Zrób to sama: manicure hybrydowy - Booksy - Blog
Zrób to sama: manicure hybrydowy

Zrób to sama: manicure hybrydowy

Inne, Wszystkie,

Marzy Ci się manicure hybrydowy? Możesz wykonać go samodzielnie w domu! Sprawdź, jak krok po kroku, samemu zrobić manicure hybrydowy!

manicure hybyrdowy - zestaw

Manicure hybrydowy – co to jest?

Manicure hybrydowy to trwalsza odmiana tradycyjnego manicure – ten utrzyma się na twoich dłoniach nawet 21 dni. Lakier do manicuru hybrydowego nakłada się dokładnie tak, jak zwykły lakier do paznokci. W przypadku hybrydy konieczne jest jednak utwardzenie lakieru – służy temu specjalna lampa UV. Manicure hybrydowego nie usuniesz za pomocą zwykłego zmywacza, potrzebny jest do tego specjalny aceton kosmetyczny.

Chcesz sama spróbować swoich sił i wykonać manicure hybrydowy w domu? Pamiętaj, że oprócz klasycznych narzędzi do wykonania manicure, będziesz potrzebować specjalnego zestawu do manicure hybrydowego. W internecie znajdziesz całkiem sporo propozycji, w galerii pod artykułem przedstawiamy kilka z nich 🙂

Krok 1

Wacikiem nasączonym bezacetonowym zmywaczem do paznokci usuń stary lakier z płytki paznokcia. Następnie nadaj paznokciom regularny kształt – wykonuj ruchy tylko w jedną stronę, gdyż piłowanie płytki paznokcia w różne strony może prowadzić do powstania mechanicznych uszkodzeń i w konsekwencji do rozdwajania się paznokci.

Krok 2

Wygładź powierzchnię całej płytki paznokcia. Do tej czynności użyj polerki do paznokci.

Krok 3

Na kilka minut zanurz dłonie w miseczce wypełnionej ciepłą wodą, mydłem i kilkoma kroplami soku z cytryny. Po namoczeniu paznokci nanieś na skórki preparat ułatwiający usuwanie skórek. Następnie, odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Do ich wycięcia wykorzystaj specjalne cążki do skórek – staraj się je wycinać bardzo uważnie, żeby nie zranić delikatnej skóry.

Krok 4

Odtłuść paznokcie specjalnym preparatem i równomiernie nanieś na nie lakier podkładowy. Utwardź go za pomocą lampy UV przez czas wskazany na ulotce informacyjnej dołączonej do urządzenia.

Krok 5

Nałóż na płytkę pierwszą warstwę kolorowego lakieru i ponownie utwardź za pomocą lampy UV. Nałóż drugą warstwę lakieru i powtórz czynność.

Krok 6

Pod utwardzeniu dwóch warstw kolorowego lakieru, nałóż na paznokcie top coat i utwardź w lampie UV.

Krok 7

Przemyj paznokcie preparatem odtłuszczającym, a następnie zaaplikuj oliwkę na skórki. Użyj kremu do rąk, by pozostawić je po zabiegu nawilżone. Twoja hybryda jest gotowa! 🙂

Jeśli jednak nie masz urządzenia do manicure hybrydowego lub nie potrafisz precyzyjnie nałożyć lakieru wybierz się do kosmetyczki, która sprawi, że manicure będzie wykonany starannie i będzie bardzo trwały – lakier nie odpryśnie nawet powyżej 3 tygodni!

 Domowe zestawy do manicure hybrydowego

 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!