Jak krem do twarzy dla 20, 30, 40, 50 latki?

Jak krem do twarzy dla 20, 30, 40, 50 latki?

Zwykle dobieramy krem do twarzy zależnie od typu cery lub pory roku. Warto pamiętać, że wraz z wiekiem skóra potrzebuje innej pielęgnacji. Nie należy więc stosować jednego rodzaju kremu przez całe życie. Bo nawet jeśli byłby on dobry dla cery w wieku 20 lat, to będzie zbyt słaby dla 40-letniej kobiety. Jak zatem dobrać najlepszy krem zależnie od wieku?

Krem kremowi nie równy, czyli wybieramy krem do twarzy

Na półkach w drogerii znajdziemy dziesiątki różnych kremów. Na dzień, na noc, natłuszczające, matujące, nawilżające, liftingujące, przeciwzmarszczkowe, do różnych typów cery oraz na każdą porę roku. Do tego dochodzą rozmaite marki i kremy dostosowane do wieku. I jak tu nie dostać oczopląsu? Podjęcie decyzji nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeśli nie wiemy, jaki krem będzie dla nas odpowiedni.

Stosowanie przez kilkanaście lat tego samego kremu nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie ma również czegoś takiego jak krem uniwersalny. Z wiekiem skóra traci pewne właściwości. Zmienia się jej skład, stąd też potrzebuje innej pielęgnacji. To, co było potrzebne dla dwudziestolatki, czterdziestoletniej kobiecie już nie wystarczy. Aby mieć pewność, że dbasz o skórę twarzy prawidłowo, dobieraj krem nie tylko do typu cery, ale także do jej wieku.

Sięgając po produkty przeznaczone do wieku, masz gwarancję, że krem do twarzy, który stosujesz, dostarczy Twojej skórze dokładnie tych składników, jakich akurat potrzebuje. Producenci zadbali bowiem o to, aby kompozycja kremów dostosowana była do procesów, jakie w danym wieku zachodzą w skórze. Co więcej, kremy do twarzy dzielą się również na te na noc i na dzień. Warto stosować oba.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Kremy na dzień

Są lekkie, dodatkowo wzbogacone w filtr UV, który skutecznie ochroni Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Kremy na noc

Posiadają znacznie bogatszy skład, bardziej skoncentrowany, a ich konsystencja jest znacznie bardziej tłusta. Zawarte są w nich wszystkie niezbędne składniki, które w ciągu nocy wchłaniają się w skórę, odżywiając ją i dostarczając jej dokładnie to, czego potrzebuje.

Jaki krem do twarzy 20+?

W tym wieku najważniejsze dla cery jest nawilżenie. To niezwykle ważny czas dla każdej kobiety, kiedy odpowiednio zadbana skóra twarzy może w późniejszym czasie zaowocować długotrwałym, młodym wyglądem. W tym wieku w skórze zachodzą niezwykle ważne procesy. Dochodzi bowiem do zwolnienia procesu odnowy komórkowej. Produkcja kolagenu z roku na rok coraz bardziej spada, przez co skóra staje się coraz bardziej podatna na działanie promieni UV czy zanieczyszczeń. To właśnie przez spadek produkcji kolagenu około trzydziestki pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra traci swoją jędrność. W tym wieku mogą pojawić się również przebarwienia.

Można jednak temu zapobiec albo przynajmniej odsunąć bardziej w czasie. Wystarczy odpowiednio zadbać o swoją cerę, dobierając krem do twarzy przeznaczony dla kobiet w wieku 20+. Preparaty te bogate są w substancje, które zwalczają wolne rodniki i doskonale chronią skórę przed szkodliwym działaniem środowiska czy promieni UV, dogłębnie ją przy tym nawilżając.

Kremy do twarzy dla kobiet po dwudziestym roku życia bogate są m.in. w filtry UV, witaminę E, witaminę C, flawonoidy, karotenoidy czy kwas owocowy. Z uwagi na fakt, że wiele kobiet po 20. roku życia zmaga się z trądzikiem, czołowi producenci wzbogacają również kremy w cynk oraz kwas salicylowy. Substancje te zmniejszają łojotok oraz działają oczyszczająco.

Krem do twarzy 30+

Skóra twarzy w tym wieku powoli zaczyna tracić swoją jędrność. Wiele kobiet skarży się również na jej nadmierne wysuszanie. Jeśli dodatkowo prowadzisz nieregularny tryb życia, źle się odżywiasz i mało śpisz, wszystko zacznie być widoczne na twarzy. Dlatego też kremy do twarzy dla kobiet w wieku 30+ mają za zadanie maksymalnie spowolnić proces starzenia. Niemniej jednak dodatkowo wzbogacone są o substancje bogate m.in. w kwasy hydroksylowe AHA, które pobudzają komórki i stymulują procesy odnowy skóry oraz dodatkowo usuwają martwy naskórek. Niektóre kremy posiadają zamiast kwasów retinoidy. Zdarza się jednak, że wywołują one podrażnienia. Kwasy hydroksylowe AHA są zdecydowanie łagodniejsze dla skóry. Substancje te nie tylko doskonale odżywią skórę twarzy, ale także wspomogą produkcję naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki nim skóra będzie wciąż elastyczna i głęboko odżywiona.

