Kiedy nadchodzi chłód… czas na depilację woskiem!

0
1215

Okres zimowy to czas, kiedy nie troszczymy się zanadto o regularne usuwanie owłosienia. Powyższą czynność wykonujemy zdecydowanie rzadziej, chociażby ze względu na kilkuwarstwowy ubiór. Z punktu widzenia skuteczności zima to jednak najlepszy czas na rozpoczęcie i kontynuację depilacji woskiem. Dlaczego? Na to pytanie odpowie Kosmetolog i właścicielka salonu specjalizującego się w depilacji woskiem Depi place.

Niech sobie rosną… bez wstydu!

Do depilacji woskiem należy zapuścić włoski na minimalną długość 0,5-1 cm. Grube swetry, rajstopy i długie spodnie to nasi pomocnicy w procesie zapuszczania włosków, jak i w etapie ich odrastania. Minimalny czas potrzebny do osiągnięcia wystarczającej długości wynosi 7 dni, jednak warto zwrócić uwagę na indywidualne tempo wzrostu włosa.

Odpowiednio zapuszczone do depilacji włoski przede wszystkim wolniej odrastają. Co więcej, stają się cieńsze i jaśniejsze, a ich ilość jest znacznie ograniczona.

Jaki z tego morał? Depilacja woskiem wykonywana zimą zmniejsza liczbę włosków wyrastających latem. 

Wychwyć swój ANAGEN!

Nieustannie w naszym organizmie zachodzi cykl wzrostu włosa, który dzieli się na trzy fazy. Depilacja wykonana w trakcie końcowej fazy, nazywanej telogenem, nie zapewni długotrwałych rezultatów, ponieważ prognozuje pojawienie się włosów anagenowych – właściwych do depilacji woskiem. Aby w trakcie zabiegu usunąć maksymalnie dużo włosów o równej długości, należy wykonać go w trakcie trwania aktywnej fazy wzrostu określanej jako anagen.

Okres zimowy najbardziej sprzyja wychwyceniu włosków w fazie anagenowej, co wpływa na ich równomierny wzrost latem. Pamiętajmy, że wielokrotne i sukcesywne usuwanie owłosienia z pełnej głębokości mieszków włosowych osłabia struktury odpowiedzialne za jego wzrost.

Jaki z tego morał? Depilacja woskiem zimą pozwala rzadziej wykonywać depilację latem. 

Wspomóż swoją pielęgnację!

Biorąc pod uwagę, że zimą z powodu braku wilgoci nasza skóra potrzebuje większej ilości składników odżywczych, należy o nią zdecydowanie zadbać. Depilacja woskiem nie tylko osłabia włoski, ale ma również działanie złuszczające. Przez usunięcie martwych komórek, skóra wzbogaca się o zupełnie nową warstwę, dzięki czemu jest bardziej podatna na wchłanianie składników odżywczych z kremów i balsamów do ciała.

Jaki z tego morał? Depilacja woskiem zimą wspomaga pielęgnację skóry i wpływa na jej zdrowy wygląd latem. 

Osiągnij etap bezbolesnej depilacji woskiem!

Z każdą depilacją woskiem zmniejsza się poziom odczuwalnego bólu. Dzieje się tak przez zaburzenie funkcji mieszków włosowych do produkowania nowych, mocnych włosów.  Przerwanie regularnego zabiegu depilacji woskiem może spowodować utratę osiągniętych postępów, dlatego ogromnie ważna jest jej ciągłość.

Jaki z tego morał? Depilacja woskiem rozpoczęta w okresie zimowym wpływa na szybkie i bezbolesne wykonywanie depilacji latem.

Już wiesz, że zima to idealny czas na depilację – a teraz jest doskonały moment na rezerwację zabiegu! Zapraszam do serdecznie do naszego salonu Depi place w Poznaniu.