Czy golenie miejsc intymnych u dziewczyn jest bezpieczne?

0
245
Golenie miejsc intymnych i waginy u dziewczyn - poradnik

Moda na idealnie gładkie ciało nie schodzi z piedestału i dzisiejsze kobiety dokładają wszelkich starań, aby usunąć niechciane owłosienie. Niezwykle modne jest również golenie bikini, ale czy powinno się golić miejsca intymne? Zdania są podzielone, dlatego postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować krótki poradnik po tym, jak powinno wyglądać golenie waginy oraz na co należy zwracać uwagę, by zabieg był w pełni bezpieczny.

Moda na golenie miejsc intymnych u dziewczyn – a co na to natura?

Nie od dziś wiadomo, że natura obdarzyła nas różnego rodzaju owłosieniem. Jedno dodaje uroku a inne wręcz przeciwnie. Moda na gładkie ciało tak silnie propagowana przez modelki i aktorki, na dobre zadomowiła się w codziennej pielęgnacji wielu kobiet. Dzisiaj nikt nie zastanawia się, jaką funkcję pełni owłosienie intymne. Każdy poszukuje sposobu na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym, czy to celowy efekt, czy błąd natury?

Otóż włoski w miejscach intymnych pełnią bardzo ważną rolę w ochronie organizmu. Skutecznie chronią przed bakteriami, zanieczyszczeniami czy innymi zagrożeniami. Są naturalną barierą ochronną przed infekcjami, które nierzadko mogą doprowadzić do poważnych chorób.

To właśnie z tego powodu zdania na temat tego, czy powinno się golić miejsca intymne, są tak podzielone. Jedni uważają, że to naturalna ochrona przed bakteriami oraz innymi czynnikami zewnętrznymi, której nie należy unikać, inni zaś wymieniają zalety wygolonych miejsc intymnych. Warto skupić się na merytorycznych argumentach za oraz przeciw, aby móc samemu określić, czy golenie bikini jest dla Ciebie ważnym aspektem.

Golenie miejsc intymnych
A może depilacja laserowa? Znajdź najlepszy salon w swojej okolicy!

Merytoryczne golenie bikini, czyli co myślą o tym przeciwnicy depilacji intymnej?

Natura nie bez powodu dała nam włoski w miejscach intymnych. Jak już wcześniej zostało to wspomniane, włosy łonowe pełnią pewnego rodzaju funkcję ochronną, ale to nie jedyna ich rola. Dzięki nim wrażliwe miejsca intymne zachowują odpowiednią temperaturę, a także mają wpływ na utrzymanie naturalnego zapachu. Oczywiście warunkiem koniecznym jest odpowiednia higiena. Co więcej, włoski skutecznie chronią przed podrażnieniami oraz otarciami wywołanymi nie tylko bielizną, czy nieprawidłowo dobraną odzieżą, ale przede wszystkim przed tymi, do których dochodzi w czasie stosunku.

Zanim zdecydujesz się na golenie bikini, warto przeanalizować potrzeby organizmu i wpływ owłosienia na zachowanie prawidłowego funkcjonowania tych miejsc. Należy pamiętać, że depilacja bikini nierzadko powoduj silne podrażnienia skóry, które mogą wywołać stan zapalny, a niekiedy może doprowadzić nawet do powstania mikro ran. Zwykle rany te nie są widoczne gołym okiem, ale mogą być doskonałym źródłem zakażenia.

Kolejnym równie ważnym elementem jest tendencja do wrastania włosków po depilacji. Bardzo często problem ten dotyczy depilacji woskiem. Nieumiejętnie przeprowadzona może nawet doprowadzić do poważnych poparzeń.

Golenie miejsc intymnych
Gładka skóra przez długi czas? Umów się na depilację w salonie!

Wygolona wagina to także doskonałe źródło do namnażania się bakterii. Ponieważ skóra jest osłabiona i podrażniona, staje się podatna na infekcje, a wilgotne i ciepłe środowisko miejsc intymnych to idealne warunki dla rozwoju oraz namnażania się bakterii.

Co więcej, istnieje szereg badań, które dowodzą, że całkowite golenie waginy zwiększa ryzyko zarażenia się opryszczką. Podczas golenia często dochodzi do skaleczeń, co ułatwia wirusom przedostanie się do organizmu. Podobne ryzyko występuje w przypadku zarażenia innymi wirusami np. HPV, czy innych chorób skóry.

Wbrew przekonań golenie miejsc intymnych nie jest równe lepszej higienie. Mimo pozbycia się wszystkich włosków, jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniej pielęgnacji, wciąż możemy zmagać się z problematyczną infekcją, która powinna zostać skonsultowana ze specjalistą.

