Jak samodzielnie zdjąć hybrydę, żel lub tytan?

0
1598
jak usunąć hybrydę?

Salony urody zamknięte, a Twoje paznokcie nieubłaganie odrastają i przestają wyglądać dobrze? Jak samodzielnie zdjąć hybrydę, żel lub tytan, nie uszkadzając płytki? Mamy dla Ciebie szczegółowe instrukcje!

Nowe zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa zmusiły salony do wstrzymania swojej działalności. To niestety zostawia nas bez możliwości umówienia się na kolejny manicure… a paznokcie rosną przecież nadal. Gdy odrost zaczyna wyglądać nieestetycznie, nie pozostaje nic innego, jak samodzielnie zdjąć hybrydę, żel lub tytan. Wykorzystaj nasze instrukcje, aby zrobić to bez szkody dla swoich paznokci!

Po pierwsze: czego absolutnie NIE robić?

 

 • Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie zrywaj hybrydy, żelu ani tytanu na siłę! W ten sposób nie tyle uszkodzisz, co wręcz zmasakrujesz swoją płytkę. Po takim ataku Twoje paznokcie nie powrócą do dobrej kondycji przez długi czas – a przecież mimo kwarantanny chcesz, aby były piękne i zdrowe.
 • Po drugie nie obcinaj paznokci nożyczkami ani innymi przyrządami – możesz w ten sposób sprawić, że hybryda, żel lub tytan pękną… a wraz z nimi Twoje paznokcie. Podobna zasada dotyczy obgryzania – zresztą również po usunięciu manicure stanowczo odradzamy ten nawyk 🙂 Może on doprowadzić do wielu nieprzyjemnych infekcji, np. grzybiczych.
 • Po trzecie, jeśli spiłowujesz wierzchnią warstwę hybrydy, żelu lub tytanu, uważaj, aby nie przepiłować płytki paznokcia. Piłuj ostrożnie i pozostaw na paznokciu warstwę bazy.
 • I ostatnia kwestia: jeśli Twój manicure nie odrósł jeszcze na tyle, aby go zdjąć, ale coś się z nim stało, nie ratuj sytuacji kropelką ani innymi klejami tego typu. Możesz w ten sposób przynieść sobie znacznie więcej szkody niż pożytku.

 

Czy da się całkowicie zdjąć żel i tytan?

Pamiętaj, że za jednym razem całkowicie usunąć zdołasz tylko hybrydę – z żelem i tytanem pożegnasz się stopniowo, ponieważ nie da się ich “zdjąć”. W ich przypadku najlepszym rozwiązaniem jest więc skrócenie paznokci do pożądanej długości, a następnie spiłowanie wierzchniej warstwy “lakieru” i pozostawienie kilku milimetrów bazy. I tak nie będzie jej widać, gdy pomalujesz paznokcie zwykłym lakierem, a w ten sposób unikniesz uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia. Pozostałości pozbędziesz się stopniowo – skracając co jakiś czas odrastające paznokcie.

Jakich narzędzi potrzebujesz?

Do samodzielnego usunięcia hybrydy będziesz potrzebować kilku narzędzi. Część z nich z pewnością masz już w domu, a pozostałe bez problemu zamówisz w internecie:

 

 • papierowy pilnik,
 • bloczek polerski,
 • drewniany patyczek,
 • aceton kosmetyczny,
 • klasyczny lakier – odżywka,
 • 10 płatków kosmetycznych,
 • 10 kawałków folii aluminiowej (niedużych, np. 5×5 cm),
 • opcjonalnie: olej rycynowy lub inny naturalny olejek.

 

Nie zaszkodzi też puszczenie przyjemnej muzyki w tle, aby poczuć się prawie jak w profesjonalnym salonie 🙂

Jak samodzielnie usunąć hybrydę?

Krok 1: Skróć paznokcie do minimum – po całkowitym usunięciu hybrydy przez jakiś czas i tak będą słabe i łamliwe.

Krok 2: Ostrożnie spiłuj wierzchnią warstwy hybrydy papierowym pilnikiem. Pamiętaj o zostawieniu warstwy bazy – nie piłuj aż do naturalnej płytki, ponieważ ją uszkodzisz i pogorszysz stan swoich paznokci na długo. Uważaj także na skórki – przy intensywnym piłowaniu łatwo je zranić.

Krok 3: Pojedynczo namaczaj płatki kosmetyczne w acetonie (tak, aby były zwilżone, ale żeby aceton z nich nie kapał). Każdy z nich nałóż na jeden z paznokci i owiń folią aluminiową. Pozostaw na około 10 minut.

Krok 4: Zdejmij folię i wacik, po czym ostrożnie zdrap resztkę hybrydy drewnianym patyczkiem. Pamiętaj, nic na siłę. Jeśli jakiś fragment lakieru nie chce odejść, nałóż acetonowy wacik i folię na dodatkowe kilka minut, po czym spróbuj ponownie.

Krok 5: Wygładź płytkę paznokcia przy pomocy bloczku polerskiego i wyrównaj jego kształt.

Krok 6: Nałóż na płytkę klasyczny lakier – odżywkę, zgodnie z zaleceniami producenta. Specjaliści zalecają, aby zmywać i nakładać ją ponownie co 1-3 dni.

Na koniec możesz posmarować skórki olejkiem rycynowym. Stosując go na co dzień, przyspieszysz regenerację paznokci i zadbasz o to, by odrastały zdrowsze i mocniejsze.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym instrukcjom bez trudu poradzisz sobie z usunięciem manicure! 🙂

Poprzedni artykułZadbaj o siebie na Wielkanoc!
Następny artykułJesteśmy przyjacielem akcji Dawka Wsparcia
Anita z Booksy