Domowa maseczka z żelatyny, idealny sposób na wągry!

Maseczka z żelatyny na wągry - sekret pięknej cery - Blog Booksy.com

W dzisiejszym artykule w roli głównej żelatyna! A dokładniej maseczka z żelatyny. Bez względu na to, czy lubisz naturalne, domowe maseczki czy też nie, ten przepis z pewnością Ci się spodoba. Jeśli zmagasz się z wągrami, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim nie tylko przepisy na różne rodzaje maseczek z żelatyny, ale także dowiesz się jakie właściwości kryje w sobie produkt, który z pewnością masz w swojej kuchni.

Domowa maska z żelatyny – jaki potencjał drzemie w żelatynie?

Domowa maseczka z żelatyny to niezwykle cenna, galaretowata maź, która zdziała prawdziwe cuda na twej twarzy! Można ją stosować na każdy rodzaj cery, a szczególnie polecana jest osobom z cerą naczynkową. Jest najlepszym spa, jakie możesz podarować swojej cerze. Dlaczego?

Otóż maseczka z żelatyny, a dokładniej rzecz ujmując, zawarty w żelatynie kolagen wykazuje dobroczynny wpływ na cerę. Kolagen jest niezwykle ważnym białkiem, który produkuje nasz organizm. To dzięki niemu Twoja skóra jest elastyczna i nawilżona. Kolagen ma również drogocenny wpływ na kości, stawy, włosy oraz paznokcie. Wykazuje również właściwości wzmacniające odporność organizmu. Brzmi pięknie, prawda? Tymczasem to, co piękne, nie trwa wiecznie.

Maseczka z żelatyny na wągry

Organizm sam produkuje kolagen do około 26 roku życia. Po tym czasie proces produkcyjny zwalnia, a w efekcie ilość kolagenu z roku na rok spada. Do szybszego spadku przyczynia się również stres, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta czy nawet zbyt częste kąpiele słoneczne. Końcem końców Twoja skóra traci nawilżenie, jędrność, wiotczeje i zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz cellulit. Jakby tego było mało, niedobór kolagenu wpływa również na problemy ze stawami czy kręgosłupem.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Dlatego dobrze w swojej diecie zawrzeć produkty bogate w kolagen (te na bazie żelatyny), który jest niezbędny dla zachowania zdrowia i urody. Aby jednak jeszcze lepiej wesprzeć produkcję kolagenu w organizmie, dobrze jest wzbogacić dietę o warzywa i owoce. Szczególnie te z witaminą A, C czy E. Odpowiednia dieta wzmocni również kolagen, który będziesz dostarczać zewnętrznie np. jako maskę z żelatyny, która dodatkowo nawilży, rozjaśni, ujędrni i uchroni skórę przed zmarszczkami.

Jak powstaje żelatyna?

Żelatyna pozyskiwana jest w częściowym procesie hydrolizy kolagenu, który znajduje się w skórze, chrząstkach czy kościach zwierzęcych. To mieszanka peptydów i białek, a także źródło wielu innych wartościowych substancji. W żelatynie znajdziemy również sole mineralne, węglowodany, kwasy nukleinowe, biotynę czy witaminę K. Ta ostatnia dodawana jest bardzo często do kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej, ponieważ wpływa na poprawę krążenia, uszczelnia naczynka oraz gwarantuje prawidłową krzepliwość krwi.

Przekłada się to na poprawę kolorytu skóry oraz zniwelowanie pękających i poszerzonych naczynek. Witamina K skutecznie eliminuje obrzęki, rozjaśnia zaczerwienienia oraz zapobiega powstawaniu siniaków. Jest także nieoceniona w łagodzeniu podrażnień skóry po opalaniu. Biotyna zawarta w żelatynie dba o prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Poprawia ich wzrost, zapobiega siwieniu czy łysieniu oraz działa przeciwłojotokowo. Biotyna odgrywa także ważną rolę w wytwarzaniu przez organizm keratyny i substancji spajających komórki rogowe. Jednym słowem, maseczka z żelatyny to prawdziwie cenny prezent, jaki możesz zrobić swojej skórze.

Maseczka z żelatyny sprawdzi się nie tylko na twarzy!

Żelatyna nadaje się również do pielęgnacji włosów i paznokci. W przypadku tych drugich doskonałym sposobem będzie domowa kąpiel żelatynowa. W tym celu wystarczy rozpuścić 2 łyżki żelatyny w 6 łyżkach gorącej wody oraz odstawić do przestudzenia. Zanurzone w żelowej kąpieli paznokcie należy moczyć około 10 minut. To doskonały sposób na domową pielęgnację łamliwych, rozdwajających się i słabych paznokci. Jeśli kąpiel będziesz wykonywać codziennie, już po około 14 dniach zobaczysz różnicę! Twoje paznokcie będą nie tylko mocniejsze, ale i bardziej lśniące.

Żelatyna sprawdzi się również na włosy. Do doskonały produkt do laminowania włosów. W 1/4 szklanki gorącej wody rozpuść 1 łyżkę żelatyny i odstaw do wystudzenia. Gdy przestygnie, do żelu dodaj około 2 łyżki odżywki do włosów, a następnie papkę rozprowadź na czystych, osuszonych ręcznikiem włosach. Maska z żelatyny powinna pozostać na włosach przez około 30-45 minut. Następnie należy ją dokładnie spłukać i ponownie umyć włosy. Efekt będzie zaskakujący, włosy staną się mocniejsze i lśniące.

Maseczka z żelatyny na wągry – jak ją przygotować?

