Jak zwiększyć liczbę wizyt w swoim salonie? Część II.
Jak zwiększyć liczbę wizyt w swoim salonie? Część II.

Jak zwiększyć liczbę wizyt w swoim salonie? Część II.

Inne, O Booksy, Wszystkie,

Posiadając salon beauty nieustannie musisz dbać o to, aby zdobywać nowych klientów oraz zachęcać dotychczasowych do ponownej wizyty. Jak to zrobić? Pierwsza część naszego artykułu pokazała Ci jak za pomocą siły mediów społecznościowych, spersonalizowanym kampaniom marketingowym, profilowi na Booksy oraz pozytywnym opiniom zadbasz o pełen kalendarz. Dziś, przedstawiamy kolejną porcję prostych, a zarazem skutecznych sposobów, dzięki którym zainteresowanie Twoimi usługami wzrośnie. 

1. Zmniejsz liczbę nieodwołanych wizyt

Pobieranie przedpłat i kaucji w widoczny sposób wpłynie na zmniejszenie liczby wizyt, które się nie odbyły z powodu nieobecności klienta. Teraz nawet jeśli zdarzy się, że klient nie pojawi się w salonie, mniej stracisz. Warto zaznaczyć, że przedpłaty i kaucje ponadto stanowią swego rodzaju motywację dla klienta, żeby zjawić się na potwierdzonej wizycie. 

Kaucje 

Dzięki kaucji w razie niepojawiania się klienta na wizycie otrzymasz ustalony przez Ciebie procent wartości usługi. Udoskonalając te rozwiązanie przewidzieliśmy możliwość nadania klientom statusu „Zaufany”. Klient, któremu przypiszesz ten status może umówić wizytę bez użycia karty. Natomiast dla pozostałych klientów, możesz ustalić do ilu godzin lub dni jest możliwość bezpłatnego anulowania wizyt. Możesz nie tylko określić procent kaucji pobieranej w chwili nie pojawienia się na wizycie, ale również po odwołaniu jej po upływie wyznaczonego czasu.  

Przedpłaty

Jak wiesz, przedpłata jest określoną kwotą (wynikającą z procentu pewnej kwoty), którą klient uiszcza przed wykonaniem usługi. W Booksy w łatwy sposób wybierzesz usługi, w których przypadku będzie pobierana przedpłata oraz określisz jej wartość. Kiedy dojdzie do wykonania zabiegu przedpłata staje się częścią ceny zabiegu – klient dopłaca pozostałą część i proces się kończy. Natomiast w sytuacji, w której się nie pojawił na wizycie przedpłata pozostaje na rachunku salonu. 

Regenerująca maseczka z kakao

2. Zwiększ zasięg działania – integracja z Google 

Platforma Booksy jest zintegrowana z funkcją Zarezerwuj z Google. Oznacza to, że użytkownicy wyszukiwarki Google, Map lub Zarezerwuj z Google mogą szybko  stać się Twoimi klientami. Działanie jest proste: potencjalny klient widząc Twój salon w wynikach wyszukiwania może od razu umówić wizytę, bo przycisk do rezerwacji online widoczny jest już w wizytówce Twojej firmy w Google. Po kliknięciu wyświetli się cennik oraz mapka z zaznaczoną lokalizacją Twojego salonu. Po wybraniu usługi i dogodnego terminu przez klienta, dane rezerwacji widoczne są w kalendarzu Booksy.

Zbieraj pozytywne opinie zamieszczane w serwisie Booksy, a Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania w Google wzrośnie!  Wyszukiwarka pozycjonuje bowiem salony na podstawie opinii znajdujących się na naszej stronie. O tym jak opinie wpływają na wzrost liczby wizyt w salonie, pisaliśmy w pierwszej części artykułu. Korzystając z kalendarza Booksy i integrując go z Zarezerwuj z Google, stajesz się bardziej widoczny dla klientów oraz ułatwiasz im rezerwację do Twojego salonu. Ten prosty krok bez wątpienia zwiększy liczbę wizyt w Twoim salonie. 

