Jak kręcić włosy na wałki?

0
194
Jak kręcić włosy na wałki?

Sposobem na burzę loków jest zakręcenie włosów na wałki. Dzięki nim nasze włosy będą sprężyste, puszyste i uniesione u nasady. Zakręcą się w piękne loki! Żeby jednak osiągnąć zamierzony efekt, wałki trzeba odpowiednio nałożyć i trzymać je przez określony czas.

Nawijanie włosów na wałki

Jak przygotować włosy?

Włosy, na które nakładamy wałki powinny być lekko wilgotne. Przed ich zakręceniem wcieramy w nie piankę lub inny kosmetyk, który pomoże w modelowaniu i utrwaleniu fryzury. Nie możemy jednak przesadzić preparatem, aby ponieważ włosy będą sklejone i oklapnięte.

Jak dobrać wielkość wałków?

Im drobniejsze wałki i im więcej ich nałożymy, tym uzyskamy mocniejszy skręt i drobniejsze loki. Szerokie wałki przeznaczone są dla długich włosów lub gdy chcemy jedynie unieść je u nasady. Najlepiej sprawdzają się wałki na rzepy.

Kręcenie włosów

Żeby zakręcić długie lub krótkie włosy musimy je dokładnie rozczesać i wydzielać poszczególne partie, na które nakładamy wałek. Nawijamy go starannie, uwzględniając końcówki włosów, prostopadle do płaszczyzny głowy. Pamiętajmy o tym, że muszą on wyschnąć zanim zdejmiemy wałki, ponieważ efekt się nie utrzyma. Czasem trwa to długie godziny, dlatego dobrym pomysłem jest zakręcenie włosów na noc. Niestety, ale nie jest zbyt wygodnie spać z wałkami! Możemy też wspomóc się suszarką.

Po ściągnięciu wałków, włosy delikatnie przeczesujemy palcami. Spryskujemy lakierem i fryzura gotowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here