Nieinwazyjny lifting twarzy istnieje? Poznaj moją opinię o masażu kobido

0
808
masaż kobido

Zastanawiałeś się kiedyś, czy istnieje sposób na powstrzymanie oznak starzenia, niekoniecznie wiążący się pójściem pod skalpel? Okazuje się, że tak! Masaż kobido, czyli japoński lifting twarzy wykonany w studio Pana Kobido to totalna rewolucja! Postanowiłam przetestować go na własnej skórze i teraz przychodzę z relacją z zabiegu.

Jak wyglądał masaż?

Na wstępie przeprowadzony został wywiad i zostałam poinformowana o tym jak będzie wyglądał masaż. Uprzedzono mnie, że jest on wykonywany również w jamie ustnej, co nieco mnie zdziwiło, ale jak się później okazało, nie było się czego bać 🙂

Masaż składa się z kilku etapów. Na początku Pan Michał (terapeuta) rozpoczął masaż od wolnych, relaksacyjnych ruchów, przygotowując skórę do zabiegu. Następnym krokiem był drenaż limfatyczny, a na koniec lifting twarzy. Masaż wykonywany jest także w okolicach karku, na szyi oraz skórze głowy.

Charakterystycznymi ruchami dla masażu kobido są: delikatne szczypanie, ugniatanie, czy przyjemne pociągnięcia za włosy. Wszystko to sprawia, że ostatecznie skóra jest napięta, wygładzona i doskonale dotleniona. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu. Masaż kończy akupresura oraz nałożenie na twarz specjalnych taśm, które mają za zadanie pogłębić efekt zabiegu! Po kilku godzinach możemy je zdjąć i cieszyć się młodym wyglądem!

Dzięki odpowiedniej technice i wiedzy terapeuty, w łatwy sposób można określić kondycję skóry oraz wykryć miejsca, w których kumuluje się stres. 

Rytuał Kobido, dzięki złożoności ruchów oraz intensywności, wpływa na głębsze warstwy skóry oraz mięśni. Właśnie dzięki temu możliwy jest do osiągnięcia efekt liftingu twarzy! I to bez użycia żadnych wypełniaczy 🙂

Jakich efektów można się spodziewać?

Skóra po masażu jest dotleniona, dobrze ukrwiona i napięta. Policzki są podniesione, zmarszczki spłycone, a kontur twarzy wyraźnie się zaostrza. Dodatkowym atutem masażu jest niesamowite uczucie relaksu i odnowy organizmu. Śmiało mogę powiedzieć, że po masażu można poczuć się jak nowonarodzony!

Komu polecany jest masaż kobido?

Masaż kobido polecany jest osobom, które borykają się z bruksizmem, garbieniem się, stresem i spiętymi mięśniami. Jest idealny dla osób, które zmagają się z pierwszymi oznakami starzenia i które jak najdłużej chcą zachować swój młody wygląd. Regularna praktyka wykonywana nie częściej niż raz w miesiącu pozwala na utrzymanie skóry w perfekcyjnej kondycji! To co? Gotowy na masaż kobido? Zarezerwuj swoją wizytę w gabinecie Pana Kobido i powstrzymaj oznaki starzenia!

Chcesz nauczyć się technik masażu kobido?

W gabinecie Pana Kobido prowadzone są także szkolenia dla przyszłych masażystów! Chcesz poznać sekret młodego wyglądu? Nie ma lepszej okazji! Sprawdź ofertę, zapisz się na kurs i dołącz do grona specjalistów masażu Kobido Up! 

Od teraz możesz umówić się zarówno na masaż, jak i na szkolenie także w drugiej lokalizacji w Warszawie!