Dla trzydziestoletniej cery równie ważne są przeciwutleniacze. Dlatego też kremy do twarzy posiadają dodatkowo witaminę E, witaminę C czy koenzym Q10. Dzięki nim poprawie ulega koloryt skóry, a przebarwienia znikają. Zależnie od marki można spotkać również kremy bogate w algi czy peptydy, które dodatkowo regenerują skórę.

Kremy do twarzy 40+

W tym wieku sprawa nieco bardziej się komplikuje. Skóra u czterdziestolatki jest cieńsza i z roku na rok szybciej traci swoją jędrność. Również mięśnie tracą objętość, co sprawia, że zmianie ulega także owal twarzy. Bardziej widoczne są już zmarszczki mimiczne, szczególnie te w okolicach ust czy oczu oraz pomiędzy brwiami.

Podział komórkowy w skórze po trzydziestym roku życia spada średnio o 10% co dekadę. Po czterdziestce natomiast efekt staje się już bardziej widoczny. Producenci w swoich produktach skupiają się zatem na wspomaganiu odbudowy włókien kolagenowych oraz elastynowych. Dlatego też kremy do twarzy 40 + zawierają znacznie więcej retinolu (witamina A), witaminy E oraz witaminy C. Im większe stężenie tym krem będzie lepszy. Kremy dla kobiet dojrzałych zawierają również silne filtry UV, substancje poprawiające koloryt skóry (koenzym Q10) czy też proteiny odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego napięcia skóry. Wszystko po to, aby walczyć z silnie widocznymi już przebarwieniami, sińcami czy workami pod oczami.

To, co zauważalne na pierwszy rzut oka to również konsystencja kremów 40 +. Z uwagi na fakt, że skóra po czterdziestym roku życia ma silnie nadwyrężoną barierę hydrolipidową, potrzebuje silniejszego nawilżenia oraz natłuszczenia. Dlatego też kremy są „cięższe” i gęstsze. Dzięki temu skóra na dłużej pozostanie nawilżona i natłuszczona, co w zimie dodatkowo pomoże chronić naczynka przed pękaniem.

Kremy do twarzy 50+

Po pięćdziesiątce skóra jest jeszcze bardziej wiotka i cienka. Wiele kobiet, które nieodpowiednio dbały o swoją cerę w poprzednich latach, może skarżyć się na jej suchość i szorstkość. Zmianie ulega nie tylko skóra twarzy, ale także szyi i dekoltu, gdzie uwidaczniają się już bruzdy. Dlatego też dbając o skórę twarzy, nie powinniśmy zapominać o niezwykle delikatnej skórze na szyi i dekolcie.

W tym wieku większość kobiet przechodzi okres menopauzy. To także ogromne zmiany w organizmie oraz gospodarce hormonalnej, która nie jest obojętna skórze. Kremy do twarzy 50 + powinny być więc bogate w duże dawki kolagenu odpowiedzialnego za nawilżenie i elastyczność skóry. Równie ważne są też fitoestrogeny oraz olejki. Odpowiadają one za gęstość skóry. Ważna jest również witamina A (retinol), która ma za zadanie wspierać produkcję nowych komórek. Koenzym Q10 to kolejny ważny składnik dla cery po pięćdziesiątym roku życia. Poprawi nie tylko koloryt, ale sprawi, że zmarszczki staną się płytsze, a skóra zregenerowana i odpowiednio nawilżona.
Jeśli chcesz dostarczyć swojej skórze wszystkiego, co niezbędne w tym wieku, sięgaj po kremy zawierające dodatkowo kwas hialuronowy i kofeinę. Kwas hialuronowy odpowiada za zachowanie prawidłowej gospodarki wodnej w skórze, a także chroni przed wysuszeniem. Co więcej, kwas hialuronowy wygładzi naskórek, a kofeina poprawi krążenie.

Pamiętaj, że idealny krem to taki, który będzie dobrany zarówno do typu, jak i potrzeb skóry. Dlatego, jeśli nie wiesz jaki typ cery posiadasz, udaj się do salonu kosmetycznego lub dermatologa. Tam szybko wykonasz test oraz zyskasz dodatkowo poradę, jak dobrać najbardziej odpowiedni krem do Twojego wieku oraz typu cery. Warto także regularnie korzystać z usług salonów kosmetycznych, wykonując zabiegi pielęgnacyjne dogłębnie oczyszczające skórę twarzy, szyi czy dekoltu.

Podobne artykuły