Masaż Kobido. Odkryj sekret młodości 💆🏻‍♀️

0
361
Młoda kobieta w różowym kapeluszu.

Ostatnio zrobiło się dość głośno o niechirurgicznym liftingu twarzy, którego sprawcą jest masaż Kobido. Jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie, a zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie do końca do Ciebie przemawiają, masaż Kobido może być strzałem w dziesiątkę. Zabieg ten pozwala na widoczną poprawą owalu twarzy, ale to nie jedyna jego korzyść. Poznaj bliżej ten fenomenalny zabieg i dowiedz się czy sprawdzi się na Twojej skórze.

Co to jest masaż Kobido 

Masaż Kobido wywodzi się z technik medycznego masażu ze wschodniej Azji oraz tradycyjnego masażu japońskiego. To głęboki masaż, wykonywany na powierzchni skóry. Podczas niego wykorzystywane są kombinacje wielu tradycyjnych metod ruchów ręki, które oddziałują na mięśnie. Jako ciekawostkę możesz zapamiętać, że masaż twarzy Kobido łączy w sobie ponad tysiąc technik ruchów manualnych, które podzielone są na 48 kategorii. Masaż Kobido jest intensywny i jednocześnie bardzo przyjemny. Szybkie i zdecydowane ruchy pobudzają tkanki do produkcji składników niezbędnych do poprawy wyglądu skóry. W masażu stosuje się również wolniejsze ruchy, które pomagają poczuć odprężenie.

Jak przebiega masaż Kobido

Zastanawiasz się pewnie teraz, jak przebiega taki zabieg. Zazwyczaj masaż Kobido rozpoczynają delikatne ruchy, wprowadzające klienta w stan relaksu. Dzięki nim znika również napięcie mięśni, które może utrudniać dotarcie w ich głąb. Następnie masażysta przechodzi do masażu tkanek głębokich. Jest to intensywna część masażu, w której wykorzystuje się ruchy podszczypujące, podbierające i perkusyjne. Końcowy etap masażu Kobido opiera się na akupresurze, czyli uciskaniu wybranych punktów twarzy wpływających na organy wewnętrzne.

Masaż Kobido - akupresura

Jakich efektów możesz się spodziewać

Efekty masażu Kobido widoczne są relatywnie szybko – już po pierwszym zabiegu skóra jest dotleniona, naprężona i promienna. A po serii zabiegów możesz spodziewać się widocznej poprawy owalu twarzy i spłycenia zmarszczek. Kobido to również doskonały sposób na opadające powieki, zmniejszenie worków i obrzęków pod oczami. Pewnie teraz zastanawiasz się, jak często należy wykonywać taki masaż. Jeśli zależy Ci na długotrwałym liftingu, to początkowo zaleca się masaże co tydzień (5-7 zabiegów), później co kilka miesięcy, by utrwalić efekty. 

Masaż Kobido wiąże się nie tylko z pozytywami dla urody. Dzięki niemu możesz także podreperować swoje zdrowie. To rewelacyjny sposób na przeciwdziałanie sztywności twarzy, zmniejszenie efektu bruksizmu, złagodzenie bólów głowy, a nawet poprawisz wzrok.

Masaż Kobido

Przeciwwskazania do masażu Kobido 

Masaż Kobido niesie za sobą wiele korzyści. Jednak nie w każdej sytuacji można czerpać z jego dobrodziejstw. Decyzję o wybraniu się na zabieg, powinny odłożyć w czasie osoby, które mają: 

  • temperaturę; 
  • stany zapalne skóry; 
  • rany, otarcia; 
  • nieleczone nadciśnienie tętnicze.

Przeciwwskazaniem są również niektóre wcześniej wykonane zabiegi poprawiające urodę. Dlatego należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu czasu między zabiegami. Przykładowo – między botoksem, a masażem Kobido powinny upłynąć minimum 2 tygodnie. W przypadku nici liftingujących jest to nawet pół roku.

Masaż Kobido z tapingiem

Masaż Kobido może być rozszerzony o kinesiotaping. To nic innego jak wykorzystanie specjalnych taśm, których zadaniem jest utrwalenie efektów masażu. Taśmy pomagają utrzymać na dłużej napięcie mięśni i pobudzają układ limfatyczny. Ponadto uelastyczniają skórę i  wygładzają blizny.
Jeśli wybierzesz wersję masażu Kobido z tapingiem, przygotuj się na to, że taśmy należy pozostawić na twarzy przez 12 godzin, licząc od zakończenia zabiegu.

Masaż Kobido z tapingiem

Masaż Kobido – opinie 

Osoby, które udały się na masaż Kobido jako największą korzyść wymienią poprawę napięcia skóry. Zabieg ten cieszy się dużym uznaniem wśród klientów ceniących sobie naturalne zabiegi. Często wykorzystywany jest jako alternatywa dla skalpela. Wiele osób zwraca również uwagę na relaksujący wpływ masażu na ciało i umysł. 

Jeśli przed wizytą chcesz poznać doświadczenia innych osób, zajrzyj na Booksy. Znajdziesz tu mnóstwo wiarygodnych opinii. Wszystkie są w 100% prawdziwe, ponieważ zostały wystawione przez osoby, które skorzystały z usług salonów znajdujących się w serwisie.

Masaż Kobido czy warto? Pewnie, że warto! Wiele osób przekonało się o tym na własnej skórze. Dlatego jeśli wciąż się wahasz, sięgnij po Booksy i zarezerwuj wizytę w dogodnym dla siebie miejscu i terminie, a szybko rozwiejesz wszelkie wątpliwości 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here