Jak osiągnąć wewnętrzną równowagę, czyli o szczęśliwym życiu na co dzień

0
1557
Dwie szczęśliwe kobiety, pełne wewnętrznej równowagi
Two exited woman having fun and raising hands up. Standing on pink background. Lucky mood

Wewnętrzna równowaga, harmonia, spokój ducha, homeostaza, balans… Różnie nazywane, ale oznaczające tak naprawdę jedno: życie w zdrowiu. Ciągły pośpiech, spędzanie większości czasu w zamkniętych pomieszczeniach przy sztucznym świetle, niewystarczająca ilość ruchu, niezdrowa żywność, a do tego jeszcze pandemia. W tym wszystkim brak poczucia równowagi wewnętrznej nie jest czymś nadzwyczajnym. Jak więc dbać o balans i cieszyć się każdym dniem? 

Joga – znajdź wewnętrzną równowagę na macie

Spokojny wdech i rozluźniający wydech – to właśnie usłyszysz na zajęciach jogi. Ta forma ćwiczeń na Zachodzie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ praktykowanie jogi prowadzi do harmonii ciała, duszy i umysłu. Szybkie tempo życia, ciągłe zmiany, stres, ponaglające terminy, wszystko to sprawia, że nasza wewnętrzna równowaga zaczyna się chwiać. Wówczas z pomocą przychodzi joga. Wystarczy rozłożyć matę i wykonać kilka ćwiczeń, tak zwanych asan, aby poczuć się lepiej. Już po pierwszych zajęciach jogi odczujesz zmniejszenie napięć w ciele oraz spowolnienie gonitwy myśli. Uwaga: “efektem ubocznym” jogi jest silne i elastyczne ciało 😉 

Trzy kobiety medytują na zajęciach jogi, poszukując wewnętrznej równowagi.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – postaw na treningi z Trenerem Personalnym

Uważasz, że joga nie jest dla Ciebie? Nic nie szkodzi. Wewnętrzną równowagę możesz osiągnąć również przez inną aktywność fizyczną, która niekoniecznie musi być powiązana z rozwojem duchowym. Nie od dziś wiadomo, że sport pomaga w redukcji stresu. A mniej stresu, to większa wewnętrzna równowaga. W końcu ruch to zdrowie. Niezależnie od tego, czy preferujesz bardziej łagodne formy aktywności fizycznej, czy dynamiczne, na których wylewasz siódme poty, każda z nich jest pomocna w drodze do wewnętrznej równowagi. Grunt to znaleźć coś, co sprawia Ci przyjemność. A jeśli szukasz trenera personalnego, zajrzyj na Booksy. Znajdziesz tu również treningi online.  

Młoda kobieta ćwiczy przez laptopem.

Dieta – zasmakuj wewnętrznej równowagi na talerzu

Jesteś tym, co jesz, czyli jeśli Twoja dieta jest niezdrowa, to Twoje samopoczucie i wewnętrzna równowaga będą zakłócone. Dlatego zbilansowany i zdrowy jadłospis jest tak ważny dla naszej formy fizycznej, ale też psychicznej. Czasami wystarczy wprowadzić niewielką zmianę w swoim stylu życia, aby złapać balans. Taką zmianą może być dodanie do swojego codziennego menu produktów, które pozytywnie wpływają na nasze długofalowe samopoczucie. Zdarza się również tak, że organizm przeciążony toksynami, nie radzi sobie z pozbywaniem się szkodliwych substancji przemiany materii, co powoduje zmęczenie, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, czyli brak równowagi wewnętrznej. Co w takiej sytuacji? Warto wspomóc swój organizm przez dietę oczyszczającą. Więcej na jej temat przeczytasz TUTAJ.

Uśmiechnięta młoda kobieta je posiłek i patrzy w telefon.

Psychoterapia – dbaj o zdrowie psychiczne 

Wizyta u psychologa może rodzić obawy, zwłaszcza natury społecznej. Na szczęście takich sytuacji jest coraz mniej. Ludzie rozumieją, że kiedy boli ząb idzie się do dentysty. Kiedy pojawiają się problemy z sercem – do kardiologa. A kiedy coś zaburza wewnętrzną równowagę przez, np. brak motywacji, lęki, zbyt długo trwający smutek, to wybieramy się do psychologa. Psychoterapia pozwala nie tylko znaleźć źródło braku harmonii, ale także poznać samych siebie, co owocuje życiem w pełni szczęścia. 

Portret pięknej młodej pani psycholog patrzącej na aparat z czarującym uśmiechem i robiącej notatki

W Booksy znajdziesz również wiele innych usług, które pomogą Ci zadbać o dobre samopoczucie. Relaksacyjne masaże, zabiegi kosmetyczne czy fryzjerskie. Nawet tak drobna rzecz, jak nowy manicure potrafi skutecznie poprawić humor.

Poprzedni artykułUmów spotkanie w salonie UPC przez Booksy!
Następny artykułStan techniczny auta po zimie. Na co zwrócić uwagę
Milena z Booksy