04.01.2022 / Trendy 2021

Modne fryzury damskie na 2022 rok

Jakie stylizacje będą na topie w tym roku? Od subtelnych fal, przez long boby, po ultrakrótkie uczesania – przedstawiamy modne fryzury na 2022!

W tym roku warto postawić na jeden z dwóch głównych trendów: lekkie cięcia i naturalne odcienie lub idealnie wystylizowane włosy w fantazyjnych, zdecydowanych kolorach.

Średnie i długie fryzury w 2022 wciąż najlepiej będą się prezentować pofalowane. Lekkie upięcia wzbogać ozdobnymi, oryginalnymi spinkami. Perły i połyskujące metalowe spinki są jak najbardziej wskazane. Najlepsza fryzura z długich włosów na lato to wysoki kok lub kucyk z ozdobną wstążką!

Kobietom odważnym i pewnym swojej kobiecości zdecydowanie polecamy drastyczne cięcia, bo krótkie fryzury będą w 2022 absolutnie na topie! Od skrócenia włosów “na jeżyka”, przez męskie stylizacje, po te łączące wygolony tył i geometryczną grzywkę – jest w czym wybierać. Pamiętaj jednak, że na ułożenie krótszych włosów będziesz musiała poświęcić prawdopodobnie więcej czasu, niż spięcie tych długich. Jeśli lubisz komfort, ale chcesz mieć krótsze włosy, wybierz boba lub jego nieco dłuższą wersję: long boba. Fryzjer pomoże Ci dobrać długość i kolor idealne dla Ciebie!

Cieniowanie włosów zdecydowanie wyszło z mody, ale długie, miękkie grzywki wręcz przeciwnie! Profesjonalista doradzi Ci, czy takie rozwiązanie będzie pasować do Twojego kształtu twarzy.

Co wybrać na specjalne okazje? Nie ma bardziej kobiecego i romantycznego upięcia, niż kwiaty wplecione we włosy! Jeśli wybierasz się na imprezę w stylu glamour, wybierz biżuteryjne ozdoby i klasyczne uczesanie – wytrzyma do białego rana! Jeżeli idziesz na koncert, pamiętaj, że wciąż modne są bokserskie warkocze. Doświadczony fryzjer będzie umiał wpleść w nie sztuczne, różnokolorowe pasma w taki sposób, by przetrwały dobrą zabawę.

Masz proste włosy, a marzy Ci się ich rozjaśnienie? Wybierz flamboyage. Wygląda świetnie na prostych, gładkich włosach i pozostawia je ciemniejsze przy nasadzie, dzięki czemu odrosty nie są widoczne. Jeśli chcesz optycznie zagęścić włosy, poproś fryzjera o wykonanie refleksów. Ta metoda daje trójwymiarowy efekt jaśniejszych pasm na poziomie blondów lub jasnych brązów. Pozwala też na dłuższe przerwy pomiędzy wizytami w salonie fryzjerskim!

Jeśli marzysz o przyciemnieniu włosów lub o koloryzacji kreatywnej (wielokolorowej, w zdecydowanych barwach), poproś o zabezpieczenie pasm specjalnymi środkami dodawanymi do farby (np. Olaplex). Co ważne, zapisując się na wizytę, opisz w komentarzu swoje włosy i oczekiwany efekt, a przed farbowaniem zapytaj fryzjera, z jakich produktów będzie korzystał.

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji latem i zimą. Pomyśl o zabiegach na włosy wypadające i osłabione – zapisz się na mezoterapię skóry głowy. Dzięki specjalnym koktajlom z witaminami i minerałami Twoje włosy mają szansę odżyć, zagęścić się i przestać wypadać. Przy podobnych problemach warto skonsultować się również z trychologiem!