Widziałeś już najnowszy katalog fryzur męskich? Przedstawiamy najlepsze, modne męskie fryzury na ten sezon!

0
153

Każdemu zależy na tym, aby wyglądać modnie i to nie tylko, jeśli chodzi o garderobę, ale przede wszystkim o wygląd. Fryzura jest pierwszą, która przyciąga wzrok osoby, z którą mamy bezpośredni kontakt, dlatego niezmiernie ważne jest jej modne uczesanie. Ponadto mężczyzna czuje się znacznie lepiej, mając włosy uczesane odpowiednio do okazji  i zgodnie z aktualnie panującymi trendami. Dlatego modne fryzury męskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Mimo że styliści z roku na rok wychodzą z coraz to nowymi urozmaiceniami i formami, jakie nadają włosom, to aktualnie fryzury są tak zróżnicowane, że nawet wybredny mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze danej fryzury niezmiernie ważne jest właściwe cięcie, które sprawi, że późniejsze układanie włosów nie będzie sprawiać problemów. Jednakże wybór fryzury nie zawsze jest prosty. Przeszkodą może stać się dopasowanie jej do kształtu twarzy, które może okazać się dość trudne. Spróbujmy się temu głębiej przyjrzeć i zobaczmy, jakie fryzury męskie są najmodniejsze.

Właściwie dobrane fryzura męska

Nie zawsze jest tak, że możemy sobie wybrać dowolną fryzurę. Nawet jeśli dysponujemy włosami wystarczająco gęstymi, długimi i bez niepotrzebnych prześwitów, niekoniecznie nawet najmodniejsza fryzura będzie ładnie wyglądać na naszej głowie. Wtedy my sami nie będziemy dobrze się prezentować. Może tak być i wcale nie jest to rzadkim zjawiskiem. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy okazuje się kształt naszej twarzy, który skutecznie uniemożliwia stylizację włosów w taki sposób, jak tego chcemy.

Wyróżnia się kilka kształtów twarzy:

 • Trójkątną, gdzie zdaje się, że jedyną i racjonalną opcją jest pozostawienie dłuższych włosów na głowie, włosy półdługie spisują się w tej roli bardzo dobrze. Stylizuje się fryzurę, pozostawiając włosy w lekkim nieładzie, dzięki czemu trójkątne kształty głowy zostają z powodzeniem ukryte.
 • Podłużną, która przywodzi na myśl twarze zachodnich aktorów albo piosenkarzy. Włosy na tak wyglądającej twarzy zazwyczaj pozostawia się krótsze po bokach niż na jej czubku, ale stylizuje się je, pozostawiając wyraźny przedziałek. Taka fryzura jest znakomita dla osób o podłużnej twarzy.
 • Owalną, której wygląd można diametralnie odmienić, unosząc włosy do góry. Włosy po bokach głowy można zaczesać do tyłu, natomiast ich pasma na górze głowy i te schodzące już w dół, unieść znacznie albo nawet postawić irokeza, który nie tylko zmieni wygląd głowy, ale też odwróci uwagę od ewentualnych jej niedoskonałości.
 • Diamentowa, gdzie dla uzyskania jak najlepszej stylizacji, włosy na jej czubku pozostawia się sporo dłuższe, zaczesane do góry i nierzadko utrwalone pianką lub żelem.
 • Okrągłą, do której znakomicie pasują włosy przystrzyżone po bokach, a na górze głowy zaczesane na jeden bok. Taki stylizacja nadaje całej twarzy proporcjonalnego wyglądu stosunkowo niewielkim nakładem pracy i klasycznym uczesaniem.
 • Kwadratową, która dla optymalnego wyglądu wymaga przystrzyżonych na krótko włosów na całej powierzchni, z tym że po bokach włosy zostawia się krótsze niż na czubku głowy, gdzie pozostawiona jest niewielka grzywka.

Aby samodzielnie przekonać się o kształcie własnej twarzy, należy zrobić eksperyment przed lustrem. Przeglądając się w nim, bardzo szybko odkryjemy kształt własnej twarzy i idąc dalej tym tropem, dowiemy się, jakie typy fryzur styliści szczególnie nam polecają. W obecnym sezonie barberzy poszli jeszcze bardziej do przodu niż w ubiegłym i przyłożyli się do tego, aby fryzury charakteryzowały się pomysłowymi cieciami oraz takim układem włosów, dzięki czemu wyróżnia ich niebywała nietuzinkowość. Jakie są aktualne uczesania?

Obecny sezon odznacza się męskimi, doskonałymi cięciami i lekkim bałaganem na głowie, albo też włosami utrwalonymi żelem lub pastą. Obecny sezon zdominowały fryzury z włosami krótszymi po bokach głowy i dłuższymi na jej górnej części, taka stylizacja pozwala na wiele modyfikacji fryzur, co należy nieco przybliżyć.

Najmodniejsze cięcia – co przedstawia katalog fryzur męskich?

Możemy wyróżnić szereg fryzur, które obecnie robią niesamowitą furorę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Moda oferuje bardzo dużo możliwości dla  włosów o różnej długości i rodzai twarzy.

