Jesteśmy przyjacielem akcji Dawka Wsparcia

0
89

Akcja Dawka Wsparcia dedykowana jest osobom, których życie się zmieniło w związku z pandemią. Początkowo dedykowana pracownikom służby zdrowia, którzy w tym trudnym czasie dają z siebie wszystko, lecząc i ratując ludzi. Obecnie rozszerza swoją działalność na osoby nie związane ze środowiskiem medycznym. Założycielom zależy na tym, żeby umożliwić konsultacje ze specjalistami tym osobom, które czują się przytłoczone obecną sytuacją.

Na czym polega akcja?

Projekt powstał z chęci niesienia pomocy pracownikom służby zdrowia, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Jak wiemy, polscy lekarze i pracownicy medyczni pracują w trudnych warunkach. Borykają się z brakiem środków ochrony indywidualnej, brakiem odpowiednich szkoleń, brakiem odpowiedniej ilości snu. A jednocześnie widzą, że są grupą szczególnie narażoną na zakażenie koronawirusem. Wszystko to sprawia, że znaleźli się w grupie, która jest szczególnie narażona na depresję i wypalenie zawodowe. Jednak nie tylko oni potrzebują wsparcia w tym czasie. Życie wielu osób zostało wywrócone do góry nogami przez pandemię, ścisłe warunki kwarantanny oraz liczne obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Nie każdy może sobie z nową sytuacją poradzić. Przykładem mogą być rodzice, którzy pracując zdalnie muszą łączyć obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi albo osoby, które z dnia na dzień straciły pracę i źródło utrzymania. Celem rozszerzenia działalności Dawki Wsparcia poza krąg personelu medycznego jest wsparcie jak najszerszego grona osób dotkniętych pandemią COVID-19. Mamy nadzieję przyczynić się do zminimalizowania negatywnych efektów aktualnej sytuacji, abyśmy jako społeczeństwo przeszli przez kryzys jak najmniej pokrzywdzeni przez lęk, stres, samotność czy niepewność jutra.

Jak korzystać z pomocy?

Jeśli jesteś związany ze służbą zdrowia i potrzebujesz wsparcia psychologicznego możesz skorzystać z dedykowanego numeru telefonu zaufania 800 012 006 lub umówić się na konsultację online z psychoterapeutą za pośrednictwem portalu Trustedoctor.com.

Jeśli nie jesteś związany ze służbą zdrowia i nie możesz sobie poradzić z sytuacją, w której się znalazłeś, możesz skorzystać z Booksy.com, aby porozmawiać ze specjalistą o swoich problemach. Booksy, dołączając do projektu stworzyło specjalny profil poświęcony akcji. Znajdziesz tam coachów, do których umówisz wizytę online przez aplikację i stronę Booksy.com. Wystarczy, że wybierzesz pasujący Ci dzień i godzinę, a następnie połączysz się z wybranym specjalistą za pomocą Zoom. Za pośrednictwem Booksy możesz skorzystać maksymalnie z 3 takich konsultacji z jednym coachem.

Pamiętaj, że projekt Dawka Wsparcia nie zajmuje się długotrwałą pomocą w trudnościach, które nie mają związku z pojawieniem się pandemii koronawirusa. Jeśli przeżywasz kryzys, a jesteś w procesie psychoterapii, skontaktuj się ze swoim psychoterapeutą.

Jak dołączyć do grona psychoterapeutów i coachów?

Jeśli posiadasz odpowiednie wykształcenie i chcesz dołączyć do akcji, wykonaj trzy kroki: 

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Znajdziesz go TUTAJ
  2. Prześlij dodatkowe informacje, w celu weryfikacji zgłoszenia, o które poproszą Cię wolontariusze (np. stan dyplomu ukończenia studiów, skan zdobytych certyfikatów). 
  3. Wolontariusze, skontaktują się z Tobą, w celu określenia metody komunikacji, preferowanej przez Ciebie. Pomogą przejść przez procedurę wybranej formy komunikacji i zgodnie z ustaleniami zostaniesz włączony do terminarza dostępności.

Więcej o akcji przeczytasz na stronie: https://dawkawsparcia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here