetyki i dbać o skórę w domu.

Czy efekty mnie zadowoliły?

Po pierwszym zabiegu nie widziałam efektów w postaci zmniejszenia cellulitu, ale skóra była fajnie napięta. Wygładzenie zaczęłam zauważać po 3 zabiegu. Obecnie jestem przed 6 zabiegiem z serii i z każdym kolejnym podoba mi się coraz bardziej!

Podsumowując: czy poleciłabym wizytę w Studio Paula? Jak najbardziej tak! Zarówno podczas pierwszej, jak i przy każdej kolejnej wizycie czułam, że jestem pod dobrą opieką. Pani Paulina odpowiedziała na każde pytanie, które jej zadałam i rozwiewała wszystkie moje wątpliwości. Jest sympatyczna i miło się z nią rozmawia, a to ważne, bo przez 40 minut nie mogłabym siedzieć w ciszy!

A czy polecam sam zabieg Endermologii? Tak, jeśli masz podobny problem do mnie. Moja skóra wygląda coraz lepiej. Do wakacji będzie idealnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here