PS. Musimy się pochwalić, że mamy zaszczyt być pierwszą platformą do rezerwacji wizyt online w sektorze zdrowia i urody w Polsce, która połączyła siły z takim gigantem jak Google 💪 

3. Booksy Boost. Unikalny sposób na zapełnienie kalendarza wizyt

Booksy Boost to jedyny na rynku pakiet usług , dzięki któremu wypromujesz swój biznes i zachęcisz nowych i dotychczasowych klientów do rezerwacji wizyty w Twoim salonie. Nasze nowe rozwiązanie sprawi, że Twój salon stanie się bardziej widoczny dla klienta, a co za tym idzie przyciągający jego uwagę. Zobacz co zyskujesz dzięki Booksy Boost. 

TOP miejsce w Booksy

Wszyscy dobrze wiemy, że podczas wyszukiwania jakichkolwiek informacji w Internecie, liczą się te, które są w czołówce. Dzięki Booksy Boost znajdziesz się na TOP miejscu w Booksy – Twój salon trafi na wyższą pozycje w wynikach wyszukiwania, a to z kolei wpłynie na większe zainteresowanie Twoimi usługami.

Atrakcyjny wizerunek Twojego salonu 

W ramach pakietu nasz zespół specjalistów sprawi, że Twój profil stanie się atrakcyjniejszy dla klientów, co przełoży się na większą ilość wizyt. Zadbamy o każdy detal, a Tobie pozostanie obserwowanie zapełniającego się kalendarza.

 Skuteczny system powiadomień klienta 

Nie pozwolimy również klientom zapomnieć o Tobie – będziemy regularnie wysyłać powiadomienia, że warto ponownie odwiedzić Twój salon.

Funkcja Promocje

Wiedząc, że promocje są częstym sposobem wykorzystywanym do zainteresowania klienta ofertą, opracowaliśmy kilka rodzajów efektywnych promocji Twojego biznesu. Otrzymasz narzędzie do tworzenia i wysyłki promocji, szybko zapełniających puste miejsca w kalendarzu. 

Last Minute – odwołane wizyty w ostatniej chwili nie są już problemem 

W wyniku tej promocji zachęcisz klientów do podjęcia szybkiej decyzji o rezerwacji wizyty.  Ta funkcja świetnie sprawdzi się w sytuacji, w której klient odwołał wizytę, pozostawiając niezapełnione pola w Twoim kalendarzu. Promocja Last Minute to niezastąpione remedium na tego typu zdarzenia. W Booksy w łatwy sposób dostosujesz czas, w jakim klient musi zarezerwować wizytę, żeby otrzymać zniżkę (np. 2 godziny przed rozpoczęciem danej wizyty). W równie prosty sposób dostosujesz wartość promocji na konkretną usługę lub kilka usług. 

Happy Hours – brak popularności przekuj w sławę 

Czy masz dni lub godziny, w których pojawia się mniej klientów? Wiemy jak temu zaradzić. Wystarczy, że zaproponujesz obniżoną cenę za usługi w konkretne dni lub godziny. Promocja Happy Hours pozwoli Ci na zaplanowanie obniżki cen na wszystkie lub część usług, w najmniej popularnym czasie w Twoim salonie. Wybierz interesujące Cię dni lub godziny, wartość zniżki oraz usługi i obserwuj, jak luki w kalendarzu zamieniają się w wizyty. 

Flash Sale – zapełnij kalendarz w mgnieniu oka 

Kolejną doskonałą metodą, zwiększającą ilość rezerwacji jest Flash Sale – promocja oferowana w krótkim czasie. W jej ramach zaproponujesz zniżki do swojego salonu z okazji wszelkich wydarzeń, takich jak np. Walentynki lub kiedy tylko najdzie Cię ochota na rozdanie rabatów. Zrobisz to w prosty i błyskawiczny sposób. Wybierasz usługi i datę, w której rezerwacja powinna się zacząć, żeby została objęta promocją. Następnie wystarczy jedno kliknięcie i już gotowe – klient będzie mógł zauważyć informację, że jeśli zarezerwuje wizytę dziś lub innego dnia (w trakcie trwania promocji) otrzyma zniżkę w Twoim salonie.

Wprowadź sprawdzone przez nas sposoby na zwiększenie wizyt w salonie i mniej zawsze zapełniony kalendarz po brzegi!

 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!