Jak przyspieszyć wzrost paznokci?
Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

Jak przyspieszyć wzrost paznokci?

Paznokcie, Wszystkie,

Złamany paznokieć – każda z nas to zna! Zazwyczaj wtedy obcinamy wszystkie z nich i z niecierpliwością czekamy aż urosną. Zobacz, co zrobić, aby jak najszybciej odzyskały swoją długość, a zarazem były mocne, nie łamały się i nie rozdwajały.

Dieta bogata w witaminy

Na kondycję i szybki wzrost paznokci największy wpływ ma witamina D, o której niedobór jest bardzo łatwo. Występuje ona głównie w rybach, jajkach, mleku, olejach roślinnych. Możemy również łykać ją w tabletkach. Warto również zadbać o to, aby w naszej diecie znalazła się witamina C, E, żelazo, białko, wapń, magnez i kwas foliowy.

Piłuj zamiast obcinać

Stosowanie nożyczek i obcinacza może sprzyjać rozdwajaniu i łamaniu się paznokci. Najlepiej sprawdzają się pilniki papierowe lub szklane. Pamiętajmy o tym, aby piłować paznokcie tylko w jedną stronę!

Nawilżanie paznokci

Domowe sposoby bardzo nam pomogą w pielęgnacji paznokci. Warto nawilżać je olejkiem rycynowym, arganowym lub oliwą z oliwek. Oprócz tego, że przyspieszy to ich wzrost oraz je wzmocni to także dobrze wpłynie na skórki.

Odżywki do paznokci

Szybki wzrost paznokci zapewni nam dobra odżywka. Powinna ona zawierać wapń, keratynę, ceramidy, krzemionkę, żelazo oraz witaminy C, E, F i B7. Działają one także wzmacniająco, wygładzają płytkę i wyrównują niewielkie ubytki.

Spróbuj tych sposobów, a uda ci się zapuścić długie i mocne paznokcie!

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!