Przedstawiamy najmodniejsze fryzury półdługie na 2021!

0
78

Najmodniejsze fryzury na rok 2021 to fryzury proste i kobiece. Najnowsze trendy we fryzurach jednoznacznie wskazują, że od początku roku rządzić będą włosy proste z klasycznym cięciem. Na piedestał wchodzą fryzury półdługie z grzywką oraz różnej długości fryzury typu bob. Właśnie fryzury półdługie zyskują jeszcze bardziej na popularności z tego względu, że odpowiadają wielu kobietom, a do niektórych wręcz pasuje taka fryzura i żadna inna. Poza tym półdługa fryzura jest nowoczesna, a w dodatku daje bardzo duże możliwości odnośnie jej dowolnej stylizacji. Najważniejszą zaletą jest bez wątpienia prostota w ich układaniu i dlatego na rok 2021 będą królować wśród wszystkich fryzur, zwłaszcza fryzury lekko falowane i w lekkim nieładzie.

Czym kierować się wybierając włosy półdługie?

Decydując się na fryzurę z włosów półdługich, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań odnośnie ich stylizacji i pielęgnacji:

Kto powinien nosić półdługie fryzury?

Jak wiadomo, fryzura ta nadaje włosom niesamowitej lekkości, a jeżeli zajmuje się nimi wprawny stylista- także objętości. Fryzura ta może być świetnym przejściowym etapem pomiędzy krótkimi włosami a zapuszczanymi na większą długość. Nim dojdzie do wyboru właściwego cięcia, warto przyjrzeć się sobie w lustrze, ponieważ nie każde cięcie odpowiada danemu kształtowi twarzy. Dobór fryzury do owalu twarzy jest bardzo ważny, a niewłaściwie dobrana fryzura może nie tylko źle wyglądać, a wręcz uwydatnić mankamenty. Aby prawidłowo dobrać fryzurę do kształtu twarzy, należy kierować się kilkoma sprawdzonymi zależnościami. Pewne jest, że twarz okrągła dobrze się prezentuje z wycięciem, które całkowicie zasłania skronie i uszy, Za to do twarzy kwadratowej dobrze pasuje grzywka ułożona na bok i bob, a twarz owalna będzie bardzo dobrze wyglądać po prostu z samą grzywką.

Jakie wybrać cięcie?

Myśląc nad cięciem, na pewno należy kierować się własnym gustem i upodobaniami. Warto posiłkować się zdjęciami i przykładami fryzur opartych o włosy półdługie. Nie warto podchodzić do tego tematu bez wcześniejszych założeń co do wyjściowej fryzury oraz oczekiwań co do jej wyglądu. Inspiracji powinno się szukać gdzie to tylko możliwe: przeglądając czasopisma, pytać fryzjerów i stylistów. Zanim dojdzie do cięcia włosów, należy poradzić się specjalisty, czy to cięcie nie będzie komplikowało układania włosów i czy nie będzie przy tym pochłaniało zbyt wiele czasu. Na rok 2021 proponuje się włosy o długości do połowy szyi i delikatnie podkręcone oraz pofalowane. Wśród półdługich fryzur najlepiej prezentuje się cięcie z grzywką, ale też z mody ciągle nie wychodzi fryzura typu bob z uwagi na to, że jest twarzowa i jej stylizowanie jest bardzo łatwe.

W jaki sposób czesać włosy?

Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile można przeznaczyć czasu na czesanie. Trzeba także zwrócić uwagę na to, że włosy lekko potargane i w widocznym nieładzie też są w modzie, ale można z łatwością rozróżnić włosy potargane celowo a zaniedbane. Aby pozostawić włosy w delikatnym nieładzie, również trzeba to robić z głową. Poza tym bardzo ciekawe efekty można uzyskać poprzez suszenie włosów przy pomocy suszarki, z dyszą trzymając głowę do dołu, a następnie nanosząc na pasma włosów aerozol z solą morską. Tego typu stylizacja bardzo ładnie wygląda, a przy tym nie jest czasochłonna. Na półdługich włosach bardzo dobrze prezentują się też fale, tak jakby ta długość włosów była do nich specjalnie stworzona. Na przykład ciekawe efekty można uzyskać zaplatając warkocze na wilgotnych włosach i czekając do wyschnięcia, a wówczas oczom ukażą się piękne, falujące włosy. Można również użyć do tego celu prostownicy, za pomocą której uda się uzyskać efekt nieregularnych i połamanych fal. Jeżeli wygląd fryzury jest oczekiwany, wtedy dla jej zabezpieczenia przed uszkodzeniami, warto ją całą utrwalić przy pomocy lakieru. Wszystkie omówione tutaj formy stylizacji włosów ukazują fryzurę jako lekką, a przy tym dodają jej objętości.

Jak pielęgnować półdługie włosy?

To pytanie jest przynajmniej w równym stopniu ważne co wybór fryzury i jej ułożenie. Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna i tylko właściwe przeprowadzana będzie w stanie zachować włosy w pełnym zdrowiu. Posiadając włosy o takiej długości, należy dosyć często odwiedzać salon fryzjerski, chyba że ta długość jest tylko długością przejściową pomiędzy włosami długimi. Trzeba też pamiętać, że wizyty u fryzjera gwarantują także zadbane końcówki włosów. Najwięcej pracy z włosami jest w warunkach domowych. To tam jest czas i są możliwości, aby właściwie o nie zadbać i wychwycić wszelkie niepokojące znaki, że z włosami coś zaczyna się dziać. Aby właściwie dbać o włosy we własnym zakresie, należy.

 • Myć włosy lekkim szamponem. Jest to o tyle ważne, że szampon posiadający minimum czynnych składników, w tym detergentów, jest przez włosy bardzo dobrze tolerowany. Taki szampon nie wpływa negatywnie na włosy np. przetłuszczając je, czy zbytnio wysuszając skórę głowy, co w niedługim czasie może prowadzić da powstania łupieżu i dosyć nieprzyjemnego uczucia swędzenia.
 • Nie powinno się nakładać szamponu bezpośrednio na włosy z uwagi na to, że detergenty zawarte w szamponie, a szczególnie w źle dobranym, będą agresywnie działać na skórę głowy i podrażniać ją. W takim wypadku najpierw należy nałożyć niewielką ilość szamponu na wewnętrzną stronę dłoni i dodając trochę wody- spienić szampon. Szampon ulegnie rozcieńczeniu, dzięki czemu nie będzie działał drażniąco na skórę głowy, a poza tym niewielka jego ilość w zupełności wystarczy do dokładnego umycia włosów.
 • Należy płukać włosy wodą o temperaturze ciała z kilku powodów. Woda zimna jest nieodpowiednia do płukania włosów z racji tego, że zimna woda działająca na ciało zaraz po ciepłej, wiąże się z uczuciem sporego dość dyskomfortu i mimo że domyka łuski włosowe, to zimna woda do płukania zdrowych włosów nie przynosi zbyt wiele korzyści. Zdecydowanie nie powinno się myć włosów i skóry głowy zbyt ciepłą, a nawet gorącą wodą. Gorąca woda prowadzi do zwiększonego wydzielania potu, otwarcia łusek włosowych, z czym nie wiąże się żadna korzyść. Dlatego najlepiej płukać włosy w temperaturze ciała. Woda o tej temperaturze jest przyjemna i nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla włosów ani dla ciała.
 • Włosy półdługie wymagają stylizowania, ale nie powinno się przesadzać z ilością kosmetyków. Większa ilość kosmetyków może wręcz przynieść więcej szkody niż pożytku. Włosy mogą mieć tendencję do tego, aby wyglądać na przetłuszczające się, mimo że w rzeczywistości takimi nie są. Ponadto zbyt częste stosowanie syntetycznych kosmetyków może faktycznie w dłuższej perspektywie ich stosowania poczynić pewne zmiany w strukturze włosów i głowy, co w konsekwencji może doprowadzić do niekorzystnych zmian w ich funkcjonowaniu.
 • Raz na tydzień należy nakładać na włosy odżywkę. Odżywka do włosów jest bardzo dobrym pomysłem na właściwą pielęgnację z uwagi na to, że zapewni poprawne nawilżenie i odżywienie włosów. Takim, które są zmęczone częstą ich stylizacją i narażaniem ich na działanie wyższych temperatur,  generowanych przez prostownice, suszarki. Dlatego nawilżająca odżywka jest bardzo dobrym sposobem na dostarczenie włosom tego, czego im trzeba.

