Makijaż permanentny brwi. Ombre, microblading czy technika pudrowa? - Booksy - Blog
Makijaż permanentny brwi. Ombre, microblading czy technika pudrowa?

Makijaż permanentny brwi. Ombre, microblading czy technika pudrowa?

Bez kategorii, Inne, Make up, Wszystkie,

Na przestrzeni ostatnich kilku lat trendy w makijażu permanentnym brwi mocno ewoluowały. Klientki, które kilka lat temu uległy modzie na ostre, ciemnogranatowe lub kruczoczarne brwi obecnie masowo usuwają ich skutki laserem oraz tzw. „removerami”. O dużym zapotrzebowaniu na zabiegi pozwalające pożegnać się z „błędami młodości” może świadczyć  ich duża dostępność na rynku. Brwi modne jeszcze pięć lat temu często były przerysowane i wręcz karykaturalne. O tym, jak dzisiaj prezentują się trendy w makijażu permanentnym brwi rozmawiamy z Malwiną Trojanowską, ekspertka od pigmentacji i kosmetologii estetycznej oraz właścicielka salonu Medical Ink.

Od kilku lat coraz większy akcent w makijażu jest stawiany na brwi. Na światowych wybiegach dominują te szerokie, naturalnie gęste i wyraźnie zaznaczone. Również efekty zabiegów podkreślających brwi wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych nie przypominają już mocno zarysowanych, niemal czarnych kresek. Czemu zawdzięczamy tę zmianę?

Zmiana w trendach wynika przede wszystkim ze zmiany w świadomości – zarówno linergistek, jak i ich klientek. Dzięki temu obecnie makijaż permanentny prezentuje się zdecydowanie lepiej niż przed paroma laty. Zmianę można dostrzec już na etapie szkolenia. Te współczesne zaczynają się od anatomii i budowy skóry. Edukatorzy wiedzą, że od tej podstawowej wiedzy zależy sukces i powodzenie każdej przyszłej linergistki.

Makijaż permanentny brwi ma obecnie wyglądać przede wszystkim naturalnie i ma za zadanie w naturalny sposób podkreślać urodę. Często też jest on ratunkiem w niwelowaniu asymetrii twarzy, braku mocno widocznych łuków brwiowych, bądź w przypadku alopecji. Innymi słowy – obecnie preferowany makijaż permanentny ma dodawać klientkom urody, a nie karykaturalnych cech. Naturalnie podkreślający urodę makijaż permanentny w pełni wpisuje się w mój kanon poczucia piękna i estetyki. Właśnie tak go czuję i widzę.

Jak przebiega zabieg makijażu permanentnego brwi? Czy jest bolesny?

Dla znakomitej większości (90%) osób taki makijaż jest praktycznie bezbolesny. Niektóre klientki jednak mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas pielęgnacji, dlatego czasem potrzebne jest znieczulenie. Nie należy stresować się ewentualnym bólem zarówno podczas, jak i po zabiegu. Sam zabieg trwa zazwyczaj do dwóch godzin i składa się na niego kilka etapów, z których według mnie najistotniejszym jest ankieta zdrowotna. Należy ją skrupulatnie wypełnić, nie zatajać chorób oraz przyjmowanych doraźnie i na stałe leków. Należy pamiętać, że makijaż permanentny nie jest zwykłym makijażem wieczorowym. W trakcie jego wykonywania  przerwana zostaje ciągłość naskórka, co wywołuje chwilowy stan zapalny. Jeżeli makijaż jest wykonywany w sterylnym miejscu, w którym używane są tylko materiały jednorazowe lub w gabinecie znajduje się autoklaw, nie ma powodów do zmartwień. Istotną rzeczą jest także stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.  

Jakie są najgorętsze trendy w makijażu permanentnym brwi? O jakie stylizacje najczęściej pytają klientki?

Na dobranie odpowiedniego koloru pigmentu czas przychodzi dopiero po wypełnieniu ankiety. Bardzo ważna jest znajomość podstaw kolorymetrii oraz wstępny rysunek. Dopiero po jego akceptacji można rozpocząć proces pigmentacji. Najbardziej pożądaną techniką jest obecnie ombre, technika pudrowa i microblading.

Czym różnią się od siebie te techniki?

Ombre brwi wyróżnia się jaśniejszymi i mniej zaznaczonymi przodami, co jest zamierzonym działaniem, gdy chcemy osiągnąć lekki i nieprzytłaczający makijaż. W tej technice briw sa też delikatniej zaznaczone od góry. Technika pudrowa charakteryzuje się z kolei lekkością pigmentacji, a po wygojeniu uzyskujemy delikatny i nieprzerysowany efekt. Klientki często porównują to do efektu, jaki daje henna. Microblading natomiast, bardzo popularny dwa lata temu, jest techniką manualną. Brwi wykonuje się za pomocą specjalnego pena i ostrzy. Technika ta jest mniej trwała od poprzednich, a klientka musi wiedzieć, że ten typ makijażu trzeba będzie dopigmentowywać nawet raz w roku. Poprzednie metody zaś wymagają dopigmentowania co 1,5-2 lata, a czasami nawet rzadziej.

Ile wizyt potrzeba, aby uzyskać pożądany efekt?

W każdym przypadku zabieg składa się w dwóch wizyt.  Po wygojeniu pierwszej pigmentacji, czyli po około 6-8 tygodniach przeprowadzane jest dopigmentowanie.  Zabieg wykończony jest dopiero po drugiej pigmentacji. Należy o tym koniecznie pamiętać, gdy podejmuje się decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego.

Zarezerwuj wizytę w gabinecie eksperta!

Umów się na wizytę w Medical Ink przez Booksy.

 

 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!