Kwas hialuronowy | Przeciwwskazania, skutki uboczne | Czy uczula?
Kwas hialuronowy –  przeciwwskazania i powikłania

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania i powikłania

Inne, Wszystkie,

Zastanawiasz się nad usunięciem zmarszczek lub bruzd przez wypełnienie ich kwasem hialuronowym? Zanim podejmiesz decyzję o zabiegu, poznaj przeciwwskazania do jego wykonania i powikłania, które mogą po nim wystąpić! 

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy to związek, który łączy wodę w skórze właściwej. Kiedy skóra się starzeje, traci zdolność do wiązania cząsteczek wody, a co za tym – swoją sprężystość. Wówczas na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy występuję naturalnie w organizmie ludzkim, więc może być przez niego całkowicie wchłonięty. W związku z tym zabiegi z jego użyciem są bezpieczne i obarczone niewielkim ryzykiem powikłań, a coraz więcej kobiet chętnie sięga po ten sposób korygowania zmarszczek. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania i możliwe powikłania, które należy poznać przez podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania

Zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem jest także cukrzyca, infekcje, alergie, choroby układu immunologicznego oraz stwierdzenie uczulenia na kwas.

Kwas hialuronowy – powikłania

Podstawowymi skutkami ubocznymi wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest zaczerwienienie skóry, niewielkie siniaki, opuchlizna i swędzenie – wszystkie te objawy koncentrują się wokół miejsca iniekcji (wstrzyknięcia kwasu). Nie muszą jednak pojawić się u wszystkich osób, a jeśli wystąpią, to zazwyczaj po 2-3 dniach ustępują całkowicie.

Poważniejszym powikłaniem jest martwica miejscowa – która zdarza się rzadko. Jeśli jednak wystąpi, lekarz wykonujący zabieg powinien natychmiastowo podać preparat rozpuszczający kwas hialuronowy, który zahamuje proces martwicy.

W przypadku zignorowania przeciwwskazań i podania kwasu hialuronowego osobie z alergią lub infekcją może dojść do gwałtownego zaostrzenia objawów choroby, które muszą być natychmiast poddane leczeniu antybiotykami.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Krem z kwasem hialuronowym, intensywne serum czy maseczka do twarzy to świetna alternatywa dla kwasu hialuronowego w strzykawce. Choć efekt nie jest tak imponujący i natychmiastowy,  jak w przypadku tradycyjnego zabiegu – warto być systematycznym w stosowaniu wymienionych preparatów, a cierpliwość się opłaci – dogłębnie nawilżysz skórę, pozbędziesz się zmarszczek, i zapobiegniesz powstawaniu nowych.

kosmetyki z kwasem hialuronowym
1. Ava – ultra nawilżający krem z kwasem hialuronowym (ok. 10zł); 2. Ziaja, krem nawilżający z kwasem hialuronowym (ok. 11zł); 3. Bielenda Professional maska algowa z kwasem hialuronowym (ok. 45zł); 4. Eveline serum nawilżająco wygładzające (ok. 20zł); 5. Eucerin Hialuron Filler Krem wypełniający zmarszczki pod oczy (ok. 40zł); 6. Soraya Hialuronowy Mikrozastrzyk – krem wygładzający (ok. 20zł)

Kosmetyki te, to również świetna alternatywa dla osób, które nie mogą poddać się zabiegowi w salonie kosmetycznym ze względu na dolegliwości, które wykluczają jego wstrzyknięcie.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!