Gabinet Fizjoterapii. Dochodowy biznes? - Booksy - Blog
Gabinet Fizjoterapii. Dochodowy biznes?

Gabinet Fizjoterapii. Dochodowy biznes?

Fizjoterapia, O Booksy, Wszystkie,

Decydując się na rozwój kariery zawodowej w fizjoterapii można obrać dwie drogi, czyli zatrudnić się w placówce państwowej lub prywatnej bądź założyć własny gabinet fizjoterapii. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Od czego zacząć?

Pod pojęciem fizjoterapii kryje się bardzo dużo specjalistycznych zabiegów – masaże lecznicze, relaksacyjne, sportowe, segmentalne, limfatyczne, elektrostymulacja, fonoforeza, galwanizacja, jonoforeza, laseroterapia, terapia ultradźwiękami, krioterapia i wiele innych. Czy warto świadczyć szeroki zakres usług czy lepiej wyspecjalizować się w określonej dziedzinie? Z praktyki wielu specjalistów wynika, że drugie rozwiązanie jest czasami bardziej korzystne. Często pacjenci chcą leczyć u fizjoterapeuty określoną dolegliwość, a niekoniecznie korzystać z kompleksowych pakietów. Już na etapie koncepcji należy przeprowadzić rozpoznanie rynku np. ilu fizjoterapeutów oferuje podobne usługi w naszej okolicy, czy mają stałych pacjentów, od kiedy działają, jakie mają ceny zabiegów, standard sprzętu lub czy mają kontrakty z NFZ. Warto również zastanowić się nad lokalizacją gabinetu fizjoterapii. Czy opłaca się działać wyłącznie w dużym mieście? Niekoniecznie. W mniejszych miejscowościach liczba gabinetów jest niewielka, dlatego możemy trafić na zapotrzebowanie pacjentów, którzy do tej pory jeździli na wizyty do większego ośrodka.

Ile można zarobić jako fizjoterapeuta?

Zarobki fizjoterapeutów są zróżnicowane i zależą między innymi od miejscowości i rodzaju placówki. W szpitalu możemy na początku spodziewać się najniższej krajowej, w prywatnej placówce z kontraktem NFZ około 2000-2500 zł netto. Fizjoterapeuci, którzy nie są zadowoleni ze swoich zarobków mogą otworzyć własny gabinet fizjoterapii. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ile fizjoterapeuta może zarobić prowadząc własną firmę. Kwoty wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w zależności od liczby pacjentów, rodzaju oferowanych usług czy miejsca prowadzenia działalności.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ubieganie się o dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przysługuje ona osobom zarejestrowanym jako bezrobotne. Dotację można przeznaczyć na zakup sprzętu umożliwiającego podjęcie działalności, a jej kwota w zależności od województwa wynosi minimum 18 061,12 zł.

Booksy dla fizjoterapeutów

Dla samodzielnych przedsiębiorców niekwestionowaną zaletą jest elastyczny czas pracy, a także funkcjonowanie według własnych schematów i standardów. Możemy skupić się na dziedzinie fizjoterapii, w której czujemy się najlepiej i nikt nie narzuca nam norm i sposobu pracy. Nasze zarobki zależą tylko i wyłącznie od tego, ilu pacjentów przyjmujemy.

Prowadząc własny gabinet fizjoterapii należy podjąć działania marketingowe oraz zapewnić dobry kontakt pomiędzy pacjentem a specjalistą. Booksy pomaga fizjoterapeutom korzystać z innowacyjnych rozwiązań, dających możliwość czerpania jeszcze większych zysków. Dzięki ogromnej bazie użytkowników fizjoterapeuci mogą dotrzeć do bardzo dużego grona klientów, którym zależy na wygodzie i dobrym kontakcie z gabinetem. Dedykowany moduł aplikacji Booksy umożliwia wszystkim fizjoterapeutom prowadzenie dokumentacji medycznej online w bezpieczny sposób. Dodatkowo mając do dyspozycji narzędzia marketingowe, takie jak powiadomienia e-mail, sms czy Push mamy szansę znacznie zwiększyć liczbę rezerwacji pacjentów, budować ich zaufanie i lojalność.

 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!