 • Fryzura na bok – fryzura z pasmami włosów ułożonych na bok wygląda bardzo elegancko i czyni z mężczyzny przystojne ciacho. Włosy z górnej części głowy są zagarnięte na bok w kierunku ich naturalnego ułożenia, natomiast włosy po bokach zaczesane są do tyłu. Fryzura ta jest zawsze modna.
 • Stylizacja włosów typu pompadour, która charakteryzując się dłuższymi włosami na górze głowy zaczesanymi do tyłu i mocno wygolonymi bokami. Tego typu fryzura znakomicie spisuje się na gęstych włosach.
 • Męskie kręcone włosy – niektórych mężczyzn nie można sobie wyobrazić we włosach prostych. Po prostu kształt twarzy niejako narzuca im noszenie wyłącznie włosów kręconych. Naturalnie kręcące się włosy znakomicie spisują się właśnie z tym cięciem. Zdecydowanie najlepiej współpracują z osobami w młodym wieku.
 • Irokez męski jest cały czas w modzie. Spisuje się doskonale na męskiej głowie. Włosy po bokach ścinane są bardzo krótko, a włosy na górze i z tyłu głowy zostawia się dłuższe, dzięki czemu możliwe jest stylizowanie ich na irokeza. Układanie go polega na uniesieniu długich włosów na górze głowy i zazwyczaj nie obędzie się bez środków do utrwalenia go, takich jak lakiery, żele albo pianki. Włosy z tyłu głowy opadają i leżą najbliżej głowy, aczkolwiek można je na przykład zawiązać.
 • Pasma włosów zaczesane do tyłu, które doskonale prezentują się i tworzą nietuzinkową stylizację. Dłuższe pasma włosów zarówno te na górze głowy, jak i te po bokach zaczesywane są do tyłu, tworząc tym samym ciekawą fryzurę, która najlepiej prezentuje się na ludziach młodych.
 • Włosy długie, które nie tracą nic ze swego uroku i są modne od dawna, takimi pozostaną na długo, jednakże trzeba wiedzieć, że należy wykazać się cierpliwością w ich pielęgnacji. Z długimi pasmami można naprawdę wiele zrobić i uzyskać piękne fryzury, ale należy dbać o nie regularnie. Najlepiej prezentują się włosy geste i zdrowe.
 • Włosy z wygolonym przedziałkiem są fryzurą, w której elementem najbardziej rzucającym się w oczy jest przedziałek wykonany na jednym lub obu bokach głowy. Układanie tej fryzury samodzielnie nie przysparza żadnych trudności, za to stylizacja doskonale pasuje do każdego mężczyzny.
 • Postrzępione włosy na górze z krótkimi bokami to fryzura, która wygląda jak nieuporządkowana w letnim klimacie wyróżniająca się dłuższymi włosami na górze i dokładnie wycieniowanymi bokami. Zaletą tej fryzury jet to, że świetnie ukazuje rysy twarzy,
 • Z problemem wypadających włosów zmaga się wielu mężczyzn, dlatego ta fryzura będzie dla nich doskonała i idealnie przykryje te obszary głowy, które są ubogie we włosy. Włosy stylizuje się w taki sposób, że dłuższymi pasmami włosów przysłania się zakola.
 • Krótkie włosy mocno wystrzyżone są polecane dla wszystkich osób, którym pasuje fryzura złożona z niemal całkiem wygolonych włosów na bokach głowy i wycieniowanymi na górze. Fryzura ta znakomicie się prezentuje u wielu mężczyzn.
 • Fryzura młodzieżowa, która idealnie wręcz pasuje do młodych chłopców, a składają się na nią krótko ścięte boki i nierównomiernie przycięta, roztrzepana góra. Dzięki temu włosy układają się swobodnie. Nastolatkowie stylizowani w taki sposób wyglądają doskonale.
 • Postawiona góra i wygolone boki, to fryzura, która na mężczyznach wygląda dość agresywnie i sprawia, że postrzegani są jako osoby nieprzewidywalne. Stylizację wyróżnia dłuższa i uniesiona u nasady góra oraz wygolone włosy po bokach i z tyłu. To niewątpliwie fryzura dla twardzieli.
 • Fryzura na wikinga zwana także fryzurą na samuraja albo po prostu fryzurą na zaczes, jest to fryzura bardzo ciekawa. Nie każdy może sobie na nią pozwolić, mimo że wygląda bardzo efektownie. Osoby, które mogą czesać się w ten sposób, to przede wszystkim mężczyźni o włosach długich. Pasma włosów zaczesuje się do tyłu i wiąże na wzór fryzur samurajskich lub w jakiegoś rodzaju kok, natomiast włosy po bokach głowy cieniuje się na bardzo krótko.

Dlaczego wybieramy modne męskie fryzury?

Fryzury klasyczne zawsze będą miały w sobie to coś, co będzie przyciągało wielu. Klasyka ma w sobie coś magicznego, czego nie każdy chce się wyrzec i spróbować czegoś nowego. Szczególnie osoby starsze myślą w ten sposób. Ludzie niebojący się eksperymentowania ze swoją fryzurą, na pewno w najnowszych trendach znajdą coś dla siebie, co całkowicie odmieni ich wygląd. Odmłodzi o kilka lat oraz odkryją, że fryzury męskie również dają tyle samo satysfakcji co kobietom.

Dzisiejsze fryzury nie są jedynie dedykowane osobom młodym, ale w każdym wieku. Dlatego, jeśli ktoś chce zmiany w swoim życiu, w swojej stylizacji i znudził mu się już klasyczny wygląd jego włosów, powinien jak najbardziej pójść z duchem czasu.

Znajdź zaufanego barbera w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here