Jak ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży lub odchudzaniu?

1
870

Zostałaś niedawno mamą lub przeszłaś intensywne odchudzanie i doskwiera Ci luźna, wiotka skóra na brzuchu? To częste zjawisko, który dotyczy wielu kobiet. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwalają przywrócić skórze jędrność i odpowiednie napięcie! Przeczytasz o nich w artykule przygotowanym przez specjalistkę z Instytut Zdrowia i Urody Holispace.

Piękny i płaski brzuch to marzenie wielu kobiet, jednak ciąża to bez wątpienia wyjątkowy czas dla kobiecego organizmu oraz ekstremalne doświadczenie dla skóry – które często pozostawia po sobie niechciane pamiątki w postaci dodatkowych centymetrów lub wiotkości. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka lub po 40 roku życia boryka się z problemem rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu lub luźnej, zwiotczałej skóry. Problem ten dotyczy też niemal co drugiej kobiety po przebytej ciąży, odwiedzającej gabinet kosmetologa. Na szczęście jest wiele skutecznych i nowatorskich terapii oraz zaawansowane technologie, które są w stanie poradzić sobie z redukcją niechcianej „oponki” na brzuchu oraz z wiotką skórą.

Program “Piękny Brzuch” – dla kobiet z problemem luźnej skóry na brzuchu po ciąży lub odchudzaniu

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace został stworzony program “Piękny Brzuch”, przygotowany specjalnie dla kobiet po 40 roku życia lub dla pań po przebytej ciąży. Jego celem jest zmniejszenie obwodu oraz ujędrnienie skóry na brzuchu. Program dostępny jest w dwóch wariantach. Każdy z nich rozpoczyna się przeprowadzeniem szczegółowej ankiety na temat stanu zdrowia, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań zabiegowych. Następnie krok po kroku omawiany jest plan działania oraz wykonywane są pomiary – które powtarzamy także po rozpoczęciu kuracji.

Chcesz skorzystać z tego zabiegu? Tutaj sprawdzisz wolne terminy!

Ujędrnienie skóry krok po kroku

Autorski program zabiegowy, którego celem jest ujędrnienie skóry na brzuchu w ciągu 8-10 tygodni. Obejmuje on konsultację, indywidualnie dobrane preparaty do pielęgnacji domowej, badanie medycyny estetycznej oraz zalecenia żywieniowe. Badanie pozwala na sprawdzenie ilości białek podporowych – czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry oraz innych składników mających wpływ na zachowanie jej w dobrej kondycji. 

Kolejny krok to wykonanie zabiegów Radiofrekwencji Mikroigłowej, która ma na celu widoczne ujędrnienie i lifting skóry. Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu skóry i podgrzewaniu jej za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. Mikronakłuwanie prowokuje skórę do regeneracji, aktywuje syntezę kolagenu i zwiększa metabolizm komórkowy. Fala radiowa obkurcza włókna kolagenowe w skórze oraz indukuje powstawanie nowego kolagenu. Połączenie obu tych metod daje też spektakularne efekty w terapiach anti-aging ciała oraz twarzy. 

Kiedy możesz spodziewać się efektów?

Trzeba wziąć pod uwagę, że skóra potrzebuje co najmniej miesiąca na regenerację i wytworzenie nowego kolagenu. Jest to naturalny proces fizjologiczny, którego nie da się przyspieszyć. Ostatecznym efektem można się cieszyć dopiero po ok. 3 miesiącach od wykonania zabiegu. 

W zależności od rodzaju problemu i jego intensywności, dobierana jest ilość zabiegów, które zwykle wykonuje się w odstępach co 4 tygodnie. Seria obejmuje średnio od 2 do 4 zabiegów.

W czasie trwania programu “Piękny Brzuch” wdrażane są także inne działania mające na celu stymulację mikrokrążenia skórnego i poprawę metabolizmu komórkowego – wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty ujędrnienia skóry.

 

Program “Piękny Brzuch” – dla kobiet z wiotką skórą oraz lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową

Autorski program zabiegowy i terapeutyczny dedykowany jest także kobietom, które pragną zredukować również obwód brzucha. Podobnie jak w poprzednim wariancie, rozpoczyna się on szczegółową konsultacją, omówieniem problemu oraz ustaleniem konkretnych działań i wykonaniem pomiarów ciała. Ponadto obejmuje wdrożenie procedur z zakresu dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii oraz fizykoterapii

Redukcja tkanki krok po kroku

W pierwszym etapie wykonywana jest analiza stanu zdrowia, niezbędna do ułożenia prawidłowego planu dietetycznego i zaplanowania określonego rodzaju oraz ilości wysiłku fizycznego. Następny krok to wizyty u kosmetologa. W gabinecie kosmetologicznym realizowane są zabiegi lipolityczne, które usprawniają mikrokrążenie skórne, wspomagają usuwanie nagromadzonych płynów, ujędrniają skórę, działają przeciwobrzękowo, modelująco i wyszczuplająco. 

Jednym z takich zabiegów jest zabieg LIPOFIT, który dzięki unikalnemu kompleksowi składników aktywnych, takich jak termoaktywny VBE, kofeina, fosfatydyloholina i L-karnityna oraz technologii promotorów przejścia działa spalająco na tkankę tłuszczową. Zaletą zabiegu jest jego wysoka skuteczność – utrata centymetrów następuje już po pierwszym zabiegu, choć zalecana seria dla optymalnych efektów to 4 zabiegi wykonywane 1 raz w tygodniu. 

W przypadku zabiegu LIPOFIT nie wykorzystujemy żadnej technologii fizycznej, działanie ogranicza się wyłącznie do przenikania składników aktywnych o działaniu lipolitycznym i drenującym. Składniki te mają udowodnione działanie biologicznie czynne, działają tylko i wyłącznie na adipocyty, a proces lipolizy jest naturalny i trwały. Dzięki temu LIPOFIT jest zabiegiem o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. 

W trakcie zabiegów w Instytucie wdrażane są kolejne procedury usprawniające metabolizm komórkowy i wspomagające mikrokrążenie skórne – takie jak fizykalna terapia naczyniowa czy manualne techniki fizjoterapeutyczne. Okres działań to minimum 6 -8 intensywnych tygodni. Niektóre z zabiegów mogą kwalifikować się do powtórzenia w zależności od stanu skóry.

redukcja oponki
Chcesz umówić się do zaufanego specjalisty w swojej okolicy? Znajdziesz go tutaj!

Pielęgnacja domowa – uzupełnienie zabiegów w salonie

W obu wariantach programu “Piękny Brzuch” nieodłącznym elementem jest stosowanie preparatów do pielęgnacji domowej zaleconych przez kosmetologa, szczotkowanie ciała oraz przestrzeganie pozostałych zaleceń przekazanych przez terapeutów Holispace.

Marzenie o jędrnym i płaskim brzuchu jest realne do spełnienia. W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace każda kobieta jest otoczona opieką i profesjonalnym, holistycznym podejściem specjalistów. Zapraszamy wszystkie panie, które pragną cieszyć się pięknym ciałem i zdrową skórą do Holispace – miejsca, którego misją jest dążenie „przez zdrowie do urody”.