Najmodniejsze męskie fryzury na 2022 rok

0
2342

Męskie fryzury – przegląd najmodniejszych stylizacji. Chcesz odświeżyć swój wygląd lub spróbować czegoś nowego na swoich włosach, ale nie wiesz jakie męskie fryzury są obecnie na czasie? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę, na której znajdziesz najbardziej modne męskie cięcia i uczesania.

Comb over – klasyczna męska fryzura 

Ta klasyczna męska fryzura polega na zaczesaniu kilkucentymetrowych włosów na jedną stronę. Fryzurę tą wyróżniają widoczne delikatne linie grzebienia, odznaczające się na włosach. Wybierając to uczesanie, oszczędzisz sobie czasu spędzanego codziennie przed lustrem. Comb over wymaga zaledwie pięciu minut układania przy użyciu grzebienia i odrobiny Twojej ulubionej pomady do włosów.

Pompadour z lekkim połyskiem – ponadczasowa męska fryzura

Pompadour to uczesanie, które nigdy nie wychodzi z mody. Charakteryzuje się krótszymi bokami i długą grzywką, którą zaczesuje się do tyłu. Do tego typu stylizacji włosów najlepiej sprawdzi się okrągła szczotka, na której bez problemu zawiniesz i uniesiesz włosy. Nie zapomnij również o utrwaleniu fryzury przy pomocy pomady – możesz wybrać taką z dużym lub średnim połyskiem. W tym przypadku świetnie sprawdzą się także wzorki na włosach!

French crop – męska fryzura z grzywką 

Ta męska fryzura z grzywką to dobry wybór dla każdego mężczyzny, niezależnie od wieku i rodzaju włosów. Jest to klasyczna fryzura wyróżniająca się nieco dłuższą górą, odcinającą się wyraźnie na przyciętych bokach i tyle włosów. Lekko mokre wykończenie, uzyskane przy pomocy specjalnej pomady do włosów sprawi, że fryzura będzie jeszcze bardziej na czasie. French crop wymaga stałego odświeżania cięcia, aby fryzura nie straciła swojego kształtu i wyrazu, dlatego pamiętaj o nieco częstszych wizytach w salonie.

Męska fryzura na włosy średniej długości

Chcesz mieć modną fryzurę? Czas zapuścić włosy! W tym roku fryzury męskie półdługie wracają do łask. Pamiętaj jednak, aby włosy zawsze były dobrze rozczesane i gładko ułożone do tyłu. Najważniejsze w tej fryzurze jest cięcie. Zapuść włosy, a  następnie poproś fryzjera o podcięcie końcówek do równej długości. Do ułożenia tego typu fryzury wystarczy Ci potem zaledwie grzebień i odrobina pomady.

Side swept – fryzura męska z dłuższą górą

Side swept to męska fryzura, która doda trochę świeżości do Twojego wyglądu. Jednak, żeby móc sobie pozwolić na takie uczesanie, musisz zapuścić górę włosów do co najmniej kilku centymetrów długości.  Boki i tył włosów powinny być przycięte praktycznie do zera, a góra zaczesana na jedną stronę głowy. Side swept to odpowiedź dla mężczyzn poszukujących fryzur z dłuższą grzywką.

Blowout – poczuj wiatr we włosach

Blowout to fryzura sprawiająca wrażenie uczesanej przez delikatne podmuchy wiatru. Naturalne ułożenie włosów, rozwichrzone delikatnie palcami lub suszarką to najnowszy krzyk mody. Fryzura ta jest niezwykle stylowa, wygodna i niewymagająca zbyt dużo czasu na jej ułożenie. Wystarczy delikatnie przeczesać włosy i utrwalić je niewielką ilością lakieru.

Męskie kręcone włosy

Jesteś posiadaczem kręconych włosów? Co za szczęście! Kobiety uwielbiają facetów w lokach! W dodatku masz duże pole do popisu! Krótkie  boki, dłuższa góra, włosy cieniowane, długie włosy spięte w kucyk.. możliwości jest wiele, a to tylko kilka rodzajów fryzur z kręconymi włosami!

Irokez męski

Nie boisz się wyróżniać z tłumu? Irokez jest dla Ciebie! Bardzo krótkie boki i nieco dłuższe włosy na górze i z tyłu głowy sprawią, że stylizowanie irokeza będzie łatwizną. Układanie go polega na uniesieniu długich włosów na górze głowy i zazwyczaj nie obędzie się bez środków do utrwalenia go, takich jak lakiery, żele albo pianki.

Włosy długie u mężczyzny

Możesz pochwalić się długimi włosami? Świetnie! Zadbane, długie włosy są modne od dawna i pozostaną takimi na długo! Jednakże trzeba wiedzieć, że należy wykazać się cierpliwością w ich pielęgnacji. Z długimi pasmami można naprawdę wiele zrobić i uzyskać piękne fryzury, ale należy dbać o nie regularnie. Najlepiej prezentują się włosy gęste i zdrowe, dlatego codzienna pielęgnacja to podstawa.

Poprzedni artykułTechniki w terapii manualnej
Następny artykułTrening to nie tylko wysiłek, ale też regeneracja
Milena z Booksy