Bardzo często podawanym argumentem przez przeciwników depilacji intymnych jest stwierdzenie, że wygolone bikini jest bardziej estetyczne i wizualnie ładniejsze.

pora na depilację?

Czy powinno się golić miejsca intymne?

Golenie bikini było, jest i będzie zawsze kwestią sporów, gustów i upodobań. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy powinno się golić miejsca intymne. Są osoby, które cenią sobie komfort wydepilowanych miejsc intymnych z uwagi na wygodę, czy estetykę. Znajdą się i takie panie, którym włoski łonowe wręcz przeszkadzają i najchętniej poddałyby się depilacji laserowej w tych partiach ciała.

Nie podlega wątpliwości, że za goleniem przemawia w dużej mierze moda. Zawsze można znaleźć kompromis i postawić na przycięcie włosków łonowych, zamiast całkowite ich golenie.

Przestrzegaj kilku prostych zasad!

Jeśli do zabiegu będziesz podchodzić po raz pierwszy, koniecznie musisz zgłębić wiedzę na temat depilacji miejsc intymnych. Lepiej na wstępie wyeliminować ewentualne błędy, niżeli cierpieć z powodu skaleczeń, podrażnień czy wrastających włosków. Pamiętaj, że profesjonalną depilację miejsc intymnych, w tym depilację brazylijską może wykonać w większości salonów kosmetycznych. Na pierwszą depilację warto udać się do takiego salonu, gdzie pod czujnym okiem wprawionej kosmetyczki usuniesz niechciane owłosienie.

Golenie miejsc intymnych
Znajdź salon w Twojej okolicy, w którym wykonasz profesjonalny zabieg depilacji!

Jak golić miejsca intymne?

Najpierw dokładnie umyj i osusz miejsca intymne, a następnie przytnij włoski nożyczkami. Skrócenie włosków pozwoli na płynniejsze golenie maszynką, dzięki czemu unikniesz ewentualnych podrażnień.

Kluczową zasadą golenia bikini jest nowa, ostra maszynka i koniecznie pianka lub żel do golenia. Odpowiedni poślizg ma tutaj niebagatelne znaczenie. Jeśli nie masz pianki do golenia, możesz sięgnąć po odżywkę do włosów, która je zmiękczy.

Rozprowadź piankę do golenia, pokrywając nią wszystkie włoski, ale pilnując, by nie dostała się do pochwy. Następnie zwilżoną w letniej wodzie maszynką wykonać pociągający ruch zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, usuwając owłosienie. Ruchy muszą być płynne i jednostajne, stosunkowo krótkie. Wypłucz maszynkę i partiami gól kolejne części bikini. Rób to ostrożnie i bez pośpiechu, ponieważ w tych miejscach nie trudno o zacięcia.

Po zabiegu dokładniej umyj miejsca intymne specjalnym żelem do tego przeznaczonym i delikatnie osusz (bez pocierania!). Skóra będzie nieco podrażniona i delikatna, dlatego nie zapomnij o jej odpowiednim nawilżeniu np. oliwką dla niemowląt.

Decydując się na golenie bikini, nie możesz zapominać o regularnych pillingach tych miejsc. Zapobiegnie to wrastaniu się włosków i nieprzyjemnym podrażnieniom.

Po depilacji również ważne jest odpowiedni dobranie bielizny. Postaw na bawełnianą bieliznę. Unikaj sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Również zbyt obcisłe ubrania mogą powodować podrażnienia na świeżo wydepilowanych miejscach intymnych.

Zależnie od wyboru metody depilacji, musisz pamiętać o ochronie miejsc intymnych przed promieniowaniem słonecznym. Jest to aspekt szczególnie ważny w okresie letnim, kiedy to decydujemy się na depilację woskiem. Świeżo depilowane partie powinny unikać intensywnego słońca co najmniej przez dobę, a w późniejszym czasie należy nakładać na nie krem z filtrem, aby zapobiegać podrażnieniom i zaczerwienieniu.znajdź najlepszy salon urody

Reasumując, decyzja o goleniu miejsc intymnych powinna zostać podjęta na spokojnie, nie pod wpływem panujących trendów, czy naciskiem osób trzecich. To ma być element, który będzie dla Ciebie komfortem, a nie nieprzyjemnym obowiązkiem. Jeśli decydujesz się na depilację po raz pierwszy, porównaj swoje odczucia przed i po usunięciu włosków,  w tedy podejmij decyzję, czy w Twoim przypadku był to słuszny wybór.

Źródło:

  • https://krokdozdrowia.com/owlosienie-intymne-golic/

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here