Jak zadbać o usta po makijażu permanentnym?
Jak zadbać o usta po makijażu permanentnym?

Jak zadbać o usta po makijażu permanentnym?

Make up, Wszystkie,

Na makijaż permanentny decyduje się coraz więcej kobiet. Pozwala on uwydatnić ich kolor, poprawia kontur oraz likwiduje wszelkie asymetrie. To doskonały sposób na podkreślenie urody i zatuszowanie niedoskonałości w tym obszarze. Po zabiegu jednak należy zastosować odpowiednią pielęgnację!

Na czym polega makijaż permanentny ust?

Zabieg polega na podawaniu naturalnego barwnika pod skórę za pomocą aparatu igłowego. To, jak ma wyglądać efekt końcowy, ustalane jest indywidualnie tak, aby makijaż pasował do typu urody i korygował wszelkie niedoskonałości. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie w postaci specjalnego kremu. Efekty makijażu permanentnego utrzymują się około 3-5 lat.

Jak dbać o usta po zabiegu?

  • Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w ciągu dwóch tygodni od wykonania zabiegu makijaż blednie nawet do 50% barwy wyjściowej. Później wykonywana jest korekta, poprawiająca ostateczny efekt.
  • Przez 10 dni po zabiegu musimy szczególnie uważać na usta i skórę wokół nich, nie moczyć jej, nie pocierać i stosować jedynie preparaty zalecane przez linergistkę. Unikamy również solarium, sauny i basenu. Żeby przyspieszyć proces gojenia, przez pierwsze dni po zabiegu stosujemy kremy z witaminą E.
  • Po zagojeniu należy również szczególnie dbać o miejsce, w które podany był pigment. Chrońmy skórę przed promieniowaniem słonecznym, dbajmy o nawilżenie ust. Wykonując zabiegi złuszczające naskórek uważajmy na tę okolicę.
Jak zadbać o usta po makijażu permanentnym

Jak zadbać o usta po makijażu permanentnym

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!