Kręcone włosy pod kontrolą!
Kręcone włosy pod kontrolą!

Kręcone włosy pod kontrolą!

Fryzury, Wszystkie,

Wiele kobiet mających naturalnie kręcone włosy narzeka na nie twierdząc, że są kłopotliwe w stylizacji. Zamiast jednak marzyć o prostych włosach, warto zwrócić większą uwagę na ich pielęgnację. Pozwoli ona w ich prostszym modelowaniu. Burza loków to naprawdę duży atut! Zamiast męczyć włosy prostownicą, podkreśl ich skręt i kompleksowo o nie zadbaj.

Głębokie nawilżenie

Włosy kręcone często są suche z natury, dlatego trzeba je podwójnie nawilżać. Starajmy się wybierać z półek sklepowych kosmetyki bogate w wyciągi roślinne, proteiny czy D-pantenol. W zatrzymywaniu wilgoci pomogą nam również oleje m.in. lniany, słonecznikowy, z pestek winogron, z orzechów włoskich. Szampony, których używamy nie powinny zawierać silnych silikonów i SLS-ów ze względu na to, że włosy kręcone są wyjątkowo wrażliwe. Czasem powinniśmy całkowicie z nich zrezygnować, w zależności od tego jak reagują. To kwestia indywidualna – czasem silikony pozwalają nadać włosom blask i podkreślają skręt. Jeśli jednak widzimy, że im nie służą o wiele lepiej sprawdzą się te delikatne szampony np. o ziołowym składzie.

Suszarka z dyfuzorem

Dla zdrowia naszych włosów najlepiej jest, jeśli całkowicie zrezygnujemy z suszarki, jednak wiadomo – nie zawsze mamy czas, żeby czekać aż naturalnie wyschną. Powoduje ona często, że zamiast pięknych loków, mamy na głowie tzw. „siano”. Z tego względu warto stylizować włosy za pomocą suszarki z dyfuzorem. Dzięki niej będą sprężyste, uniesione u nasady, a nie oklapnięte. W ich modelowaniu pomoże nam również przeznaczona do kręconych włosów pianka lub inny kosmetyk. Pamiętajmy, jednak aby nie przesadzić z ilością produktu! Inaczej włosy mogą być obciążone. Warto suszyć je zimnym nawiewem – gorące powietrze bardzo je niszczy i wysusza.

Mycie i czesanie

W stylizacji kręconych włosów pomoże nam też ich odpowiednie mycie. Kiedy robimy to głową w dół, będą miały większą objętość. Podczas mycia nie szarpmy ich, starajmy się traktować je delikatnie. Spłukujmy je letnią wodą, co pozwoli na domknięcie łusek włosa. Rozczesujmy je najlepiej drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Pozwoli on zapobiec łamaniu i wyrywaniu włosów.

Taka pielęgnacja i odpowiednie układanie włosów, pozwolą nam okiełznać nawet najbardziej niesforną burzę loków. Pokochaj ich naturalny skręt i odłóż prostownicę na bok! 😉

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!