Maska z żelatyny jest niezwykle prostym i do tego tanim sposobem na gładką, promienną cerę w zaledwie 30 minut! Doskonale oczyści pory, wzmocni naczynia krwionośne oraz ujędrni skórę.

Sprawdź sprawdzone i skuteczne przepisy na wykorzystanie dobroczynnych właściwości żelatyny. Wszystkie składniki możesz kupić w zwykłym sklepie spożywczym, a przygotowanie maseczki nie zajmie Ci więcej niż kilka minut! Jedna saszetka żelatyny za około 3 złote wystarczy na przygotowanie dwóch maseczek.

Kobieta z maseczką z żelatyny

Przepisy na domowe maseczki z żelatyny

Ujędrniająco-nawilżająca maseczka z żelatyny

Składniki:

  • 1-2 łyżki stołowe żelatyny,
  • 2 łyżki gorącej wody.

Żelatynę rozpuść w gorącej wodzie i pozostaw do przestygnięcia. Powstały żel nałóż grubo na twarz (np. za pomocą szpatułki, wacika lub płaskiego pędzelka), omijając okolice oczu.

Maseczka będzie działać ściągająco, więc warstwa musi być stosunkowo gruba. Zbyt cienka nie tylko za szybko wyschnie, ale i będzie trudniejsza do usunięcia.

Maska z żelatyny powinna zostać na twarzy na około 20-30 minut, a następnie należy ją zmyć ciepłą wodą.

Maska z żelatyny na wągry bardzo mocno przywiera do skóry. Jeśli zastosujesz ją jako maseczkę peel-off, z pewnością oczyścisz wągry, a nawet usuniesz włoski z twarzy (np. damski wąsik).

Rozjaśniająca maseczka z żelatyny i mleka

Składniki:

  • 1 łyżka żelatyny,
  • 1 łyżka dobrze ciepłego mleka.

Sposób przygotowania jest taki sam, czyli rozpuszczamy żelatynę w ciepłym mleku i odstawiamy do przestudzenia.

Maseczka z żelatyny i mleka może być stosowana zarówno na twarz, jak i na szyję oraz dekolt. Doskonale oczyści, ujędrni i rozjaśni skórę.

Ściągająca maska z żelatyny i cytryny

Składniki:

  • 125 ml wody,
  • 125 ml soku z cytryny,
  • 50 g żelatyny.

Dobrze podgrzej płyny (ale nie doprowadź do wrzenia!), a następnie rozmieszaj w nich żelatynę. Odstaw do wystudzenia. Gotową galaretkę możesz stosować na twarzy, szyi i dekolcie. Maska z żelatyny i cytryny powinna zostać na skórze przez około 20-30 minut. Po tym czasie zmyj ją ciepłą wodą.

Kobieta usatysfakcjonowana z maseczki z żelatyny

Przeciwzmarszczkowa i liftingująca maska z żelatyny i zielonej herbaty

Składniki:

  • 2 łyżki gorącego i mocnego naparu z zielonej herbaty,
  • 1 łyżka żelatyny.

Żelatynę rozprowadź w herbacie i pozostaw do wystudzenia. Żel nałóż na twarz, a po około 20-30 minutach zmyj ciepłą wodą.

Oczyszczająca i przeciwbakteryjna maseczka z żelatyny i węgla

Składniki:

  • 2 kapsułki węgla aktywowanego,
  • 2 łyżki gorącej wody,
  • 1 łyżka żelatyny.

Rozpuść węgiel i żelatynę w gorącej wodzie i pozostaw do wystudzenia. Gotową papkę nałóż na twarz i zostaw na około 20 minut. Aktywny węgiel doskonale oczyści skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum czy zaskórników. Po tym czasie ściągnij maseczkę jak każdą typu peel-off.

Peelingująca maseczka z żelatyny i mąki kukurydzianej

Składniki:

  • 1/2 łyżki mąki kukurydzianej,
  • 1/2 łyżki żelatyny,
  • 2 łyżki gorącej wody.

Połącz składniki, a powstałą gęstą pastą (po wystudzeniu) wykonaj peeling twarzy. Okrężnymi ruchami wpasuj maseczkę w skórę i pozostaw ją na około 20 minut. Gdy maseczka zaschnie, delikatnie ją ściągnij. W ten sposób nie tylko złuszczysz martwy naskórek, ale także skutecznie oczyścisz pory. Możesz również zmyć ją ciepłą wodą, masując dalej skórę. Ten rodzaj maseczki zalecany jest dwa razy w tygodniu.

Zanim maseczka z żelatyny trafi na twarz

Przed zastosowaniem maseczki z żelatyny na wągry, dobrze jest odpowiednio przygotować skórę twarzy. W tym celu zaleca się wykonać tak zwaną parówkę, czyli kąpiel parową. Skóra przed nałożeniem maseczki powinna być również dobrze oczyszczona. Sprawdzą się tutaj np. specjalne szczoteczki do twarzy lub zwykły peeling. Odsłonięte pory ułatwią przenikanie składników maseczki, a tym samym jej działanie będzie znacznie głębsze.

Parówek nie powinny wykonywać osoby z cerą naczynkową!

Do domowej maseczki z żelatyny na wągry możesz użyć również innych składników. Może to być awokado, siemię lniane czy płatki owsiane. Warto jednak wiedzieć, że niektóre owoce sprawią, że żelatyna nie stężeje. Do nich należą m.in. figa, kiwi, ananas, imbir, mango, papaja czy gujawa.

Podobne artykuły