Movember – zapuszczamy wąsy na zdrowie!

0
76

Movember to połączenie słów moustache, co oznacza po angielsku „wąsy” i November, czyli listopad. Właśnie w tym miesiącu trwa akcja zapuszczania wąsów, której celem jest „zmiana oblicza męskiego zdrowia”. Na czym polega akcja Movember?

Nie daj się!

Gdyby jakakolwiek katastrofa uśmierciła w jednym roku na terenie Polski kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn, prawdopodobnie ogłosilibyśmy żałobę narodową, a przecież mamy do czynienia z podobną katastrofą. Ponad 80 tys. mężczyzn rocznie choruje na raka, a wielu z nich umiera. Wcześnie wykryty nowotwór jąder jest prawie w 100% uleczalny. Intensywne leczenie raka prostaty może przedłużyć życie, dlatego tak ważne jest regularne samobadanie i wizyty kontrolne u lekarza.

Przełamujemy tabu

Movember, inaczej Wąsopad to coroczna akcja, która polega na zapuszczaniu wąsów w listopadzie celem podniesienia świadomości społecznej na temat profilaktyki zdrowia wśród mężczyzn. Fundacja Movember jest inicjatorem akcji, w której biorą udział mężczyźni z różnych części naszego globu. Podobno chłopaki nie płaczą, ale za to powinni się badać! Rak jąder i rak prostaty to niezwykle groźne nowotwory, będące przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce. W grupie ryzyka są między innymi mężczyźni w przedziale wiekowym 14-34 lata. Rak prostaty najczęściej atakuje panów po 45 roku życia. Dzięki akcji Movember profilaktyka zdrowotna części intymnych nie jest tematem tabu. Co roku biorą w niej udział celebryci, blogerzy, aktorzy, dziennikarze i inni prawdziwi faceci.

Kobiety w akcji!

Akcja Movember jest również kierowana do kobiet, chociaż nie muszą zapuszczać wąsów. Mogą za to wspierać mężczyzn i przypominać o comiesięcznym samobadaniu i kontrolnych wizytach lekarskich. Często to właśnie kobiety zauważają niepokojące objawy, które mężczyźni bagatelizują. Warto wspierać swoich bliskich nie tylko w kwestii edukacji, samobadania, ale również zachęcać do zapuszczania wąsów. Ten znak rozpoznawczy świadomych mężczyzn pomoże zachęcić znajomych, przyjaciół lub przypadkowych przechodniów do udziału w akcji.

Porzuć brodę, zapuść wąs

Od niepamiętnych czasów broda i wąsy to synonimy męskości. Organizatorzy akcji zachęcają do zmiany stylówy na jeden miesiąc. Wystarczy tylko wybrać się do dobrego barbera, pozbyć się brody i zadbać o wąsy. Mogą przybrać dowolny kształt – klasyczny, cienki, w kształcie podkowy czy podkręcony jak u muszkietera. Najważniejsze by były eleganckie i przyciągały spojrzenia.

Przedstawiamy 5 miejsc w Warszawie,
w których zadbasz o swoje wąsy:

Badger Men’s Grooming Club

Badger Men's Grooming Club

Miejsce, w którym można nie tylko zadbać o włosy i brodę, ale także o stopy, ręce, twarz, buty, a nawet koszulę.

Belwederska 44 Barber Shop

Belwederska 44 Barber Shop

Pielęgnacja brody, wąsów i włosów w niepowtarzalnej atmosferze.

Barber Shop Szpicbródka

Barber Shop Szpicbródka

Kompleksowa pielęgnacja włosów, brody oraz wąsów na jednym z najwygodniejszych foteli w Warszawie.

Kasta Barbershop

Kasta Barbershop

Kompleksowe usługi w wyjątkowym otoczeniu: trymowanie brody, golenie, strzyżenie włosów i brody.

Barberhog

Barberhog

Miejsce o luźnym klimacie, oferującym kompleksowe strzyżenie i pielęgnację włosów oraz brody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here