Mało znany sposób na wypełnienie kalendarza wizyt - karnety i pakiety w salonie beauty
Mało znany sposób na wypełnienie kalendarza wizyt – karnety i pakiety w salonie beauty

Mało znany sposób na wypełnienie kalendarza wizyt – karnety i pakiety w salonie beauty

Inne, Wszystkie,

Karnety nie są zarezerwowane wyłącznie dla siłowni czy kin. Tak samo firmy telekomunikacyjne nie mają wyłączności na sprzedaż usług w pakietach. Karnety i pakiety, to także doskonałe narzędzie dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Dzięki nim zbudujesz nie tylko lojalność klientów, ale także wpłyniesz na rozwój i stabilizację swojego biznesu. Dowiedz się, co zyskasz, dzięki obecności tych dwóch niecodziennych, ale coraz bardziej popularnych, możliwości sprzedaży usług w salonie beauty.

Na początku warto wyjaśnić, jaka jest różnica między karnetami czasowymi a pakietami w Booksy. Te pierwsze pozwalają na sprzedaż dowolnej liczy usług w określonym czasie. A te drugie, czyli pakiety, uwzględniają sprzedaż wybranej liczby usług w danym czasie. Więcej informacji o karnetach czasowych, pakietach, a także voucherach znajdziesz TUTAJ.

Korzyści ze sprzedaży karnetów/pakietów

Klienci kupując karnety czy pakiety, kierują się wygodą i oszczędnością. Jednak korzyści z karnetów i pakietów nie płyną wyłącznie w stronę ich nabywców. Salon beauty również może czerpać korzyści z oferowania takiej formy zakupu – i to cały wachlarz korzyści. Poznaj niektóre z nich:

 • Wzmocnienie lojalności klientów 

Karnety i pakiety nie zawsze są standardową pozycją w salonie beauty. Wykorzystaj to, proponując klientom taką możliwość w Twoim salonie, a na pewno wyróżnisz się na tle konkurencji. Kiedy klient stanie się posiadaczem karnetu lub/i pakietu, rzadziej będzie zwracał uwagę na to, co oferuje Twoja konkurencja. Zalety wynikające z ich posiadania sprawią, że Twoi klienci poczują się wyjątkowo, co niewątpliwie wzmocni ich lojalność.

 • Zwiększenie przychodów

Nie jest tajemnicą, że klienci posiadający karnet czy pakiet są bardziej skłonni do zakupu dodatkowych usług. Dzieje się tak, ponieważ zostały one już opłacone, przez co wydatek w postaci dodatkowego zabiegu, nie będzie tak odczuwalny dla portfela klienta. 

Ponadto, to takie dodatkowe argumenty przemawiający za wizytą w Twoim salonie 😉 Klient uiszcza opłatę z góry, co pozwala założyć, że regularnie będzie odwiedzał Twój salon.

 • Rozbudowa bazy klientów

Obecność karnetów i pakietów w Twoim salonie może także stać się zaproszeniem do Twojego salonu dla osób, które jeszcze nie znajdują się w Twojej bazie klientów. Jak widzisz, to również świetna forma promocji dla Twojego biznesu. Naturalną rzeczą jest, że ludzie rozmawiają o tym, co ich spotyka w życiu, polecając sobie nawzajem najlepsze miejsca, usługi. Spraw, żeby karnety  i pakiety w Twoim salonie stały się tematem rozmów – po prostu włącz je do swojej oferty.

 • Rozwój biznesu i oszczędność czasu

System Booksy umożliwia sprawne zarządzanie karnetami i pakietami. Nie tylko szybko i sprawnie utworzysz szablony, ale także wprowadzisz je w obieg i rozliczysz sprzedaż. Dostrzegasz pewnie, że posiadając te narzędzia w swoim salonie, wcale nie musisz martwić się o rozliczanie wizyt odbytych w ramach karnetu/pakietu i związanym z tym nakładem czasu. Podsumowując, w Booksy Biz możesz nie tylko tworzyć i sprzedawać karnety/pakiety, ale także w prosty sposób je rozliczać, i to wszystko przy minimalnym nakładzie czasu pracy. 

Jak wprowadzić karnety/pakiety w salonie?

1.Utwórz karnety/pakiety na podstawie innych korzyści niż zniżki

Oczywiście mogą one uwzględniać niewielką zniżkę. Jenak bardziej powinny skupiać się na wyeksponowaniu korzyści wynikających z ich posiadania. Mocną stroną karnetów i pakietów jest możliwość zakupu całej serii zabiegów, którą klient powinien wykonać w celu wzmocnienia efektów. Świetnym pomysłem jest także łączenie usług z różnych kategorii, np. strzeżenie + manicure. W ten sposób klient nie musi umawiać się na dwie usługi, oszczędza w ten sposób czas, a Ty wypełniasz kalendarz i pomnażasz zysk. A co równie ważne, zwiększasz zadowolenie klienta, co jeszcze bardziej podniesie jakość obsługi w Twoim salonie. Przecież lepsze wrażenia są o wiele cenniejsze niż zniżki 😊

Korzyści z posiadania karnetu/pakietu, które możesz zaproponować klientom:

 • osoby posiadające karnet/pakiet mogą liczyć na terminy w najbardziej obleganych godzinach, czy nawet w niestandardowych godzinach pracy salonu;
 • bezpłatne dodatki do usług np. zdobienia 2 paznokci, czy przycięcie końcówek włosów;
 • zniżki na nowe usługi, których klient nie próbował;
 • z karnetu/pakietu może skorzystać członek rodziny lub znajomy Twojego klienta.
To jaki karnet stworzysz i jakie korzyści przestawisz klientowi zależy wyłącznie od Ciebie.

2. Dopasuj karnety/pakiety do celów biznesowych Twojego salonu.

Włączenie karnetów i pakietów do oferty może pomóc Ci osiągnąć cele biznesowe. Zastanawiasz się w jaki sposób?  Wystarczy, że dostosujesz korzyści nabywców karnetów czy pakietów do celów Twojego salonu. A oto mała podpowiedź, jak możesz to zrobić: 

 • Jeśli chcesz, aby klienci decydowali się na dodatkowe zabiegi, oferuj zniżki na usługi, z których dany klient jeszcze nie korzystał.
 • Jeśli chcesz sprzedawać więcej produktów, zapewnij zniżki na produkty. Z racji tego, że klienci opłacają karnet z góry, prawdopodobieństwo zakupu produktów lub dodatkowej usługi wzrasta.
 • Jeśli chcesz pozyskać nowych klientów, poinformuj “wszem i wobec” o karnetach i pakietach w Twoim salonie. Możesz wykorzystać do tego Kreator Postów Social Media

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!