Peeling chemiczny – jaki wybrać? - Booksy - Blog
Peeling chemiczny – jaki wybrać?

Peeling chemiczny – jaki wybrać?

Inne, Wszystkie,

Peelingi chemiczne oparte są na działaniu kwasów, które potrafią mieć zbawienny wpływ na niedoskonałości cery. Żeby jednak szybko zobaczyć efekt zabiegu, musisz wybrać peeling dobrany do twojej cery. Poznaj rodzaje peelingów chemicznych i wybierz idealny dla siebie!

peeling chemiczny

Peeling chemiczny – dla kogo?

Peeling chemiczny to peeling opierający się na działaniu związków chemicznych o określonym stężeniu (są to zwykle kwasy). Najpopularniejszymi substancjami używanymi w peelingach chemicznych są: kwasy owocowe (tzw. AHA, np. kwas glikolowy), kwas trójchloroctowy, fenol. Dzięki substancjom czynnym, peeling chemiczny przenika w głąb skóry i zwalcza niedoskonałości cery. Peelingi chemiczne doskonale odświeżają zmęczoną, szarą cerę, nadając jej promienny blask. Są przeznaczone dla osób mających problemy z cerą takie jak:

 • przebarwienia (zmiany barwnikowe)
 • zmarszczki
 • utrata jędrności skóry
 • blizny
 • trądzik i blizny potrądzikowe
 • rozstępy
 • suchość skóry

Przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego to: lato (peelingi wykonuje się głównie jesienią i zimą), alergia, ciąża i okres karmienia piersią, skóra podrażniona, ciężkie postacie trądziku itp.

Peeling chemiczny – rodzaje

Wybierając się na peeling do kosmetyczki, warto poznać rodzaje peelingu chemicznego, żeby wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał potrzebom naszej cery i naszym oczekiwaniom wobec zabiegu. Najpopularniejsze rodzaje peelingu chemicznego to:

 • Yellow Peel – to peeling najmniej inwazyjny z peelingów chemicznych i zarazem najbardziej popularny. Doskonale likwiduje przebarwienia (np. przebarwienia posłoneczne) i hamuje powstawanie nowych. Polecany jest również osobom mającym blizny potrądzikowe.
 • Peeling migdałowy – wykorzystuje kwas migdałowy, który doskonale sprawdza się nawet u osób mających wrażliwą cerę. Delikatnie złuszcza naskórek i nie powoduje przebarwień. Polecany jest osobom mającym trądzik grudkowokrostkowy  czy blizny potrądzikowe. Likwiduje też przebarwienia skóry i może być wykonany u osób mających skórę łojotkową.
 • Peeling kwasami glikolowymi – ma działanie nawilżające i złuszczające. Wskazaniami do zastosowania tego peelingu chemicznego są: przetłuszczająca się cera, cera zniszczona nikotyną, cera narażona na nadmierną ekspozycję na słońce.
 • Peeling kwasem pirogronowym – reguluje wydzielanie semub, działa antybakteryjne. Polecany jest osobom mającym blizny po trądziku, łojotok czy rozszerzone pory. Peeling ten doskonale likwiduje płytkie zmarszczki.
 • HPP (High Potency Peel) – to profesjonalny peeling chemiczny, który zapewnia spłycenie zmarszczek, niweluje zmiany trądzikowe i blizny potrądzikowe, a także przebarwienia skórne. Oprócz kwasu glikolowego znajduje się w nim także kwas octowy i kwas pirogronowy.
 • GlykoPeel – oczyszcza i napina skórę, dodając jej blasku. Doskonale likwiduje zmarszczki, działa też przeciwzmarszczkowo, przeciwzapalnie i nawilżająco.

Jeśli nie wiesz, jaki peeling chemiczny wybrać, nie decyduj się na którykolwiek z nich bez konsultacji ze specjalistą – dermatolog/kosmetolog, który ma przeprowadzić zabieg, podczas konsultacji z pewnością dokładnie obejrzy twoją twarz i powie ci, czego najbardziej potrzebuje twoja skóra, dobierając tym samym peeling idealny dla twojej cery.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!