Nowa funkcja w Booksy ⭐Ustaw Zasady Bezpieczeństwa
Nowa funkcja w Booksy ⭐Ustaw Zasady Bezpieczeństwa

Nowa funkcja w Booksy ⭐Ustaw Zasady Bezpieczeństwa

Inne, Wszystkie,

Za chwilę obostrzenia związane z koronawirusem zostaną poluzowane i zostanie wdrożony 3 etap odmrażania gospodarki, a wraz z nim nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jak pewnie dobrze wiesz, świadczone przez Ciebie usługi będą podlegać licznym wytycznym w związku z panującą pandemią. Dlatego przygotuj swój salon na nową rzeczywistość, stwarzając bezpieczne miejsce dla siebie, pracowników i klientów. Chcąc Ci w tym pomóc, wprowadziliśmy specjalną funkcję – Zasady Bezpieczeństwa. Z nowym, dostosowanym do panującej sytuacji narzędziem bez trudu podejmiesz właściwe kroki i szybko wrócisz do gry 😉

Po pierwsze, zanim otworzysz klientom drzwi swojego salonu, musisz pamiętać o wdrożeniu wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju: wytyczne dla salonów fryzjerskich, wytyczne dla salonów kosmetycznych. W dokumentach tych znajdziesz wszystkie zalecenia i środki, które należy podjąć, m.in.:

  • ograniczenie liczby osób przebywających w salonie i utrzymanie społecznego dystansu, 
  •  pomiar temperatury i krótka ankieta na temat zdrowia klienta przed przystąpieniem do wykonywania usługi;
  • zapewnienie i używanie środków ochrony indywidualnej; 
  • dezynfekcja powierzchni, narzędzi, urządzeń po każdym kliencie.

Po drugie, pokaż klientom, że w Twoim salonie mogą czuć się bezpiecznie. Zapewniasz maseczki ochronne każdemu klientowi? Koniecznie poinformuj o tym! Wykorzystaj w tym celu nową funkcję Booksy – Zasady Bezpieczeństwa. Funkcja ta, składa się z listy określonych zasad, które możesz wybrać i przedstawić na profilu swojego salonu w Booksy. Jeśli wdrażasz dodatkowe, niestandardowe działania – żaden problem, z łatwością wpiszesz je na listę Twoich zasad. Jak widzisz, dzięki tej funkcji wyliczysz wszystkie środki ostrożności, które są nieodzownym elementem Twojej pracy. A co ważne, pokażesz klientom, jak dbasz o ich bezpieczeństwo i co robisz, aby zapewnić im komfort podczas usługi.

Jak zacząć korzystać z funkcji Zasady Bezpieczeństwa?

1. Otwórz aplikację Booksy Biz > Więcej > Profil biznesu > Zasady Bezpieczeństwa.

2. Wybierz z listy zasady, których przestrzegasz w swoim salonie. Jeśli podejmujesz inne dodatkowe działania, kliknij – „Dodaj opis (opcjonalnie)”, aby poszerzyć listę o dodatkowe zasady, obowiązujące w Twoim salonie. Następnie zapisz wybrane warianty i gotowe!

Teraz przestrzegane w Twoim salonie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy są widoczne na Twoim profilu w Booksy. Każdy, kto odwiedzi Twój profil będzie wiedział, że zdrowie jest dla Ciebie naprawdę ważne, a klienci podczas wizyty mogą czuć się w pełni komfortowo.

Pamiętaj, że korzystanie z narzędzia Zasady Bezpieczeństwa spowoduje automatyczne wyłączenie funkcji Prześlij Trochę Wsparcia, w  której ramach klienci mogli pokazać Ci, że czekają na kolejną wizytę w Twoim salonie, zasilając Twoje konto wybraną sumą pieniędzy. 

Koniecznie sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby stworzyć bezpieczne miejsce dla siebie i klientów. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele nowych możliwości, które pomogą Ci sprawnie wrócić do pracy. Odkryj je wszystkie: Usługi onlineKreator formularzy, Jesteś już gotowy?.

Jeśli zastanawiasz się, jakie zasady powinieneś wprowadzić, pomocna może okazać się infografika opracowana przez Izbę Kosmetologów.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!