Jakie będą najmodniejsze fryzury w 2021 roku?

Fryzury z grzywką będą bardzo modne w roku 2021. Grzywka jest elementem kojarzącym się z latami 90., a obecnie widać jej powrót do mody. Dla włosów półdługich najbardziej pożądanymi są grzywki całkowicie proste, w zupełności naturalne, bo nie ma potrzeby ich układać. Takie fryzury pojawiają się u wielu bardzo popularnych projektantów modowych jak Coach, Valentino, Jason Wu i wielu innych. Poza tym fryzury na rok 2021 są fryzurami bardzo prostymi, ale ułożonymi z konkretnym pomysłem. Bardzo wyraźnym do tej pory był trend boho, który charakteryzował się włosami odstającymi od głowy, dużą ich objętością i luźnymi warkoczami. Jednakże powoli odchodzi on już w zapomnienie, a modne stają się fryzury trochę bardziej uporządkowane, eleganckie i przylegające, a także z nie powiększaną sztucznie swoją objętością. Jeśli chodzi o fryzury damskie półdługie, to jest tutaj spore pole do popisu, a co można zrobić z włosami, aby wyglądać stylowo i modnie, to:

 • efekt mokrych włosów, który na półdługich włosach przyniesie niesamowite efekty i doda cerze bardziej zadziornego wydźwięku,
 • oryginalnie prezentujące się koki, które są niewielkie i idealnie przylegające do powierzchni głowy, przez co nie widać gumki je utrwalającej,

 • przedziałek na środku głowy, który nadaje fryzurze niezwykłej elegancji i uroku,

 • włosy ułożone za pomocą tak zwanej gofrownicy będą prezentować się wybornie na głowach osób młodych, za to fale okalające głowy osób nieco starszych nadadzą im młodzieńczego charakteru i zadziorności,
 • warkocze lub mniejsze warkoczyki, które dobierane są jako klasyczne i najlepiej oddają swój urok przy włosach półdługich i nieco przylizanych,

 • bałaganiarskie upięcie włosów to najnowszy trend modowy łączący w sobie delikatny bałagan na głowie złożony z części włosów, za to ich reszta wyprostowana z zacięciem.
 • kucyk na dole głowy jest wciąż popularną fryzurą, która znakomicie pasuje do pracy i na co dzień, a przy tym wygląda bardzo elegancko,

 • elementy z lat 90. znów wracają do łask. Można wśród nich zauważyć ozdobne spinki do włosów, opaski, sprężyny (częściej stworzone z materiałów sztucznych niż z metalu, choć nierzadko świetnie go udające). Modne są również gumki z materiałów sztucznych jak na przykład z weluru.

Jak wygląda koloryzacja włosów na rok 2021?

Za najmodniejsze kolory włosów wymienia się kolory w odcieniach, które już dziś uchodzą za robiące prawdziwą rewolucję, a jest to kolor:

 • orzechowy,
 • tleniony blond,
 • szary brąz,
 • brudny blond,
 • rudy.

Źródło:

 • https://polki.pl/moda-i-uroda/fryzury,fryzury-poldlugie-modne-fryzury-z-poldlugich-wlosow,10011601,galeria.html
 • http://avanti24.pl/Magazyn/7,150459,24017596,modne-fryzury-2019-sprawdzamy-nadchodzace-trendy.html
Znajdź najlepszy salon fryzjerski w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here