Nowoczesne metody makijażu permanentnego

0
175

Masz bardzo jasne lub przerzedzone brwi, a czerwień warg jest ledwo widoczna? Jeśli chcesz to zmienić, jest na to sposób. Nowoczesne metody makijażu permanentnego dają bardzo naturalny efekt i są w pełni bezpieczne. Opowie nam dziś o nich specjalistka z salonu Alterlook.

Czym jest pigmentacja?

Pigmentację, czyli makijaż permanentny, wykonuje się w celu poprawy kształtu i koloru poszczególnych elementów twarzy – brwi, oczu i ust. Zabieg polega na wprowadzeniu do warstwy  brodawkowej skóry tuszu (pigmentu). Robi się to za pomocą cienkiej igły.

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Nowoczesne techniki pigmentacji pozwalają na uzyskanie wspaniałych efektów. Możemy liczyć na:

– poprawę koloru i kształtu, gdy usta lub brwi są bardzo jasne lub zupełnie niewidoczne,

– poprawę konturu, gdy stracił wyrazistość lub w przypadku brwi poprawę ich kształtu, gdy są bardzo cienkie lub były latami nieprawidłowo regulowane ,

– zniwelowanie asymetrii twarzy,

– odbudowanie kształtu po przeszczepie,

– osiągnięcie efektu liftingu, czyli optycznego podniesienia zewnętrznych kącików brwi.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja, podczas której lingeristka wyklucza przeciwwskazania do jego przeprowadzenia i po szczegółowym wywiadzie ustala pożądany kształt, kolor oraz właściwą metodę. Idealny makijaż permanentny powinien podkreślać naturalną urodę klientki lub klienta.

Po odpowiednio przeprowadzonej konsultacji możemy przystąpić do zabiegu, który wykonujemy w bardzo sterylnych warunkach. Pierwszym jego etapem jest dokładna dezynfekcja. Następnie stosujemy techniki stylizacyjne, aż do uzyskania zadowalającego rezultatu końcowego.

Po zabiegu lingeristka podaje zalecenia domowe, które pomagają w prawidłowej pielęgnacji twarzy.

Po około 5-6 tygodniach niezbędne niezbędne są czynności uzupełniające. Zazwyczaj taki zabieg jest już wliczony w cenę.

Metody makijażu permanentnego

Poniższe zdjęcia przedstawiają prawidłowe pigmentacje skóry bezpośrednio po zabiegu. Po wygojeniu skóry prace będą o około 50% jaśniejsze i będą wyglądały bardzo naturalnie.

Ombre lips

To metoda, która ma na celu zaznaczenie konturu oraz zewnętrznej części ust ciemniejszym pigmentem, a środki jaśniejszym. Taki efekt uzyskuje się oczywiście przez odpowiednie cieniowanie.  Przy tak jasnej czerwieni wargowej, jak na zdjęciu, usta nabiorą odpowiedniego kształtu i staną się pełniejsze.

Full lips

Przy tej metodzie pracujemy jednym kolorem na całości ust, pamiętając oczywiście o zasadzie odpowiedniego pudrowego cieniowania. Metoda świetna dla pań, które chcą uzyskać tak zwany efekt pomadki.

Ombre brows

Pigmentacja ta charakteryzuje się mocniejszym zaznaczeniem zewnętrznej części brwi, które uzyskuje się, cieniując odpowiednio ku nasadzie. To sposób polecany zwłaszcza paniom, które mają ubytki we włoskach lub lubią efekt mocniej podkreślonych brwi.

Powder effect

Taki efekt można uzyskać poprzez odpowiednią technikę pudrowego cieniowania po całości. Metoda jest przeznaczona dla osób, które posiadają sporo włosków lub chcą uzyskać efekt delikatnie podkreślonych brwi.

Pamiętajmy, że na trwałość makijażu permanentnego mają wpływ różne czynniki, między innymi odpowiednia pielęgnacja oraz uwarunkowania genetyczne. Dlatego każda pigmentacja to bardzo indywidualna sprawa.

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego i zależy Ci, by zabieg był bezpieczny i efektowny, przyjdź do Alterlook!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here